تیم ملی آلمان در آستانه دو دیدار حساس مقابل هلند و فرانسه از رقابت های لیگ ملت های اروپا قرار گرفته و در چنین شرایطی بازیکنان مونیخی کادر مانشافت دچار ضعفی عجیب و بحرانی غیر معمول شده اند.

نمایش ضعیف و شرایط بحرانی بایرن مونیخ در هفته های اخیر بی تردید سبب نگرانی و به هم خوردن نظم و آرامش فکری یوآخیم لوو، سرمربی مانشافت در آستانه دو دیدار حساس خارج از خانه آلمان ها مقابل هلند و فرانسه نیز شده است. چون با توجه به نقش مهم و تعیین کننده محور شش نفره بایرن مونیخ در تیم ملی آلمان، فرم ضعیف و نه چندان ایده آل بازیکنان مونیخی کادر مانشافت می تواند بعد از حذف فاجعه بار این تیم از رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، پیامدهای بسیار سنگین و نگران کننده ای به همراه داشته باشد.

در صورت عدم کسب نتایج لازم از سوی مانشافت در این دو دیدار، سقوط به لیگ دسته دوم ملت های اروپا، آلمان را تهدید می کند. اتفاقی که با توجه به نتایج عجیب و غیر قابل باور شاگردان یوگی لوو در جام جهانی 2018، ادامه همکاری وی با فدراسیون فوتبال آلمان را با اما و اگرهای بسیار زیادی روبرو خواهد کرد. یوآخیم لوو نیز خود به خوبی از شرایط دشوار پیش روی مانشافت آگاه است:

“نتایج دو بازی پیش رو برای سرنوشت ما در این گروه بسیار تعیین کننده خواهند بود.
 

بسیاری از کارشناسان و منتقدین فوتبال آلمان شرایط بحرانی و نه چندان ایده آل بازیکنان مونیخی کادر مانشافت را یکی از دلایل حذف تاریخی آلمان در مرحله گروهی رقابت های جام جهانی 2018 ارزیابی کرده اند. چون ملی پوشان آلمانی بایرن مونیخ در بهار گذشته بعد از شکست این تیم در مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و همچنین شکست مقابل آینتراخت فرانکفورت در بازی نهایی جام حذفی آلمان موسوم به DFB Pokal، بسیار مایوس و ناامید به اردوی آماده سازی مانشافت برای رقابت های جام جهانی 2018 اضافه شده بودند.

یاشوا کیمیش از بازیکنان مونیخی تیم ملی آلمان بعد از شکست تلخ بایرن برابر مونشن گلادباخ، در این زمینه گفته است:

“امیدوارم که شرایط در تیم ملی تغییر کند و بتوانیم تا حدودی اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابیم. البته چندان آسان نخواهد بود چون دو بازی بسیار سخت پیش روی خود داریم.
 

اردوی آماده سازی مانشافت برای این دو بازی حساس از روز سه شنبه در برلین آغاز شده و یوگی لوو تا روز شنبه و رویارویی مقابل هلند رقیب دیرینه آلمان فرصت خواهد داشت تا میزان آمادگی روحی و بدنی بازیکنان بایرن مونیخ را جهت اتکای خود به آنها مورد ارزیابی قرار دهد. با این وجود به احتمال فراوان یوگی لوو باز هم به کاپیتان مانوئل نویر در درون دروازه، زوج ژروم بوآتنگ و متس هوملس در عمق خط دفاعی و توماس مولر در بخش تهاجمی مانشافت برای دو بازی پیش رو اعتماد خواهد کرد و یاشوا کیمیش نیز در تیم ملی آلمان بر خلاف بایرن مونیخ در پست هافبک تدافعی تیم به بازی گرفته خواهد شد.

در شرایطی که بایرن مونیخ دچار شرایطی بحرانی شده است، یوآخیم لوو نیاز بسیار بیشتری به بازیکنان ملی پوش دورتموند صدرنشین و اوج گرفته دارد، اما مارکو رویس کاپیتان و ستاره دورتموند به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانو، از حضور در این دو بازی حساس ملی چشم پوشی نموده و ترجیح داده در دورتموند به درمان و فیزیوتراپی بپردازد. کای هاوارتس مهاجم آینده دار بایرلورکوزن نیز در بازی این هفته مقابل فرایبورگ دچار آسیب دیدگی شده و از توان حضور در این دو دیدار برخوردار نیست تا مشکلات یوگی لوو برای گلزنی در این دو دیدار دو چندان شود. یکی از امیدهای یوگی لوو در خط حمله مارک اوت مهاجم تازه وارد شالکه است که هنوز در این فصل از رقابت های بوندس لیگا موفق به گلزنی نشده است. از سوی دیگر آنتونیو رودیگر مدافع مستحکم این روزهای چلسی نیز به دلیل آسیب دیدگی این دو دیدار را از دست خواهد داد تا باز هم شانس مدافعین بحران زده بایرن مونیخ برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی مانشافت افزایش یابد.

با این تفاسیر هفته بسیار دشواری در انتظار یوگی لوو سرمربی مانشافت قرار گرفته است. وی نیز خود به خوبی از شرایط حساس مانشافت آگاه است و به همین دلیل در یکی از گفتگوهای اخیر خود گفته است: "ما به شدت تحت نظر قرار گرفته ایم." چون این احتمال وجود دارد که در هفته آتی مانشافت درگیر رقابت بر سر عدم سقوط به دسته دوم رقابت های لیگ ملت های اروپا قرار داشته باشد.

 

از وب سایت روزنامه آلمانی FAZ

منبع
برچسب ها: تیم ملی آلمان مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.