بایرن مونیخ با پذیرش شکست مقابل مونشن گلادباخ دومین شکست متوالی خود در رقابت های بوندسلیگا را تجربه نمود تا فشار بر روی نیکو کواچ، سرمربی این تیم به شدت افزایش یابد.

سه بازی متوالی بدون پیروزی در بوندس لیگا، کسب تنها یک امتیاز از سه بازی اخیر، پذیرش شکست سنگین خانگی مقابل مونشن گلادباخ در آلیانز آرنا، ایجاد فاصله ای چهار امتیازی با دورتموند صدرنشین و ایستادن در رده پنجم جدول رده بندی در پایان بازی های هفته هفتم بوندس لیگا، اتفاقاتی طبیعی در مونیخ محسوب نمی شوند و به همین دلیل شرایطی بحرانی پیش از تعطیلات موقتی بوندس لیگا در باشگاه بایرن مونیخ حکمفرما شده است.

نیکو کواچ سرمربی کروات بایرن مونیخ نیز به خوبی از وجود چنین بحرانی در تیم خود آگاه است، چون وی شنبه شب بعد از باخت 0-3 مقابل مونشن گلادباخ و به ثبت رسیدن نخستین شکست خانگی تیمش در این فصل از رقابت های بوندس لیگا اظهار نظر عجیبی داشت: "من می دانم که در بایرن مونیخ زمان به نحو دیگری سپری می شود." که البته منظور وی بیشتر شرایط متفاوت بایرن مونیخ در فوتبال آلمان بوده است، چون در این باشگاه بعد از دو باخت متوالی در بوندس لیگا و چهار بازی متوالی بدون برد، احتمال اخراج سرمربی تیم نسبت به هفده باشگاه دیگر حاضر در بوندس لیگا بسیار بالاتر است.

حال چنین اتفاقی، نیکو کواچ، سرمربی جوان بایرن مونیخ را تنها بعد از گذشت صد روز از حضور وی بر روی نیمکت مربیگری این تیم، به شدت تهدید می کند و به نظر این سرمربی کروات هنوز دلیلی منطقی برای بحرانی شدن شرایط بایرن مونیخ و افت عملکرد این تیم در هفته های اخیر پیدا نکرده است. چون وی در کنفرانس خبری بعد از بازی مقابل مونشن گلادباخ تنها با اشاره به هفت پیروزی متوالی ابتدای فصل بایرن مونیخ، ابراز امیدواری کرد که تیمش بار دیگر به شرایط ایده آل خود برگردد:

“ما نشان داده ایم که می توانیم بسیار بهتر باشیم و دوباره به شرایط خوب خود باز خواهیم گشت.
 

شاگردان دیتر هکینگ، سرمربی مونشن گلادباخ در بازی شنبه شب از اشتباهات فردی و عدم تمرکز بازیکنان مونیخ به خوبی استفاده نمودند و پلی و کاپیتان لارس اشتیندل با دو گل زودهنگام خود، شرایط مونیخی ها را بسیار دشوار کردند و در دقایق پایانی نیز پاتریک هرمان با گلزنی خود، پیروزی قاطع 0-3 را نصیب گلادباخی ها کرد. لارس اشتیندل که بعد از پشت سرگذاشتن یک آسیب دیدگی سخت به تازگی به میادین فوتبال بازگشته است، در مورد پیروزی مقابل بایرن مونیخ گفت:

“من خوشحالم که سهمی در این پیروزی داشته ام. پیش از تعطیلات لیگ پیروزی بسیار دلچسبی بود.

 

دو گل ابتدایی مونشن گلادباخ از روی اشتباهات فردی نیکلاس زوله و تیاگو آلکانتارا به ثمر رسید که فشار بازیکنان مونشن گلادباخ در بخش تهاجمی به رهبری اشتیندل به عنوان مهاجم کاذب سهم بسیار زیادی در بر هم خوردن تمرکز بازیکنان بایرن مونیخ و از دست دادن بی مورد توپ توسط آنها داشت.  بعد از دریافت دو گل در نیمه اول، نیکو کواچ سرمربی بایرن مونیخ در ابتدای نیمه دوم تغییراتی را برای تیم خود در نظر گرفت. وی آرین روبن و توماس مولر را از ترکیب تیم خارج نمود و به جای این دو بازیکن، فرانک ریبری و سرگی گرنابری را وارد میدان کرد. البته مصدومیت داوید آلابا سبب به هم خوردن برنامه های تاکتیکی نیکو کواچ برای نیمه دوم شد. چون بعد از خروج آلابا از میدان، کیمیش جانشین وی در سمت چپ خط دفاعی تیم شد و لئون گورتسکا به جای وی در سمت راست خط دفاعی تیم قرار گرفت. اما تغییرات مورد نظر نیکو کواچ در ادامه بازی چندان تاثیرگذار نبود و با وجود تصاحب توپ و میدان توسط مونیخی ها، شاگردان کواچ از ایده خاص و سرعت لازم برای شکستن خط دفاعی مونشن گلادباخ و ایجاد خطر بر روی دروازه این تیم برخوردار نبودند و به نظر آنها نیز همانند سرمربی خود دچار درماندگی شده بودند.

با این تفاسیر، شرایط بایرن مونیخ در تعطیلات پیش روی بوندس لیگا چندان مطلوب نخواهد بود. سران باشگاه بعد از شکست تلخ مقابل مونشن گلادباخ نه از سرمربی خود حمایت کردند و نه وی را مورد انتقاد قرار دادند. در حقیقت آنها از هرگونه اظهار نظری در مورد آینده نیکو کواچ خودداری کردند. چون بعد از بازنشستگی قطعی یوپ هاینکس، در حال حاضر آلترناتیو مناسبی برای نیمکت مربیگری بایرن در دسترس نیست.

 

از وب سایت آلمانی Kicker

منبع
برچسب ها: نیکو کواچ بروسیا مونشن گلادباخ بوندسلیگا مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.