به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، مدیر فنی سابق بایرن مونیخ، میشائیل رشکه اخیراً در مصاحبه‌ای ادعا کرده او بوده که جاشوا کیمیش را کشف و ترتیب انتقال او را به بایرن مونیخ داده بوده. انتقالی که به ادعای آقای رشکه، بهترین صید بایرن در سالهای اخیر بوده است.

رشکه از زمانی صحبت می‌کند که کیمیش 19ساله که بازیکن لایپزیش است به همراه تیم ملی زیر 19سال آلمان برای شرکت در رقابتهای اروپایی 2014 به مجارستان سفر می‌کند.


رشکه می‌گوید برای راضی کردن کیمیش برای پیوستن به بایرن مونیخ به همراه تیم ملی زیر 19سال آلمان به محل رقابتها سفر می‌کند. در آن زمان بایرن مونیخ برای تور پیش‌فصل آمریکای خود آماده می‌شده و کارل هاینتس رومینگه، مدیرعامل باشگاه از رشکه می‌خواهد تیم را همراهی کند.


رشکه می‌گوید در پاسخ گفته: "آقای رومنیگه، تور آمریکا فقط برای ارتباط با افکار عمومی و برندسازی است، به  حضور من در آمریکا واقعاً نیازی نیست".

 

به این ترتیب، بایرن به آمریکا سفر می‌کند و رشکه در مجارستان می‌ماند تا از نزدیک شاهد پیروزی 1-0 آلمان بر پرتغال در فینال و کسب سومین قهرمانی اروپا توسط تیم ملی زیر 19سال کشورش آلمان باشد.


در آن رقابتها کیمیش در تمام بازی‌های گروهی به جز یک بازی و در تمامی بازی‌های حذفی با پیراهن تیم ملی آلمان به میدان می‌رود. و او در تمامی بازی‌ها، نمایش کیمیش را از نزدیک زیر نظر دارد. رشکه بلافاصله متوجه می‌شود که این هافبک جوان برای بایرن مهره‌ی ایده‌آلی است و بنابراین تصمیم می‌گیرد دست به اقدام زده و با باشگاه اشتوتگارت مذاکره کند.


رشکه گفت:" برای من روشن بود که این جوان به درد بایرن مونیخ می‌خورد. با اینکه حتی در لیگ دسته‌دو هم حتی در یک بازی به میدان نرفته بود".

 

رشکه می‌گوید در راه بازگشت از مجارستان برای جذب کیمیش برنامه‌ریزی می‌کند. رشکه در مصاحبه با بیلد در این باره گفت:" سوار تاکسی بودم که برای مدیربرنامه‌هایش اولی فربر پیامک فرستادم و گفتم ما کیمیش را می‌خواهیم. او باید بازیکن بایرن‌مونیخ بشود. باید با هم صحبت کنیم".
یک سال بعد، بایرن جاشوا کیمیش را با قراردادی به مبلغ 8.5 میلیون یورو به خدمت می‌گیرد. کیمیش بعد از بازنشستگی فیلیپ لام فرصت بی‌نظیری پیدا کرده و جای خالی او را به خوبی پر می‌کند. یکی از بهترین مدافعین جوان آلمان به لطف میشائیل رشکه قرمزپوش می‌شود. جالب اینجا است که رشکه این روزها مدیر ورزشی باشگاه لایپزیش بوده و حالا برای جذب سباستین رودی از بایرن به باشگاه جدیدش تلاش می‌کند.

منبع
برچسب ها: میشائیل رشکه جاشوا کیمیش
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.