اولی هوینس مدیر باشگاه بایرن مونیخ در مصاحبه اخیر خود خبر از جذب ستاره ای بزرگ در تابستان آینده داده است. اما بایرن مونیخ در چه پستی نیاز به تقویت کادر خود و جذب بازیکنی بزرگ دارد و از کدام بازیکنان بزرگ می توان به عنوان کاندیدای حضور در این باشگاه پرافتخار آلمانی نام برد؟

بایرن مونیخ در مقایسه با سایر رقبای بزرگ اروپایی خود نظیر یوونتوس و لیورپول در این تابستان فعالیت چندان زیادی در بازار نقل و انتقالات نداشته و تنها دو بازیکن جوان و خوش آتیه آلمانی به نام های لئون گورتسکا و سرگی گنابری به صورت بازیکن آزاد به کادر بایرن مونیخ اضافه شده اند. در مهلت نقل و انتقالات زمستانی پیش رو نیز بازیکن جوان و کمتر شناخته شده ای به نام آلفونسو دیویس از فوتبال کانادا و باشگاه ونکوور وایت کپز با هزینه ای ده میلیون یورویی خریداری خواهد شد.

به احتمال بسیار فراوان برای فصل 2018/19 بازیکن دیگری به جمع بازیکنان باشگاه بایرن مونیخ اضافه نخواهد شد، با این وجود اولی هوینس رئیس این باشگاه پرافتخار آلمانی در گفتگوی اخیر خود خبر از تغییر سیاست نقل و انتقالاتی بایرن مونیخ در تابستان آینده و جذب ستاره ای بزرگ داده است:

ما در زمینه نقل و انتقالات بحث های بسیار زیادی داشته ایم و در حال حاضر مشغول پس انداز هستیم، چون سال آتی مجبور خواهیم بود خریدی بزرگ انجام دهیم.

جذب هامس و پاوارد قطعی به نظر می رسد؟

در تابستان آینده سران باشگاه بایرن مونیخ می بایست برای جذب بنجامین پاوارد ستاره فرانسوی باشگاه اشتوتگارت و همچنین نهایی کردن خرید هلمس رودریگز از باشگاه رئال مادرید مبلغی در حدود 80 میلیون یورو هزینه کنند. بایرن مونیخ بی تردید در تابستان 2019 برای فعال کردن بند خرید این ستاره کلمبیایی اقدام خواهد نمود و جذب بنجامین پاوارد بدون در نظر گرفتن آینده ژروم بوآتنگ در باشگاه بایرن مونیخ بسیار محتمل به نظر می رسد. سران بایرن مونیخ برای جذب این ستاره فرانسوی و فاتح جام جهانی 2018 مجبور به فعال کردن بند آزاد سازی 35 میلیون یورویی وی خواهند بود.

چه کسی می تواند جانشین روین و ریبری شود؟

در رقابت های بوندس لیگا نیز بازیکنان مستعد و آینده داری وجود دارند که از نظر سران بایرن مونیخ می توانند به جانشینان شایسته ای برای آرین روبن و فرانک ریبری تبدیل شوند. برای نمونه کریستیان پولیشیچ ستاره آمریکایی باشگاه دورتموند در نوزده سالگی از پتانسیل بسیار بالا و تجربه بسیار خوبی برخوردار است. وی تا کنون هفتاد مرتبه پیراهن دورتموند را در رقابت های بوندس لیگا به تن کرده و پانزده مرتبه نیز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده است.

جذب کریستین پولیشیچ نه تنها از نظر ورزشی، بلکه به دلایل اقتصادی و تقویت جایگاه بایرن مونیخ در بازار آمریکا نیز می تواند مزیت های بسیار زیادی برای این باشگاه به همراه داشته باشد، اما سران مونیخی به خوبی می دانند که برای جذب او مجبور خواهند بود با رقبای بزرگی از لیگ برتر همچون چلسی وارد رقابت شوند، موضوعی که بی تردید سبب گران تر شدن هزینه خرید این بازیکن جوان آمریکایی خواهد شد.

