به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، مسوت اوزیل چندی پیش به دلایلی همچون رشد نژادپرستی در تیم ملی آلمان از بازی های ملی خداحافظی کرد.

اوزیل به خاطر عکسی که با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه منتشر کرد، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. ستاره 29 ساله نتوانست در حد و اندازه انتظارات ظاهر شود و در جام جهانی بسیار ضعیف بود. پس از جام، او از دیدارهای ملی اعلام بازنشستگی کرد تا جنجال ها در مورد او به اوج برسد.

لوو، سرمربی تیم ملی آلمان در خصوص خداحافظی جنجالی اوزیل از بازی های ملی گفت:« اوزیل تا به امروز با من تماسی نگرفته است. او کاملا در اتهامات نژادپرستانه‌اش اغراق کرده است.  

 فکر می‌کنم ما وضعیت عکس گرفتن اوزیل و گوندوگان با رئیس جمهور ترکیه را خیلی دست‌ کم گرفتیم. به اعتقاد من زمانی که این دو پیش اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان بودند، ما می‌توانستیم روی جام جهانی تمرکز کنیم. به هر حال من قطعا اوزیل را به دلایل ورزشی برای همراهی تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی انتخاب کردم.»

لو ادامه داد:« تا به امروز صحبتی در مورد این ماجرا نکرده بودم چون مشاور اوزیل بعدازظهر روز یکشنبه با من تماس گرفت و گفت که مسوت می‌خواهد بخش سوم از بیانیه‌اش را منتشر کند. خود اوزیل اما با  من تماسی نگرفت. در گذشته همیشه من در چنین مواردی ارتباط خوبی با بازیکنان داشته‌ام و با یکدیگر بحث و گفت‌وگو می‌کردیم. به هر حال اوزیل راه خود را انتخاب کرد و باید به تصمیم او احترام بگذارم.  

 تنها هدف من آماده شدن به بهترین شکل ممکن برای بازی های جام جهانی بود، اتفاقاتی که پیش از این تونمنت رخ داد انرژی ما را گرفت چرا که هر روز جلوی چشم مان بود، البته این حرف ها توجیه عملکرد ضعیف ما در روسیه نیست. در واقع این موضوع دلیل اصلی ناکامی ما نبود.»

لو در پایان افزود:« هرگز هیچگونه نژادپرستی در اتحادیه فوتبال آلمان نبوده است. از زمانی که من با اتحادیه فوتبال آلمان همکاری دارم، هرگز هیچگونه رویکرد نژادپرستانه‌ای ندیده‌ام. مسوت و ایلکای گوندوغان نیز همیشه با ارزش‌های تیم ملی شناخته شده‌اند.»

منبع
برچسب ها: یواخیم لو تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.