بایرن مونیخ در روزهای اخیر با دو خرید بزرگ زنگ هشدار را برای بازار نقل و انتقالات اروپا به صدا در آورده و مدیران باشگاه از عزم‌شان برای بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ بایرن صحبت می‌کنند.


بایرن مونیخ در روزهای اخیر با دو خرید بزرگ و گران‌قیمت سر و صدای زیادی در بازار فوتبال اروپا به پا کرده است. مونیخی‌ها لوکاس هرناندز را با مبلغ 80 میلیون یورو و بنجامین پاوارد را با مبلغ 35 میلیون یورو به خدمت گرفتند تا زنگ خطر را برای دیگر باشگاه‌های بزرگ اروپایی به صدا در بیاورند.

 

01393495.jpg

 

پروژه اروپایی بایرن در حالی آغاز شده که مدیران ارشد این باشگاه مدعی شده‌اند در صدد بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ بایرن مونیخ هستند. این در حالی است که بایرن مونیخ از فصل 2012-2013 که با هدایت یوپ هاینکس موفق به فتح سه جام شده بود تا امروز با وجود موفقیت‌های متعدد در بوندس‌لیگا در عرصه اروپایی دیگر موفق به کسب موفقیتی نشده و در همه این سالها عملا تغییر مهمی در ترکیب تیم خود بوجود نیاورده بود.

 

از آن زمان تا امروز هفت بازیکن اصلی تیم همچنان از همان گروهی هستند که آن سال یکی از موفق‌ترین فصل‌های تاریخ بایرن را رقم زده بود. اولی هوینس، رئیس بایرن در سال 2017 سیاست بایرن مونیخ مبنی بر نخریدن بازیکنان گران‌قیمت را تایید کرده و گفته بود:" من هیچوقت بازیکنی که 150 میلیون یورو یا 200 میلیون یورو قیمت دارد را نخواهم خرید. ما در بایرن هرگز در این ولخرجی‌های دیوانه‌وار شرکت نمی‌کنیم".

 

اما حالا شکی نیست که بایرن مونیخ و رئیسش استراتژی خود را تغییر داده‌اند. هوینس حالا با افتخار اعلام می‌کند که باشگاهش برای فصل آینده قصد دارد 200 میلیون یورو در بازار نقل و انتقالات سرمایه‌گذاری کند. هوینس در این باره گفت:" ما برای جوان کردن بازیکنان‌مان مصمم هستیم و تابستان پیش رو بزرگترین سرمایه‌گذاری در تاریخ باشگاه را انجام خواهیم داد".

 

درحالیکه هنوز تا تابستان چندین ماه باقی مانده، بایرن مونیخ 115 میلیون یورو برای خرید دو مدافع فرانسوی هزینه کرده و لوکاس هرناندز، مدافع اتلتیکو را با پرداخت 80 میلیون یورو و بنجامین پاوارد، ستاره فرانسوی اشتوتگارت را با پرداخت 35 میلیون یورو مونیخی کرده است.

 

01376723.PNG

 

با توجه به اینکه هوملس و بواتنگ، دو مدافع کارکشته بایرن مونیخ وارد سی سالگی شده‌اند دوراندیشی این باشگاه در خرید مدافعین جوانتر منطقی به نظر می‌رسد. ولخرجی مونیخی‌ها برای خرید این دو مدافع در حالی است که بایرن در فصل 2017-2018 پیش از شروع رسمی نقل و انتقالات تنها 10 میلیون یورو برای خرید آلفونسو دیویس از ونکوور وایت‌کپز هزینه کرده بود.

 

بایرن در ادامه قصد دارد کای هاورتز، هافبک 19ساله بایر لورکوزن را استخدام کند و حاضر است برای او 75 میلیون یورو بپردازد. بایرنی‌ها در عین حال یولیان برانت، دیگر ستاره جوان لورکوزن را زیر نظر دارند و حالا که برانت به یکی از ستاره‌های تیم ملی آلمان تبدیل شده، عزم‌شان برای خرید او جزم‌تر شده است.

 

01393496.jpg

 

علاوه بر این، به گزارش روزنامه بیلد، بایرن مونیخ با تیمو ورنر، شماره 9 تیم ملی آلمان به توافق رسیده و این مهاجم 23ساله لایپزیش به احتمال زیاد فصل آینده را در بایرن توپ خواهد زد. اما ورنر تا سال 2020 با لایپزیش قرارداد دارد. بیلد می‌گوید بایرن آماده است تا با پرداخت مبلغ کلانی به این باشگاه، رضایت آنها را جلب کرده و ورنر را به آلیانز آرنا منتقل کند.

 

01369621.jpg

 

بایرن در ژانویه تلاش کرد هادسون اودوی، ستاره 18ساله چلسی را هم جذب کند. حسن صالح حمیدزیچ، مدیر ورزشی بایرن از اودوی به عنوان فوتبالیستی هیجان‌انگیز یاد کرده بود. با وجود مخالفت چلسی به نظر می‌رسد هادسون اودی تصمیم خود را برای انتقال به بایرن گرفته و او را باید یکی دیگر از خریدهای تابستانی بایرن دانست.

 

01393343.jpg

 

نیکلاس پپه، مهاجم 23ساله  و ساحل عاجی باشگاه لیل فرانسه هم یکی دیگر از هدفهای بایرن است و اولی هوینس حاضر است برای او 80 میلیون یورو به این باشگاه بپردازد. حکیم زیاش، ستاره 26ساله مراکشی باشگاه آژاکس و لوکا جوویچ، مهاجم صرب آینتراخت فرانکفورت هم از دیگر هدفهای مونیخی‌ها هستند. جوویچ در حال حاضر یکی از نامزدهای اصلی آقای گلی بوندس‌لیگا به حساب می‌آید و با توجه به این خبرها مشخص است بایرن مونیخ قصد دارد در خط حمله‌اش تغییرات گسترده‌ای بوجود بیاورد.

 

01381861.jpg

 

بایرن مصمم است بار دیگر با غولهای فوتبال اروپا پنجه در پنجه افکنده و رقابتی جدی داشته باشد. آنها تا همینجا با پرداخت 80 میلیون یورو برای خرید لوکاس هرناندز بزرگترین خرید تاریخ خود را انجام داده‌اند چرا که رکورد قبلی آنها برای خرید بازیکن پرداخت 41.5 میلیون یورو به کورنتین تولیسوی فرانسوی بوده. بایرن مونیخ در حال تهدید بازار فوتبال اروپا است و به نظر می‌رسد آنقدر سرمایه دارد که در این بازار زلزله‌ای بزرگ ایجاد کند.

منبع
برچسب ها: نقل و انتقالات
دیدگاه ها
میرو 0 جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
غول دوباره بیدار می شود خدا را شکر بالاخره مدیران به خواسته هواداران توجه نمودند
die mannschaft 0 شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۱
حکیم زیاش گزینه خیلی خوبیه و واقعا ارزش سرمایه گذاری داره ولی برای تیمو ورنر باید کمی با احتیاط عمل کرد چون به خاطر اشتباه که همون ترک نکردن لایپزیش بود فوتبالش اونطور که باید پیشرفت نکرده .شاید من اشتباه کنم ولی به نظرم جوویچ گزینه ی بهتریه هر چند نمیخواد تو بوندسلیگا بمونه.هادسون اودی هم که کنار کیمیش میشه عسل روی کیک
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.