در کنار پولیشیچ، لئون بیلی از بایرلورکوزن نیز یکی از دیگر کاندیداهای سران بایرن مونیخ برای جانشینی روبن و ریبری به حساب می آید. این بازیکن جوان جامائیکایی به تازگی قرارداد خود را با باشگاه بایرلورکوزن تا سال 2023 تمدید کرده است، اما به احتمال فراوان مبلغی به عنوان بند آزادسازی در قرارداد وی گنجانده شده، تا بتواند در صورت برخورداری از پیشنهادی مناسب و پر سود بایرلورکوزن را به مقصد تیمی بزرگ تر از فوتبال اروپا ترک کند.این بازیکن 21 ساله در فصل گذشته رقابت های بوندس لیگا سطح بالای فوتبال و توانایی های خود را به اثبات رسانده و بی تردید می تواند به گزینه ای مناسب برای بایرن مونیخ تبدیل شود. سران مونیخی به احتمال فراوان بی تردید برای جذب لئون بیلی نیز می بایست با سایر تیم های بزرگ اروپایی به رقابت بپردازند.

دیبالا و پریشیچ کاندیداهای بین المللی

بی تردید در خارج از رقابت های بوندس لیگا نیز بازیکنان بسیار بزرگی برای جانشینی روبن و ریبری و انجام تغییر نسل در باشگاه باشگاه بایرن مونیخ وجود دارند. یکی از بازیکنان بزرگی که نامش همواره از سوی مطبوعات به عنوان یکی از خریدهای احتمالی بایرن مونیخ مطرح شده، پائولو دیبالا است، به خصوص اینکه کارل هاینتس رومنیگه مدیر اجرایی و از تصمیم گیران اصلی باشگاه نیز از طرفداران جدی جذب این ستاره آرژانتینی محسوب می شود. دیبالا با 24 سال سن از تجربه 160 بازی در رقابت های سری A و 26 بازی در لیگ قهرمانان اروپا برخوردار است. بی تردید جذب بازیکن مستعد و خوش آتیه ای نظیر دیبالا برای مونیخی ها بسیار پرهزینه خواهد بود، البته اینکه یوونتوس اجاز خروج دیبالا در تابستان آینده را بدهد نیز چندان مشخص نیست، به خصوص اینکه سران این باشگاه ایتالیایی با تقویت کادر خود در این تابستان فتح لیگ قهرمانان اروپا را از اولیت های برنامه خود قرار داده اند.

ایوان پریشیچ نیز یکی دیگر از کاندیداهای ورود به باشگاه بایرن مونیخ از سوی مطبوعات معرفی شده است. این بازیکن سابق دورتموند را می توان با تجربه ترین بازیکنی دانست که احتمال حضورش در بایرن مونیخ از تابستان آتی وجود دارد. پریشیچ تجربه حضور در لیگ های مختلف را دارا است و همواره مسیری رو به جلو را پیموده است. این ملی پوش کروات از رابطه بسیار خوبی با نیکو کوواچ سرمربی بایرن مونیخ برخوردار بوده و در تیم ملی کرواسی نیز با وی همکاری کرده است که این مسئله در صورت جدی شدن جذب وی می تواند به مزیتی بزرگ برای بایرن مونیخ تبدیل شود.

مارسیال و دله علی گزینه های نامحتمل

جذب آنتونی مارسیال و دله علی توسط بایرن مونیخ را می توان بسیار نامحتمل دانست. در هفته های اخیر شایعات فراوانی در خصوص خرید مارسیال از منچستریونایتد توسط مونیخی ها در مطبوعات منتشر شد، اما در واقع این دو باشگاه هرگز در خصوص جابه جایی این ستاره فرانسوی به صورت جدی با یکدیگر گفتگو نکرده اند. مارسیال البته بر خلاف کاندیداهای دیگر حضور در بایرن مونیخ هرگز برای مدتی طولانی موفق به اثبات توانایی ها و کیفیت خود نشده و شاید به همین دلیل در این تابستان مونیخی ها به صورت جدی به دنبال جذب وی نبوده اند.

