رایموند هینکو، روزنامه‌نگار ورزشی آلمانی که یکی از مشهورترین ورزشی‌نویسان آلمان به حساب می‌آید، در ستون هفتگی خود در روزنامه‌‌ی بیلد با انتشار مطلبی به تیاگو آلکانتارا ستاره‌ی اسپانیایی بایرن پرداخته و به این سوال جواب داده که چرا بایرن باید مانع جدایی تیاگو از این تیم شود ؟

هینکو در آغاز مطلب خود با این جمله آغاز می‌کند: تیاگو آلکانتارای عزیز، تا همین چند روز پیش، هواداران بایرن از تو به عنوان ماهی یاد می‌‌کردند. چون در تمام بازی‌ها تو نه دهانت را باز می‌کردی و نه با کسی حرف می‌زدی. فقط در میانه‌ی میدان مثل ماهی می‌لغزیدی و از دست بازیکنان حریف در می‌رفتی.


ولی در مسابقه‌ی سوپرجام آلمان وقتی بازی تو را تماشا کردم، باورم نمی‌شد تو همان تیاگوی سابق هستی. تو هم حرف می‌زدی، هم از دستهایت برای هدایت هم‌تیمی‌هات استفاده می‌کردی و هم مثل همیشه با پاهایت جادو می‌کردی. می‌دانم نیکو کوواچ به تو گفته حالا دیگر آنقدر آلمانی می‌دانی که بتوانی در میانه‌ی میدان با هم‌بازی‌هایت صحبت کنی و به آنها بفهمانی چه انتظاری از هم‌بازی‌هایت داری. حتماً کسی به تو گفته که دیگر نباید از مورد توجه قرار گرفتن فرار کنی بلکه باید نقش واقعی خودت در میانه‌ی میدان به عنوان یکی از رهبران بایرن را به عهده بگیری.


تو در مقابل آینتراخت فرانکفورت از دقیقه‌ی 1 تا دقیقه‌ی 90 جلوی محوطه‌ی جریمه‌ی حریف حرکت می‌کردی، توپها را با دقتی استثنایی توزیع می‌کردی و در نهایت هم با به ثمر رساندن گل پنجم، شب رویایی خودت را تکمیل کردی.
آقایان مسئولین بایرن مونیخ، تیاگو ترکیبی است از فوتبال فانتزی بازیکنان اسپانیایی برزیلی و همه‌ی خصوصیات مثبت فوتبالیست‌های آلمانی. و برای همین است که نقش او در ترکیب بایرن تا این حد خاص و منحصربفرد است.


تیاگوی عزیز، می‌دانم مطبوعات ورزشی اسپانیا همچنان اصرار دارند که رئال مادرید قصد دارد تو را از بایرن جدا کرده و به خدمت بگیرد. شاید با شنیدن این خبرها خوشحال می‌شوی چون این برای تو محقق شدن رویای کودکی‌ات خواهد بود. می‌دانم در نوجوانی عضو بارسلونا بوده‌ای و شاید امیدواری که پپ گواردیولا که برایت حکم یک پدر را داشته پا به میدان بگذارد و در فرصت نقل و انتقالات زمستانی تو را به منچسترسیتی منتقل کند. ولی باور کن ماندن در بایرن، به نفع تو خواهد بود. در سالهای پیش رو، تو می‌توانی در بایرن با هافبک‌های درخشانی مثل لئون گورتزکا، کورنتین تولیسو و خامس رودریگز همبازی باشی و با آنها زوج‌هایی استثنایی بسازی.


آقایان رومنیگه و اولی هوینس، نگه داشتن تیاگو در بایرن برای تیم شما از نان شب هم واجب‌تر است. به خصوص حالا که بوروسیا دورتموند، رقیب ازلی بایرن در آلمان با جذب اکسل ویتسل بلژیکی، پدیده‌ی خارق‌العاده‌ای در ترکیب خود دارد. یکی از بهترین بازیکنان جام جهانی روسیه که به اعتقاد من شایسته‌ی دریافت عنوان بهترین فوتبالیست سال دنیا است.


با وجود تیاگو آلکانتارا چه کسی می‌گوید بایرن باید در لیگ قهرمانان  اروپا از رئال مادرید، بارسلونا یا منچسترسیتی بترسد ؟ پس آقایان مسئولین بایرن مونیخ، لطفاً هشیار باشید و تیاگو را از دست ندهید.

منبع
برچسب ها: رایموند هینکو تیاگو آلکانتارا
دیدگاه ها
میرو 0 چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸
علی رغمی که با برخی موارد مطلب صد در صد موافق نیستم ولی با کلیتش که گفته تیاگو نباید بایرن را ترک کنه موافقم نمی دونم از دوستان کسی بازی را دید یا نه تیاگو یکی از بهترین بازیکنان بایرن بود از اون طرف رودی و سانچز بسیار ضعیف بودن در طول بازی های گذشته هم کمابیش همین بوده سانچز از نظر ذهنی هنوز ضعیفه و بسیار پر اشتباه سانچز امتحانشو پس داده دیگه سرمایه گذاری روی اون به ضرر بایرنه رودی را قبلا به خونسردی و تسلط بر توپ می شناختم ولی متاسفانه رودی هم دیگه اعتماد بنفس همیشگی را نداره بهتره به خاطر تیم ملی هم که شده از بایرن بره تیاگو تازه به بلوغ تکنیکی و تاکیکی رسیده حیف نیست دو دستی تقدیم رئالش کنیم؟ نمایش های بعدی اون تو یه تیم دیگه حسرت به دل ما نمیذاره؟
Great Kahn 0 سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
ماندن یا نماندن بازیکنی مثل تیاگو وابستگی شدیدی به شرایط کنونی بایرن دارد. منظورم این است که با وضعیت کنونی ما با از دست دادن تیاگو گزینۀ بهتری برای خرید نخواهیم داشت( البته این هم خود متأثر از روال کنونی تصمیم گیری های سران بایرن است و امیدوارم ابدی نباشد). به هر حال سود نگه داشتن تیاگو حداقل برای یک فصل دیگر بیشتر از ضرر از دست دادنش هست و به همین دلایل معتقدم بایرن باید تیاگو را نگه دارد و به هیچ پیشنهادی حتی با ارقام بالا توجه نکند. بایرن سربلند و قهرمان و هوادارانش شاد باشند.
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.