رسانه‌های آلمانی بعد از پیروزی دشوار و نمایش ضعیف بایرن مونیخ در اولین بازی جام حذفی آلمان، در مقابل تیمی که در لیگهای محلی بازی می‌کند، انتقادهای زیادی به نیکو کوواچ سرمربی و کادر فنی این تیم وارد کرده‌اند.

بایرن مونیخ روز شنبه در اولین بازی خود در جام حذفی آلمان ملقب به پوکال، به مصاف دروخترزن رفت، تیمی که شبه آماتوری است و در لیگهای محلی این کشور بازی می‌کند. بایرن در این بازی حتی شبحی از اسم بزرگ خود نبود و اگر گل دقیقه‌ی هشتاد و یکم رابرت لواندوفسکی نبود حتی نمی‌توانست بر حریف ضعیف خود پیروز شود.  


اشپورت1 با انتشار گزارشی درباره‌ی عملکرد ضعیف بایرن در مقابل دروخترزن نوشت شاگردان کوواچ با وجود برد در مقابل این تیم، به هیچ وجه نتوانستند هواداران خود را راضی کنند. این در حالی است که با ورود کوواچ کروات به بایرن خوش‌بینی زیادی در میان هواداران غول بزرگ فوتبال آلمان بوجود آمده بود و بسیاری حتی از احتمال بالای قهرمانی بایرن در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا صحبت می‌کردند. این روزها اما در رسانه‌های ورزشی آلمان، کوواچ به سیبل انتقادها تبدیل شده و به نظر می‌رسد ماه‌عسل این سرمربی کراوات با رسانه‌ها و هواداران بایرن مونیخ به پایان رسیده است.


نمایش ضعیف و سردرگم بایرن در بازی اول خود در فصل جدید، خاطره‌ی شکست فاجعه‌بار تیم ملی آلمان در جام جهانی روسیه را برای هواداران فوتبال در این کشور زنده کرده. اشپورت1 همگام با بسیاری از فوتبالدوستان آلمانی این سوال را مطرح کرده که آیا در فصل جدید باید مثل تیم ملی، شاهد افول فاجعه‌بار بایرن مونیخ هم باشیم ؟


اشپورت1 به شباهت‌های بازی بایرن با تیم ملی آلمان در روسیه اشاره می‌کند. بایرن هم مثل مانشافت در زمین بسیار کند بازی می‌کرد، بازیکنانش بی‌روح و بی‌انگیزه بودند و به نظر می‌رسید استراتژی‌ای برای رسیدن به مقابل دروازه‌ی حریف ندارند. درست مثل تیم ملی آلمان در جام جهانی روسیه. دومین شباهت، به ندرت دیده شدن تعویض موقعیت بازیکنان با هم بود. به خصوص ریبری و روبن، دو وینگر بایرن در این بازی به ندرت جای خود را با هم تعویض کردند، همان مشکلی که در جام جهانی، در تیم ملی آلمان دیده می‌شد.


سومین شباهت، تصاحب توپ بی‌ارزش بود. بازیکنان بایرن 84 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند بدون اینکه بتوانند از این مالکیت توپ برای خلق موقعیت روی دروازه‌ی حریف استفاده کنند. مشکلی که مانشافت هم در روسیه به نمایش گذاشته بود. و چهارمین شباهت، کمبود شوت به دروازه. ستاره‌های بزرگ بایرن در مقابل رقیب ضعیف و محلی‌شان تنها 7 شوت روانه‌ی دروازه کردند. تیم ملی آلمان هم در جام جهانی با تعداد کم شوت به دروازه‌ی بازیکنانش مشهور شده بود. کارشناسان فوتبال در آلمان می‌گویند همانطور که در روسیه بازیکنان تیم ملی آلمان در مقابل محوطه‌ی  جریمه‌ی حریف توپ را بی‌ثمر پاسکاری می‌کردند بدون اینکه موقعیت خلق کنند یا شوتی روانه‌ی دروازه کنند، در بازی اول بایرن مونیخ در جام حذفی هم عیناً شاهد موقعیت‌هایی مشابه بوده‌اند.


با وجود نگرانی‌های ابراز شده از طرف کارشناسان آلمانی و هواداران بایرن باید تا شروع فصل جدید بوندس‌لیگا منتظر ماند و دید آیا کوواچ و دستیارانش برای حل این مشکلات و نگرانی‌ها چاره‌ای خواهند اندیشید یا واقعاً در فصل پیش رو، بعد از افول بزرگ تیم ملی آلمان، شاهد افول بزرگترین باشگاه این کشور هم خواهیم بود ؟

منبع
برچسب ها: نیکو کواچ مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.