بایرن مونیخ فصل را با نیکو کواچ به خوبی آغاز کرد. سرمربی سابق اینتراخت فرانکفورت در دیدارهای اولیه به موفقیت قابل قبولی رسید اما در چند دیدار اخیر با کمی مشکل مواجه شده است.

وبسایت Fussball.news در یادداشتی به بررسی مشکلات تیم نیکو کواچ می پردازد که به صورت مختصر به آن ها اشاره می کنیم.

1- روحیه تیمی پایین: همانطور که لوتار ماتئوس در مصاحبه چند هفته پیش خود گفت، بایرن مونیخ باید نسبت به وضعیت روحیه تیمی خود هوشیار باشد. مردان باورایا در برخی صحنه ها کمتر از گذشته درگیر می شوند و فراموش می کنند که برای یکدیگر بازی می کنند! حسن صالحمیدزیچ هم در مصاحبه های خود تلویحا به این موضوع اشاره کرده بود.

2- نبود یک رهبر مشخص: نیکو کواچ در تیم خود با فقدان یک رهبر مواجه شده. مانوئل نویر تنها گزینه قابل قبول برای رهبری تیم در شرایط سخت است که کمی از فرم ایده آل خود دور شده. آرین روبن و فرانک ریبری فاصله زیادی با رهبری تیم دارند و توماس مولر هم نا امید کننده نشان می دهد.

3- دست کم گرفتن رقبا: بایرن مونیخ در اکثر دیدارهای اخیر خود، دقایقی از بازی را رها کرده است! پیروزی 2-1 برابر نماینده دسته پایینی آلمان در جام حذفی، تایید خوبی برای این ادعا است. مردان کواچ باید احترام بیشتری به رقبای آلمانی و اروپایی خود بگذارند و تا دقیقه 90 به تلاش و جنگیدن خود ادامه دهند.

4- اشباع شدن بازیکنان با تجربه و نبود بازیکنان جایگزین: اکثر بازیکنان با تجربه بایرن مونیخ، در 6 سال گذشته به عناوین مختلفی دست یافته اند. شاید نتوان بازیکنانی مثل مولر یا مارتینز را به هیجان رساند و نکته تلخ این است که ترکیب بایرن مونیخ آنقدر بزرگ نیست که بتوان این بازیکنان را با گزینه های جوانتر و جاه طلب تر جایگزین کرد.

در هر صورت باید منتظر واکنش نیکو کواچ شد. همه نگاه ها به او است تا ترکیب فعلی و کم انگیز بایرن مونیخ را به شوق وا دارد و شرایط را به روزهای ایده آل مونیخ باز گرداند.

 

نوشته کریستوفر میشل برای وبسایت Fussball.news

منبع
برچسب ها: نیکو کواچ
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.