اولین بازی تیم ملی آلمان بعد از ناکامی بزرگ این تیم در جام جهانی روسیه در آلمان نتوانسته منتقدین مانشافت و یواخیم لوو را راضی کند.

با اینکه یواخیم لوو بعد از کسب تساوی 0-0 در مقابل قهرمان دنیا از نتیجه و بازی شاگردانش ابراز رضایت کرد اما اکثر کارشناسان ورزشی آلمانی به تیم او و سبک بازی‌اش انتقاد کرده و به نظر می‌رسد کمتر کسی در آلمان از بازی مانشافت  در مقابل فرانسه راضی بوده باشد.
ماتیاس بروگلمن، ستون‌نویس ورزشی مشهور روزنامه‌ی بیلد به انتقاد از ترکیب به میدان فرستاده شده‌ی یواخیم لوو در مقابل فرانسه پرداخته و این انتقاد را به نقد سبک مربی‌گری او تسری داده است.

بروگلمن در ستون خود در روزنامه‌ی بیلد نوشت که یواخیم لو بار دیگر نشان داد که تغییر نکرده است. او در یک بازی مهم برای تیم ملی آلمان باز هم دست به کاری زد که بسیاری انتظارش را نداشتند. به عبارت دیگر بسیاری از فوتبالدوستان آلمانی انتظار داشتند لوو تیمی با چهره‌ی جدید به میدان بفرستد ولی او بار دیگر نشان داد که به سبک همیشگی خود وفادار است. درست مثل ترکیب مانشافت در مسابقه‌ی نیمه‌نهایی جام ملتهای اروپای 2012 که همه‌ی ما را شگفت‌زده کرد. درست مثل ترکیب مانشافت در آخرین مسابقه‌ی مرحله‌ی گروهی جام جهانی 2018 مقابل کره‌ی جنوبی با بازگشت اوزیل و خدیرا به ترکیب اصلی که همه‌ی ما را شگفت‌زده کرد.
حالا در اولین بازی بعد از شکست بزرگ جام جهانی، یواخیم لوو در جریان تساوی 0-0 با فرانسه بار دیگر با ترکیبی به میدان رفت که همه‌ی ما را شگفت‌زده کرد. شگفتی‌ای که به بدون تغییر ماندن ارنج مانشافت برمی‌گشت.
یازده بازیکن فیکسی که از ابتدا به میدان رفتند نسبت به جام جهانی هیچ تغییری نکرده بود. هیچ بازیکن سریع و دریبل‌زنی مثل برانت یا سانه در مانشافت فیکس نشده بود و هیچ بازیکن چپ‌پایی در یازده بازیکن ابتدایی آلمان حضور نداشت.
در نتیجه‌ی این ارنج، تیم ملی آلمان با وجود اینکه بازیکنانش با انگیزه ظاهر شدند، در دفاع موفق بودند و حتی فرصت‌های خوبی خلق کردند اما درست مثل جام جهانی، آلمان خطرناک و زهردار نبود.
لوو مدتها است که برای پیروزی بازی نمی‌کند بلکه هدف اصلی‌اش فرار از باخت است. او به همین خاطر می‌تواند از تساوی 0-0 در مقابل قهرمان خسته‌ی جام جهانی خوشحال و راضی باشد.
بازی با فرانسه فرصتی بود برای شروعی دوباره، برای دمیدن شوری تازه در هواداران فوتبال آلمان؛ فرصتی که به راحتی از دست رفت.

برچسب ها: بیلد تیم ملی آلمان تیم ملی فرانسه لیگ ملتهای اروپا مقالات
دیدگاه ها
بابک 2 جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸
بازی بدی نبود. از بازی های جام جهانی بهتر بود. اما با این بضاعت فوتبال آلمان نمی شه انتظار بیشتری داشت. وقتی تیمهای آلمانی از خرید سوپراستارها خودداری می کنند و به بازیکنان درجه چندم روی می آورند فوتبال روز به روز ضعیف تر خواهد شد. و چیزی بیشتر نمی شه انتظار داشت.
منصور 1 شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
برگترین مشکل فوروارد زهر دار نداریم
mohammad bayerni 0 شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴
مهاجم هدف گلزن نداریم. مگه اینکه یان فیته آرپ یه خری بشه وگرنه به ورنر که فعلا امیدی نیس. باز لا اقل مشکل فوروارد تو تیم نسبت به قدیما خیلی بهتر شده.
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.