نیکو کوواچ با نمایش دادن مکرر ویدیوهای شکست فصل پیش بایرن مونیخ در مقابل اینتراخت فرانکفورت، در فینال جام حذفی آلمان، از آنها می‌خواسته نقاط ضعف‌شان را شناسایی کنند ولی این راهکار او بازیکنان بایرن را ناراحت کرده بوده.

کوواچ در گفتگو با روزنامه‌ی آلمانی زوددویچه تسایتونگ با اذعان به این موضوع گفت:" موضوع اصلی جلساتی که آن ویدیوها را با بازیکنان بررسی می‌کردیم، پیدا کردن راه‌های موثری برای مقابله با تیم‌هایی بود که روش اصلی بازی‌شان استفاده از ضدحمله است".


جالب اینجا است که شکست 3-1 بایرن در مقابل فرانکفورت در فینال جام حذفی پارسال، در ورزشگاه شهر برلین، در زمانی اتفاق افتاد که نیکو کوواچ سرمربی فرانکفورت بود. آن شکست اما سال گذشته برای بازیکنان بایرن که عزم خود را برای فتح هر دو جام فوتبال آلمان جزم کرده بودند گران آمده بود و حالا تماشای چند باره‌ی ویدیوهای شکست، به گفته‌ی کوواچ آنها را تا سرحد عصبانیت پیش برده است.


هر چند بازیکنان بایرن با هدایت کوواچ چند روز پیش انتقام خود را از فرانکفورتِ بدون کواچ گرفتند و با یک پیروزی پرگل، سوپرجام آلمان را به خود اختصاص دادند.


کوواچ پیش از بازی سوپرجام معتقد بوده نقطه‌ی ضعف اصلی بایرن همچنان در مقابل تیم‌هایی است که از تاکتیک دفاع و ضدحمله استفاده می‌کنند. کوواچ به زوددویچه تسایوتنگ گفت:" هدف من از این آموزش و تمرین ویدیویی این بود که با بازیکنانم بگویم شما نقاط ضعف زیادی ندارید ولی باید از همان نقاط ضعف اندکی هم که وجود دارد، با شناسایی‌شان، نهایت استفاده را ببرید".


کوواچ معتقد است روش او کاملاً موثر بوده و می‌گوید:" روش ویدیویی من کاملاً موثر بود چرا که در بازی سوپرجام در مقابل فرانکفورت حتی شاهد یک ضدحمله‌ی حریف نبودیم".
بایرن در آن بازی بدون اینکه فرصتی برای ضدحمله و کسب موقعیت گلزنی در اختیار حریف بگذارد آینتراخت را با نتیجه‌ی 5-0 شکست داد تا کوواچ اولین جام خود به عنوان سرمربی بایرن مونیخ را فتح کند.

منبع
برچسب ها: نیکو کواچ اینتراخت فرانکفورت سوپر کاپ آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.