به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، تونی کروس، ستاره تیم ملی آلمان، با رد اتهام نژادپرستی در فدراسیون فوتبال آلمان که توسط مسوت اوزیل مطرح شد، تاکید کرد که تیم ملی این کشور ثابت کرده که الگویی برای جامعه آلمان است.

انتشار عکسی از اوزیل در کنار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، پیش از رقابت های جام جهانی، انتقادهای زیادی را به همراه داشت و پس از حذف آلمان از این رقابت ها، این انتقادها هم اوج گرفت.

در نهایت اوزیل با انتشار بیانیه ای تند و متهم کردن مدیران فدراسیون فوتبال آلمان به نژادپرستی، اعلام کرد دیگر برای تیم ملی این کشور به میدان نخواهد رفت؛ اتهاماتی که کروس آن را بی اساس دانست.

او به خبرنگاران گفت:" فکر می کنم ادعاهای اوزیل، چیزی در مورد فوتبال آلمان نمی گوید. برای سال ها، ما دقیقا مخالف آنچه گفته شد را ثابت کردیم. این یک موضوع شخصی بود، یک مورد ویژه که من چند هفته قبل نظرم را در مورد آن بیان کردم.

به طور ویژه، در مورد ادعا نژادپرستی به فدراسیون فوتبال آلمان و رئیس آن، من تنها می توانم آن را رد کنم.

فکر می کنم ما برای سال ها، خلاف این ادعا را ثابت کردیم. ما به عنوان تیم ملی، الگویی برای همه جامعه بودیم و نشان دادیم که چطور مهاجران می توانند جا بیفتند. بازیکنانی از فرهنگ های مختلف در تیم پذیرفته شدند و با هم یک تیم ساختند."

برچسب ها: تونی کروس مسوت اوزیل تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.