درحالیکه بایرن مونیخ برای دیدار با آژاکس آمستردام در قالب رقابتهای چمپیونزلیگ آماده می‌شود، شکست 2-0 مقابل هرتا برلین در روز جمعه این تیم را با بحرانی کوچک روبرو کرده است.

نیکو کوواچ که تا هفته‌ی پیش از سوی دوست‌داران بایرن به عنوان یک مربی خلاق و نابغه مورد ستایش قرار می‌گرفت بعد از تساوی بایرن مقابل آگسبورگ و شکست مقابل هرتا برلین این روزها هر چند هنوز رابطه‌‌ی دوستانه‌اش با هواداران بایرن قطع نشده ولی دیگر چندان محبوب هواداران باشگاه بزرگ ایالت باواریا نیست. بعضی‌ها حتی می‌گویند بایرن با وضعیت فعلی روز سه‌شنبه نمی‌تواند از پس آژاکس برآمده و بر این تیم هلندی پیروز شود. با اینکه قرار گرفتن مربیان بایرن در مقابل سیل انتقادات پدیده‌ی جدیدی نیست ولی تیم کوواچ بدون تردید در برلین اشتباهات زیادی داشت که در بازی‌های آینده نباید آنها را تکرار کند.


کارشناسان معتقدند در بازی بایرن در مقابل هرتا آرین روبن در سمت راست عملکرد قابل قبولی داشته. این وینگر هلندی با وجود خودخواهی همیشگی‌اش و با اینکه مثل روزگار جوانی دیگر سرعت قابل ملاحظه‌ای ندارد ولی او با همه‌ی این اوصاف، با تکنیک و خلاقیت خود می‌تواند به هر دیواره‌ی دفاعی‌ای نفوذ کند. اما در سمت چپ بازی بد فرانک ریبری نشان داد او این روزها از نظر آمادگی جسمانی و روانی در نقطه‌ی اوج قرار ندارد و کوواچ در بازی مقابل آژاکس باید به جای ریبری از سرژ گنابری استفاده کرده و جناح چپ تیم خود را 90 دقیقه به او بسپارد.


دومین تغییری که کوواچ باید در تیمش بوجود آورد استفاده از توماس مولر پشت سر لواندوفسکی است. لواندوفسکی برای اینکه بیشترین  تاثیر را داشته باشد به همکاری احتیاج دارد که توجه‌ها را از او دور کند. مولر در پشت مهاجم نوک بایرن، حتی اگر گل نزند و پاس گل ندهد با ایجاد فضاهای خالی هم‌تیمی‌هایش را در موقعیت‌های مناسب قرار خواهد داد. مولر بارها ثابت کرده که پشت سر مدافع نوک، بهترین تاثیر را برای بایرن خواهد داشت.


و سومین تغییر مهمی که بایرن به آن نیاز دارد استفاده از متس هوملس به جای جروم بواتنگ در مرکز خط دفاعی است. بواتنگ با اینکه همچنان خوب پاس می‌دهد و در توزیع توپ و انتقال بازی از دفاع به خط میانی عملکرد خوبی دارد ولی در زمان تهاجم حریف بسیار پراشتباه و لرزان ظاهر می‌شود و بدون تردید، اگر به جای او در قلب خط دفاع بایرن شاهد حضور متس هوملس باشیم، بازیکنان بایرن می‌توانند با خیال راحت‌تری به فکر طراحی حرکات تهاجمی باشند.

منبع
برچسب ها: آژاکس لیگ قهرمانان اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.