به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، هر دو باشگاه بایرن مونیخ و بارسلونا رسماً اعلام کردند که آرتورو ویدال با قراردادی سه‌ساله به ارزش تقریبی 30 میلیون یورو به غول کاتالان خواهد پیوست.

این هافبک شیلیایی بعد از سه فصل حضور در بایرن به بارسا خواهد پیوست. ویدال در دوران حضورش در مونیخ به تیم بزرگ این شهر کمک کرد تا سه بار پیاپی قهرمانی در بوندس‌لیگا را جشن گرفته، یک بار در جام حذفی آلمان به قهرمانی رسیده و فصل گذشته تا مرحله‌ی نیمه‌نهایی لیگ  قهرمانان پیش برود.

در طول تابستان و در جریان فرصت نقل و انتقالات فوتبال اروپا، خبرهای زیادی درباره‌ی پیوستن ویدال به اینترمیلان مطرح شده بود. اما انتقال او به این باشگاه حاضر در سری آ با موفقیت همراه نشد تا بارسلونا پا پیش گذاشته و پیشنهاد بهتری به این هافبک شیلیایی ارائه دهد.
به گزارش روزنامه‌ی بیلد آلمان، مدیربرنامه‌های ویدال، فرناندو فلیچویچ با شروع فرصت نقل و انتقالات، او را به همه‌ی باشگاه‌های بزرگ پیشنهاد داده بوده و اعتقاد داشته که می‌تواند با منعقد کردن یک قرارداد بزرگ، همه‌ی طرف‌ها را راضی کند. به گزارش بیلد، انتقال ویدال به اینتر، به این دلیل ناموفق بوده که اینتر می‌خواسته ویدال را به عنوان یار قرضی به خدمت بگیرد، با این گزینه که در پایان مهلت حضور او به عنوان یار قرضی در اینتر، بتواند ویدال را خریداری کند. اما هم ویدال و هم فلیچویچ قاطعانه به اینتر می‌گویند که آنها تنها خواهان یک انتقال دائمی هستند. این خواسته البته با توجه به 31 ساله بودن ویدال منطقی به نظر می‌رسد. از سوی دیگر اینتر قصد داشته دستمزد سالانه‌ای معادل 4.5 میلیون یورو به ویدال پرداخت کند ولی بارسلونا در پیشنهاد خود، دستمزد سالانه را 9 میلیون یورو در نظر می‌گیرد.
از سوی دیگر فلیچویچ در مورد انتقال به بارسلونا نظر مثبتی داشته چون باشگاه کاتالان، پائولینیو را به تازگی و بر خلاف میل مربی‌اش ارنستو والورده از دست داده و این به ویدال امکان می‌دهد راحت‌تر به ترکیب فیکس تیم راه یابد. ویدال در صورت انتقال به اینتر برای راه یافتن به ترکیب اصلی باید با راجا  ناین‌گولان که به تازگی به این تیم ملحق شده، ژائو ماریو، مارسلو بروزویچ، و ماتیاس وسینو رقابت می‌کرد که همگی جوان‌تر از ویدال هستند.
قرارداد ویدال برای بایرن هم منطقی به نظر می‌رسد. بایرنی‌ها تعداد زیادی هافبک وسط در اختیار دارند، به خصوص حالا که لئون گورتزکا را هم به خدمت گرفته‌اند. فروش ویدال 31ساله که مسلماً جوانتر نخواهد شد و در سه فصل گذشته بارها و بارها با مصدومیت مواجه بوده، با قیمتی 7.5 میلیون یورو کمتر از مبلغ پرداختی بایرن برای خرید او مسلماً برای باواریایی‌ها معامله‌ی بدی نبوده است.

منبع
برچسب ها: آرتورو ویدال اینترمیلان بارسلونا نقل و انتقالات مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.