به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، در آستانه‌ی دیدار امروز پنج‌شنبه‌ی آلمان و فرانسه در شهر مونیخ، در چهارچوب رقابتهای لیگ ملتهای اروپا، تونی کروس ستاره‌ی تیم ملی آلمان درباره‌ی لروی سانه به اظهارنظر پرداخت.

سانه‌ی 22ساله وینگر و ستاره‌ی منچسترسیتی پیش از اعزام تیم ملی آلمان به جام جهانی روسیه در کمال شگفتی از سوی یواخیم لوو از فهرست نهایی مانشافت کنار گذاشته شد. تصمیمی که هواداران آلمان و کارشناسان آلمانی را شگفت‌زده کرده بود. اما حالا در آستانه‌ی دیدار روز پنج‌شنبه‌ی مانشافت با فرانسه در قالب رقابتهای لیگ ملتهای اروپا و دیدار دوستانه‌ی آلمان با پرو که روز یکشنبه برگزار خواهد شد، لروی سانه از طرف لوو به تیم ملی دعوت شده است.


اما سانه در فصل جدید لیگ برتر تا کنون به عنوان بازیکن فیکس برای سیتی بازی نکرده و در بازی روز شنبه‌ی شاگردان گواردیولا هم به میدان نرفت.


تونی کروس که یکی از ستاره‌های کهنه‌کار و یکی از رهبران تیم ملی آلمان به حساب می‌آید درباره‌ی سانه گفت:" زبان بدن لروی گاهی اوقات طوری است که آدم احساس می‌کند چه تیم ببازد چه برنده شود، برای او فرقی نمی‌کند. البته لروی سانه فوتبالیستی است که همه‌ی خصوصیات لازم برای تبدیل شدن به بازیکنی در کلاس جهانی را دارد ولی گاهی اوقات لازم است در میدان به او گفته شود که باید عملکرد بهتری برای تیم داشته باشد".


سانه در فصل 2017-2018 لیگ برتر انگلیس جایزه‌ی بهترین بازیکن جوان سال را از اتحادیه‌ی فوتبالیست‌های حرفه‌ای انگلیس دریافت کرد. سانه در آن فصل برای سیتی 10 گل به ثمر رسانده بود و 15 پاس گل داده بود.


سانه در فصل جدید لیگ برتر تا اینجا تنها 30 دقیقه برای سیتی به میدان رفته و شنبه‌ی این هفته در جریان پیروزی خانگی 2-1 شاگردان گواردیولا مقابل نیوکاسل هم به میدان نرفت. کروس 28ساله که در خط میانی رئال مادرید و تیم ملی آلمان بازی می‌کند درباره‌ی هم‌تیمی‌اش سانه گفت:" در کیفیت لروی سانه کوچکترین شکی نیست. سرعت او و پای چپ فوق‌العاده‌اش نظیر ندارد. او برای هر تیمی یک اسلحه‌ی واقعی است".


کروس در ادامه گفت:" سانه کیفیت لازم برای بازی در تیم ملی را دارد ولی شاید آن موقع سرمربی با توجه به عملکردش ترجیح داده که در تیم از او استفاده نکند. سانه فصل پیش برای سیتی فوق‌العاده بوده ولی پپ هم در حال حاضر همان مشکلی را دارد که لوو داشت. پیدا کردن راهی برای اینکه از نبوغ و کیفیت سانه به بهترین شکل ممکن استفاده شود".

برچسب ها: تونی کروس لروی سانه تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.