به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، شب گذشته در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم های بایرن مونیخ و آژاکس به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با تساوی 1-1 خاتمه یافت. در ادامه نظر باواریاییها را راجع به این دیدار می خوانید.

نیکو کواچ:

هیچکس انتظار این را نداشت. ولی فوتبال همین است. وقتی تیمی زمین می‌خورد همیشه این فرصت را دارد که دوباره روی پاهایش بلند شود. شاید اوایل فصل همه چیز برای ما بیش از حد آسان بوده. ولی حالا باید آستین‌ها را بالا بزنیم و به روزهای خوب برگردیم. می‌دانم الان همه راجع به این صحبت می‌کنند که ما سه بازی است که پیروز نشده‌ایم. بله، واقعیت این است که باید از نو روی نکات اصلی و اساسی تیم فکر کنیم. راستش را بخواهید این شرایط چیزی نبود که من تصور کرده بودم. حالا باید خیلی سریع دوباره همان بایرنی را نشان بدهیم که در هفت بازی اول فصل دنیا از ما دیده بود. این بازی مسلماً برای ما بازی خوبی نبود. ما در 15 دقیقه‌ی اول خیلی خوب بازی کردیم ولی بعد به نظرم حریف را دست کم گرفتیم، در دوئل‌ها کمتر شرکت کردیم و اگر هم شرکت کردیم در آنها برنده نشدیم و اجازه دادیم تک تک توپهای دوم در اختیار حریف قرار بگیرد. تعداد پاسهای بد ما وحشتناک بود. ما می‌خواستیم خیلی سریع به گلهای زیاد برسیم. تیمی که با این ذهنیت بازی می‌کند فضا را به حریفش واگذار می‌کند و خیلی زود اعتماد به نفسش را از دست می‌دهد. این برای ما درسی بود که در آینده به دردمان خواهد خورد. بهتر است از این زاویه‌ به ماجرا نگاه کنیم.

 

آرین روبن:

هر تیمی ممکن است در برخی برهه‌ها دچار ضعف مقطعی بشود. ما باید واقع‌گرا باشیم و وضعیت تیم را به دقت تحلیل و بررسی کنیم. البته شکی نیست که ما به این شرایط عادت نداریم و هدفی که برای خودمان ترسیم کرده‌ایم این نیست. ولی همینطور که گفتم ممکن است در طول یک هفته شرایط به ضرر تیم رقم بخورد. فوتبال همین است. ما برای بازگشت به شرایط ایده‌آل تنها به یک پیروی احتیاج داریم.

 

مانوئل نویر:

ما در هفته‌های قبلی اعتماد به نفس بالایی داشتیم و خوب بازی کردیم. ولی نمی‌شود در همه‌ی بازی‌ها بی عیب و نقص بود. ما در مقابل آژاکس خیلی زود به گل رسیدیم و شادی کردیم ولی می‌دانستیم که نباید به خودمان غره بشویم و پیروزی را قطعی فرض کنیم. در طول بازی حتی فکرش را هم نمی‌کردیم که به نتیجه‌ی مساوی برسیم ولی در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.

 

توماس مولر:

ما در شروع فصل دوره‌ی بهتر و موفق‌تری را پشت سر گذاشتیم. ولی از چند بازی قبل دیگر خوب بازی نمی‌کنیم. ولی غر زدن و شکایت کردن هیچ  فایده‌ای ندارد. در فوتبال حتی وقتی اوضاع خوب نیست باید همیشه رو به جلو فکر کرد و آینده را دید. ما در بازی با آژاکس خیلی خوب شروع کردیم و در 15 دقیقه‌ی اول واقعاً از آنها سر بودیم. ولی بعد خودمان اجازه دادیم که آژاکس به بازی برگردد و کم کم خودی نشان بدهد. بعد از دقیقه‌ی 20 آنها با ارسال توپهای بلند سعی کردند به دروازه‌ی ما نزدیک شوند و ریتم بازی‌شان را پیدا کردند. ما در گلزنی ناموفق بودیم و در نیمه‌ی دوم هم نتوانستیم خوب بازی کنیم. ولی باید دید مثبت‌‌مان را حفظ کنیم. اما این به معنای انکار واقعیت نیست. واقعیت این است که در مقابل آژاکس توپ را زیاد از دست دادیم و فراز و نشیبهای زیادی داشتیم. بله وقتی بایرن سه بازی برنده نمی‌شود همه‌ی نگاه‌ها به او دوخته می‌شود. ما دو بازی قبلی‌مان را نبردیم و در مقابل آژاکس هم مساوی کردیم. این را که همه می‌دانند. ولی ما هم انسان هستیم. ما در شروع فصل دوره‌ی خیلی بهتری داشتیم. در شروع فصل فکر می‌کردیم آنقدر توانایی داریم که می‌توانیم در هر بازی با یک تاکتیک و با یک ترکیب متفاوت به میدان برویم و باز هم پیروز شویم. ولی واقعیت این است که در حال حاضر یک سری اشتباهات داریم. چون نتایج آنطور که باید نیست و در ضمن آنطور که باید خوب بازی نمی‌کنیم. این نشان می‌دهد که اشتباهاتی هست. باید آنها را پیدا کرده و برطرف کنیم. ولی یادمان نرود در فوتبال حتی اگر روز خوبی نداشته باشید باید دائماً به آینده فکر کنید و آینده را ببینید. بله ما از شرایط فعلی راضی نیستیم و معتقدیم باید برخی تغییرات کوچک در تیم انجام شود.

 

جاشوا کیمیش:

در بایرن چیزهایی هستند که باید تغییر کنند. ما باید سلطه بهتری روی حریفان مان داشته باشیم و اجازه ندهیم که هر هفته اشتباهاتی تکراری را مرتکب شویم. نمی خواهم بگویم که برخی بازیکنان متعهد نیستند یا در شرایط بدنی خوبی قرار ندارند. منظورم این است که اشتباهات زیادی در بازی های مان داریم. آژاکسی ها بازی خوبی انجام دادند. آنها با و بدون توپ برنامه مشخصی در زمین داشتند. به خصوص در ابتدای نیمه دوم واقعا بهتر از ما بودند. شاید شایسته زدن گل دوم هم بودند و باید بگویم، خوش شانس بودیم که یک امتیاز کسب کردیم.

برچسب ها: آژاکس لیگ قهرمانان اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.