به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، در شرایطی که کینگزلی کومان وینگر فرانسوی بایرن تا چند ماه آینده به دلیل مصدومیت در اختیار این تیم نخواهد بود، غول بزرگ فوتبال آلمان در مورد چینش وینگرهای خود با مشکل خطیری مواجه شده است.

مشکل اینجا است که سرژ گنابری هم مصدوم است و بایرن برای پر کردن پست‌های بسیار مهم وینگر راست و چپ خود تنها می‌تواند به فرانک ریبری و آرین روبن پا به سن گذاشته تکیه کند. این درحالی است که این دو اخیراً افت قابل توجهی داشته‌اند و از طرف دیگر سابقه‌شان نشان می‌دهد که آنها هم همیشه با خطر مصدومیت مواجه هستند. هواداران بایرن و رسانه‌های آلمانی از بایرن می‌خواهند برای برطرف کردن این مشکل به جذب ستاره‌های نام و نشان دار رو بیاورد. یکی از پیشنهادها برای بایرن، جذب آنتونی مارسیال بوده که در منچستریونایتد با ژوزه مورینیو مشکل دارد. ولی واقعیت این است که به نظر می‌رسد بایرن در تیم خود گزینه‌ی بهتری در اختیار دارد.


خامس رودریگز با وجود اینکه در فصلهای اخیر چه در رئال مادرید و چه در بایرن مونیخ به عنوان هافبک بازی کرده ولی واقعیت این است که او زندگی فوتبالی خود را در اروپا به عنوان وینگر آغاز کرده. بررسی گل‌ها و پاس‌ها گلهایی که خامس در سالهای گذشته، زمانی که به عنوان وینگر راست یا چپ بازی می‌کرده، در کارنامه دارد نشان می‌دهد که او در این پست چه فوتبالیست متبحری است.


خامس در بازی‌هایی که به عنوان وینگر به میدان رفته به طور میانگین در هر بازی 0.9 گل به ثمر رسانده که حتی با وجود استانداردهای سخت‌گیرانه‌ی بایرن مونیخ، آمار بسیار خوبی است. ولی هواداران بایرن می‌پرسند با همه‌ی این حرفها آیا استفاده از یک وینگر تخصصی بهتر نیست ؟ بیاید به آمار مارسیال نگاهی بیندازیم.


مارسیال پیش از پیوستن به یونایتد، در باشگاه موناکو گاهی اوقات به عنوان وینگر بازی می‌کرد. او در این مدت به عنوان وینگر تنها موفق به ارسال یک پاس گل شده. همین و بس. مارسیال در سه فصل حضور در یونایتد هم در هر بازی به  عنوان وینگر به میدان رفته و به طور میانگین حدود 0.5 گل به ثمر رسانده. اگر به آمار بسنده کنیم به نظر می‌رسد استفاده از خامس به عنوان وینگر برای بایرن تصمیم بهتری خواهد بود. ولی باید منتظر ماند و دید که آیا نیکو کوواچ در مقابل فشار هواداران و رسانه‌ها به انتقال مارسیال رضایت خواهد داد یا نه.

منبع
برچسب ها: کینگزلی کومان آنتونی مارسیال خامس رودریگس
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.