دله علی اما بر خلاف آنتونی مارسیال بارها کیفیت بالای خود را به اثبات رسانده است و به همین دلیل جذب این ستاره انگلیسی باشگاه تاتنهام هزینه بسیار بالایی برای بایرن مونیخ به همراه خواهد داشت و به احتمال خیلی فراوان سران باشگاه بایرن مونیخ به همین دلیل از جذب این بازیکن توانمند چشم پوشی خواهند نمود.

آیا روبرت لواندوفسکی باز هم برای خروج از بایرن مونیخ اصرار خواهد داشت؟

به احتمال زیاد سران بایرن مونیخ در تابستان آینده نیاز به تقویت قوای تهاجمی خود نیز خواهند داشت. روبرت لواندوفسکی به عنوان مهاجم اصلی تیم همچنان با باشگاه بایرن مونیخ قرارداد دارد و ترک باشگاه از سوی وی با توجه به برخورد سران بایرن مونیخ بسیار غیر محتمل به نظر می رسد. با این وجود روبرت لواندوفسکی به تازگی قرارداد خود را با پینی زهاوی مدیر به عنوان مدیر برنامه هایش تمدید کرده و وی نیز در روزهای اخیر در گفتگویی اعلام کرده که لواندوفسکی همچنان به دنبال خروج از باشگاه بایرن مونیخ است و در تابستان آینده نیز بار دیگر برای رفتن به باشگاه بزرگ دیگری تلاش خواهد کرد.

آیا تیمو ورنر جانشین لواندوفسکی خواهد شد؟

اگر روبرت لواندوفسکی همچنان به جدایی از بایرن مونیخ اصرار داشته باشد، سران مونیخی می بایست به دنبال جانشینی مناسب برای وی باشند و تیمو ورنر از باشگاه رازن بال لایپزیش با توجه به خصوصیاتی که دارد می تواند به گزینه ای بسیار ایده آل برای بایرن مونیخ تبدیل شود، با این وجود رالف رانگنیک سرمربی لایپزیش در گفتگویی تاکید کرده که تیمو ورنر علاوه بر این فصل، حداقل یک فصل دیگر را نیز زیر نظر یولیان ناگلزمان در لایپزیش سپری خواهد نمود و به این ترتیب این مهاجم ملی پوش آلمانی زودتر از انتهای فصل 2019/20 در دسترس مونیخی ها نخواهد بود. اما در دنیای فوتبال صحبت های مدیران تصمیم گیر خیلی سریع اعتبار خود را از دست می دهند و بی تردید سران مونیخی با ارائه پیشنهادی چشمگیر می توانند از حضور تیمو ورنر در کادر تیم خود بهره مند شوند.

آنتونی گریزمان و هری کین، گزینه های غیر قابل پرداخت

مائورو ایکاردی از باشگاه اینتر ایتالیا نیز می تواند به گزینه ای مناسب برای جانشینی روبرت لواندوفسکی در آلیانس آرنا تبدیل شود. این مهاجم آرژانتینی در سال های اخیر در رقابت های سری A با گل زنی های متوالی خود کیفیت بالای خود را به اثبات رسانده و از خصوصیات شبیهی نظیر لواندوفسکی برخوردار است. با این وجود بر طبق ادعای برخی از مطبوعات اروپایی وی مورد توجه باشگاه رئال مادرید قرار گرفته و به همین دلیل به احتمال فراوان در تابستان آینده سران مونیخی به وی دسترسی نخواهند داشت.

آنتونی گریزمان و هری کین نیز از گزینه های مورد علاقه بایرن مونیخ به حساب می آیند، اما این دو بازیکن با باشگاه های خود تاتنهام و اتلتیکو مادرید از قراردادهایی بلند مدت برخوردار هستند و با توجه به مبلغ درخواستی این دو باشگاه، جذب این دو گزینه نیز با توجه به سیاست سران باشگاه بایرن مونیخ غیر ممکن خواهد بود.

با این تفاسیر بدون توجه به اینکه چه کسی در تابستان آینده به بایرن مونیخ خواهد پیوست، این باشگاه آلمانی بنا به گفته اولی هوینس آماده خواهد بود که حضوری موثر و فعال در بازار نقل و انتقالات داشته باشد.

منبع
برچسب ها: نقل و انتقالات مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.