به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، فیلیپ لام، اسطوره بایرن مونیخ ضمن تمجید از پپ گواردیولا، یواخیم لوو را گزینه مناسبی برای هدایت آلمان در شرایط کنونی دانست.

به گزارش مارکا، لام می‌گوید:

“میزبانی از یورو 2024 فرصت خوبی است تا فوتبالمان را گسترش دهیم. درست مثل اتفاقی که پس از میزبانی از جام جهانی 2006 رخ داد و آن تورنمنت سنگ بنای تشکیل یک نسل طلایی را پایه گذاری کرد که 8 سال بعد در برزیل قهرمان شد. چرا آلمان در مرحله گروهی روسیه 2018 حذف شد؟ خب این اتفاق پیشتر هم برای اسپانیا و ایتالیا رخ داده بود و به نظرم وقتی قهرمان جهان در گروهی حذف می‌شود، بیش از یک دلیل وجود دارد که شاید مهم ترینش عدم وجود روحیه تیمی میان بازیکنان بوده باشد. فکر نمی‌کنم مشکل ما سن و سال بازیکنان بود.
 

“با ماندن یواخیم لوو موافق هستید؟ کسب نتایج خوب در طول چندین سال خود به خود از کیفیت او حرف می‌زند. اکنون لحظات خوبی را در تیم ملی تجربه نمی‌کنیم ولی یواخیم گزینه‌ای درست برای اعمال تغییرات لازم است.
 

“گواردیولا؟ پپ یک ابر مربی است! خیلی خوب است. او در زمینه آنالیز تیم حریف و مفهوم بازی بهترین است. نمی‌دانم او چه تاثیری روی فوتبال آلمان داشته اما در بایرن مونیخ با آموزش سبک بازی موردنظر و پست هر بازیکن، روی همه ما تاثیر گذاشت. می‌دانستیم که تیم حریف در هر شرایطی از بازی چه کاری انجام می‌دهد.
 

“اینکه بایرن مونیخ همیشه قهرمان بوندس لیگا می‌شود، خوب است؟ نه. برای جذابیت لیگ مهم است که میان تیم‌ها رقابت وجود داشته باشد. خوشحالم که بایرن می‌برد و قهرمان می‌شود اما اگر به چالش کشیده می‌شد، خوب بود. در اسپانیا، بارسا، رئال و اتلتی شانس قهرمانی دارند ولی اینجا در آلمان در ماه آوریل قهرمان مشخص می‌شود! (باخنده

منبع
برچسب ها: فیلیپ لام
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.