به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، سرانجام تکلیف میزبان یورو ۲۰۲۴، مشخص شد.

به گزارش وب سایت یوفا، آلمان، به عنوان میزبان جام ملت های اروپا یا یورو ۲۰۲۴ انتخاب شد.

رقابت بر سر میزبانی جام ملت های اروپا به دو کشور آلمان و ترکیه منتهی شده بود. دو کشوری که طی دو سال اخیر به خاطر درگیری های سیاسی، رقابت بر سر میزبانی یورو ۲۰۲۴ را به اوج خود رساندند. اردوغان و مرکل قصد داشتند بزرگترین تورنمنت فوتبال قاره اروپا را به کشور خود بیاورند تا بتوانند از آن بهره برداری های زیادی بکنند. آلمان پس از ناکامی در جام جهانی ۲۰۱۸، بیش از هر زمان دیگری به این خبر خوب نیاز داشت تا بتواند دوباره اتحاد را به خانه بیاورد. در آن سو، ترکیه که بارها در گرفتن میزبانی جام ملت های اروپا و المپیک برای شهر استانبول ناکام بوده، در تلاش بود سرانجام به این طلسم پایان دهد.

در ابتدا فرضیه نامزدی مشترک کشورهای شمال اروپا(دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد)، میزبانی مشترک روسیه و استونی و در نهایت میزبانی هلند مطرح بود که این کشورها در نهایت ترجیح دادند به دوره های بعدی فکر کنند و آلمان و ترکیه در رقابت ماندند.

رقابت سیاسی بین آلمان و ترکیه اخیرا به حدی داغ شد که آلمانی ها با اشاره به وضعیت حقوق بشر در ترکیه، معتقد بودند که این کشور آماده برگزاری چنین تورنمنتی نیست. ترک ها امید زیادی داشتند که میزبانی را با امکانات زیادی که آماده کرده بودند، بدست آورند اما در نهایت این آلمان بود که کشورهای اروپایی را قانع کرد.

آلمانی برای میزبانی یورو ۲۰۲۴ بر خلاف ترکیه حتی نیازی به ساخت ورزشگاه ندارد. در حالی که ترکیه با ورزشگاه هایی جدید و حتی امکاناتی مثل فرودگاه جدید شهر استانبول به سراغ میزبانی یورو آمده بود، آلمان کشورهای یورو را متقاعد کرده است که توانایی برگزاری تورنمنت را به بهترین شکل دارد.

یورو ۲۰۲۴ در ده شهر آلمان برگزار خواهد شد. ۸ شهر هامبورگ، مونیخ، اشتوتگارت، فرانکفورت، کلن، دوسلدورف، گلزن کرشن و دورتموند در بخش غربی قرار دارند و شرق آلمان مطابق انتظار نقش زیادی در این تورنمنت نخواهد داشت. تنها شهر شرقی آلمان که می تواند در این تورنمنت سهیم باشد، لایپزیش است که در جام جهانی ۲۰۰۶ هم میزبان بود. همچنین برلین به عنوان پایتخت آلمان هم در تورنمنت حاضر خواهد بود.

منبع
برچسب ها: جام ملتهای اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.