به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، سفر اردوغان به آلمان از همین حالا به تیتر نخست بخش های خبری در دو کشور ترکیه و آلمان تبدیل شده است.

بعد از جنجال های فراوان به خاطر انتشار عکس اردوغان و مسوت اوزیل، حالا نام رئیس جمهور ترکیه دوباره به فوتبال آلمان گره خورده است.

به گزارش Tagesspiel، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز 27 سپتامبر به آلمان سفر خواهد کرد. این سفر بعد از دعوت رسمی رئیس جمهور آلمان انجام می شود. روابط دو کشور بعد از دستگیری یک خبرنگار آلمانی-ترک به خاطر همکاری با عوامل کودتاگر در ترکیه تیره و تار شد و بعدها به جایی رسید که مقامات سیاسی ترکیه از هرگونه پروپاگاندا در آلمان منع شدند. حالا در چنین شرایطی اردوغان به آلمان سفر می کند تا دو کشور بتوانند روابط سیاسی شان را به حالت عادی برگردانند.

گفته می شود پلیس برلین درخواست کرده بازی دو تیم بایرن مونیخ و هرتابرلین که مقرر است در روز 28 سپتامبر برگزار شود، به روز دیگری موکول شود. آنها انتظار دارند تجمعات اعتراض آمیز زیادی به خاطر سفر اردوغان به آلمان انجام شود و به همین خاطر احتمال دارد شرایط برای برگزاری این بازی فوتبال مهیا نباشد. هنوز هیچ خبر رسمی در این باره منتشر نشده است.

منبع
برچسب ها: رجب طیب اردوغان هرتابرلین بوندسلیگا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.