به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، بنا به ادعا و افشای چند رسانه اروپایی، چند تیم بزرگ در قاره سبز قصد دارند یک تورنمنت جدید برای خود تشکیل دهند.

فساد در فوتبال هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد و اگر ادعای فوتبال لیکس و اشپیگل درست باشد، 11 تیم بزرگ اروپایی با هدایت کارل هاینس رومنیگه، مدیر بایرن مونیخ قصد داشته اند لیگ جداگانه ای برای خود تشکیل دهند.

به گزارش فوتبال لیکس و اشپیگل میشائیل گرلینگر 45 ساله، کارهای حقوقی و روابط عمومی باشگاه بایرن مونیخ را به عهده دارد. مردی که در رسانه ها ظاهر نمی شود اما به نوعی مغز متفکر بایرن است و روسای باشگاه آلمانی بدون مشورت با او هیچ کاری انجام نمی دهند. در ایمیلی که از گرلینگر افشا شده و لو رفته است، وی در پی خروج بایرن مونیخ از لیگ قهرمانان و بوندس لیگا بوده است و همچنین در تلاش برای این بوده که باشگاه ها مجبور نباشند بازیکنانشان را در بازی های ملی در اختیار تیم های ملی قرار دهند. بوندس لیگا بدون بایرن مونیخ؟ لیگ ملت های اروپا بدون مانوئل نویر و متس هوملس؟ عجیب و غیرقابل باور است. بنا به ادعای این منبع، در زمان ریاست کارل هاینس رومنیگه در اتحادیه باشگاه های اروپایی، 11 باشگاه بزرگ این قاره به طور پنهانی نسبت به سایر باشگاه ها و یوفا با هم توافق کرده اند تا در یک لیگ جداگانه بازی کنند و رومنیگه به عنوان نماینده آنها این کار را پیش برده است. این 11 باشگاه عبارتند از:

بایرن مونیخ، یوونتوس، رئال مادرید، بارسلونا، میلان، منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال، چلسی، منچسترسیتی و پاری سن ژرمن.

به تصور این باشگاه ها، درآمد کلان لیگ قهرمانان و لیگ های معتبر اروپایی به خاطر حضور آنهاست و تیم های دیگر بی جهت با حضور آنها سود بالایی می برند. بدین ترتیب آنها قصد داشته اند تا در یک سوپرلیگ مجزا، سود کلانی از حق پخش تلویزیونی، اسپانسرینگ و بلیط ها ببرند و طبیعتا لیگ قهرمانان بدون آنها سود بالایی را از دست می داده است.

حال قرار است سوپرلیگ اروپا از سال 2021 با حضور 16 تیم برگزار شود. 11 تیم نامبرده قرار است از ارکان ثابت این سوپرلیگ باشند و 5 میهمان را نیز در آن شرکت می دهند اما این 11 تیم از سقوط و حذف در امان هستند و به نوعی عضو ثابت این لیگ برای مدت 20 سال خواهند بود.

اشپیگل می گوید 5 تیم میهمان عبارتند از: اتلتیکو مادرید، دورتموند، مارسی، اینتر و رم.

سپس یک لیگ دسته پایین تر با حضور تیم های دیگری برگزار خواهد شد و تیم های میهمان که پایین ترین رتبه را کسب کنند، باید با تیم های صدرنشین آن لیگ رقابت کنند تا در سوپرلیگ حضور داشته باشند. همچنین این سوپرلیگ هیچ وقفه ای نخواهد داشت و در طول سال به طور مستمر ادامه خواهد داشت. هنوز مشخص نیست که طبق برنامه ریزی های این تیم ها، لیگ قهرمانان کلا حذف شود و یا همچنان برگزار شود اما این تیم ها در آن حضور نداشته باشند. فوتبال لیکس گزارش داد قرار است برگه نهایی این قرارداد در همین نوامبر امضا شود اما تاریخ دقیقی را اعلام نکرده است.

اما کارل هاینس رومنیگه، رئیس بایرن مونیخ از طریق وبسایت این باشگاه، تمام این اتهامات را تکذیب کرده است:

من قویا این ادعا را تکذیب می کنم. تصمیم برای شکل جدید رقابت های اروپایی در یوفا با حضور نماینده های مختلف در حال بررسی است و اطلاعات ما از آن در حد تمام باشگاه های دیگر است. بایرن مونیخ هیچ اقدامی در این راستا نداشته است. بایرن مونیخ به عضویت خود در بوندس لیگا تا زمانی که من رئیس باشم، ادامه می دهد و همچنین این باشگاه در هر رقابتی که اتحادیه باشگاه های اروپا و یوفا با هم توافق کنند، شرکت می کند.

منبع
برچسب ها: کارل هاینس رومنیگه یوفا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.