بایرن مونیخ مطابق همیشه یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در بوندسلیگا به شمار می‌رود.

تیم فوتبال بایرن مونیخ فصل گذشته قهرمان رقابت های بوندس لیگا شد. این تیم اولین مدعی کسب عنوان قهرمانی در فصل پیش رو نیز قلمداد می‌شود. وبسایت رسمی بوندس لیگا در یادداشتی به دلایل شانس مجدد قهرمانی باواریایی‌ها پرداخته است.

هامس رودریگز

یوپ هاینکس در موردش می گوید:"او عالی بازی می کند اما بهتر هم می تواند باشد." فصل پیش موتور محرک بایرن در میانه زمین بود. برای مثال نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل رئال مادرید را به یاد آورید. مرد کلمبیایی مانند یه واکنش شیمیایی با باشگاهش ترکیب شده است و اثری خلق کرده که همه از دیدنش لذت می برند. هفت گل و یازده پاس گل نشان از این دارد که شاید او جای خالی رفتن بازیکنانی چون کروس را پر کرده باشد. احتمالا این فصل هاینکس از دور شاهد بهتر شدن شاگرد سابقش خواهد بود.

 

انعطاف پذیری

بایرن در این سال ها بازیکنان جوان زیادی را به ترکیب خود اضافه کرده است و دست از بازیکنان مسن اش شسته است. فصل پیش بازی آن ها به ویدال وابسته بود. ویدالی که به بارسلونا رفته است، اما بازیکنانی مانند تولیسو و گروتسکا شاید نشان از تغییر نسلی در باواریایی ها در میانه زمین باشد. هر چند هنوز فصل نقل و انتقالات به پایان نرسیده است، اما چهره های جدید زیادی به آلیانز آرنا آمده اند. چهره هایی که نشان از انعطاف بایرن در ایجاد استراتژی جدید دارند.

نیکو کواچ

آخرین رو در رویی کواچ و بایرن مونیخ در حالی انجام شد که همه می دانستند فصل بعد کواچ روی نیمکت بایرن خواهد بود. کواچ اما در فینال  جام حذفی با آینتراخت، بایرن را در هم کوبید و با افتخار به مونیخ پرواز کرد. در این 6 هفته کواچ از وضعیت تیمش راضی بوده است، اما در مونیخ برای آسوده بودن باید جام برد. کواچ نشان داده است که دی ان ای بایرن را در بدن دارد. حضورش به عنوان سرمربی تقریبا همیشه موفقیت آمیز بوده است.
مرد کروات با فوتبال بایرن و آلمان آشناست و می داند کلمه موفقیت باید هر فصل در طرف قرمز شهر مونیخ معنی حقیقی پیدا کند.

رابرت لواندوفسکی

شاید رژیم غذایی او متفاوت است که همیشه برای گلزنی تشنه است. مرد سابق خط حمله دورتموند و کنونی بایرن، در آستانه رسیدن به رکورد بهترین گلزن تاریخ بوندس لیگا قرار دارد. این رکورد در حال حاضر در دست کلودیو پیزارو است. هاینکس اعتقاد فراوانی به لوا داشت.

شاید فصل پیش کمی برای او و هم تیمی هایش لااقل در اروپا کم فروغ سپری شد، اما همیشه باید منتظر گلزنی های او بود. جام جهانی هم برای لوا بی ستاره به پایان رسید.

مانوئل نویر

فصل پیش شاید غم انگیز ترین روز های فوتبال نویر بود. شکستگی عجیب پا او را یک فصل به خانه برد. نویر اما در سه بازی به میدان رفت و جالب است بدانید تمام بازی های با کلین شیت به پایان رسید. هاینکس می گوید:" او در گل قدرت خاصی دارد و هیچکس با او قابل مقایسه نیست و هیچکس هم سر این موضوع شکی ندارد."

بله، او آنقدر قدرت دارد که لوو در جام جهانی ترجیح داد او را به جای تراشتگن فوق العاده آماده درون دروازه بگذارد و بازوبند را هم به دست او داد. هرچند اسون اولرایش هم فصل پیش درخشید اما اشتباهات عجیبش در بازی با رئال مادرید هواداران را بیش از همیشه دلتنگ نویر کرد.

منبع
برچسب ها: مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.