به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، پس از سال ها سیطره بر فوتبال آلمان، به نظر می رسد باواریایی ها برای تکرار قهرمانی های خود با موانع بزرگی روبرو هستند.

در حساس ترین بازی نیم فصل اول بوندس لیگا، دورتموند میزبان بایرن مونیخ بود که این دیدار مهیج با برتری 3-2 شاگردان لوسین فاوره به پایان رسید تا اختلاف دو تیم در صدر جدول به عدد 7 برسد. به نقل از اوپتا و اسکواکا به مرور مهم ترین نکات آماری این دیدار می پردازیم:

1- برای اولین بار از هفته سی ام فصل 2011/12 است که زنبورها به عنوان تیم بالاتر از بایرن مونیخ در جدول رده بندی، مقابل این تیم صف آرایی کردند؛ در پایان آن فصل تیم کلوپ قهرمان شد.

2- بازیکنان تعویضی دورتموند در همه رقابت های این فصل 18 بار گلزنی کرده اند که بهترین رکورد در بین تیم های حاضر در 5 لیگ معتبر اروپایی محسوب می شود.

3- در تاریخ بوندس لیگا تاکنون سابقه نداشته که بایرن مونیخ با جبران اختلاف +7 امتیازی با تیم صدرنشین، در پایان فصل قهرمان شود. تیم کواچ از 7 بازی اخیرش فقط 8 امتیاز دشت کرده است.

4- دورتموند برای اولین بار از نوامبر 2016 مقابل بایرن مونیخ در بوندس لیگا به پیروزی رسید؛ ضمنا زنبورها برای اولین بار از آپریل 2014 موفق شدند بیش از 1 بار دروازه بایرن مونیخ را باز کنند.

5- مارکو رویس در 11 بازی این فصل بوندس لیگا روی 11 گل تاثیر مستقیم داشته است؛ (8 گل و 3 پاس گل) او آقای گل فعلی بوندس لیگا محسوب می شود و پس از 11 هفته با 8 گل زده، بهترین شروع یک فصل خود را تجربه می کند.

6- روبرت لواندوفسکی تاکنون 12 بار در بوندس لیگا دروازه تیم سابق خود دورتموند را باز کرده است.

7- دورتموند بدون شکست در بوندس لیگا پیش می رود. (11 بازی؛ 8 برد، 3 تساوی، 33 گل زده و 13 گل خورده)

8- پاکو آلکاسر در 6 بازی نخست خود در بوندس لیگا موفق به ثبت 8 گل شده است؛ تنها بازیکن تاریخ بوندس لیگا که رکورد مشابهی دارد، گرت دورفل است. (هامبورگ-1963)

9- آلکاسر در هر 4 بازی خانگی دورتموند که در این فصل بوندس لیگا به میدان رفته، موفق به گلزنی شده است. (6 گل)

10- نویر پس از 438 دقیقه موفق به ثبت یک سیو شد؛ از 8 شوت اخیری که در بوندس لیگا به داخل چارچوب او زده شده بود، تیم های حریف به 8 گل رسیده بودند.

منبع
برچسب ها: بروسیا دورتموند بوندسلیگا
دیدگاه ها
Great Kahn 1 یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۶
انصافا بایرن بازی رو خوب شروع کرد و به خصوص نیمه ی اول به طور کامل جو سنگین دورتموند رو خنثی کرده بود ولی پنالتی نیمه ی دوم همه چیز رو خراب کرد. این پنالتی حاصل اشتباه بازیکنان ما بود و البته نویر هم خیلی دیر به سمت توپ رفت. گل سوم نیز باز با اشتباه بازیکنان ما به ثمر رسید. واقعا نمیدونم چی بگم. ما در خط دفاع جشنواره ای از اشتباهات هستیم و پشت این خط هم دروازبانی داریم که فقط سایه ای از نویر سال های اوجش هست. الان باز همتون میریزید سرم دیسلایک میزنید ولی واقعیت همینه. امسال سال ما نیست.
البر 0 یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۸
با سلام و درود.حقمون بود حداقل دوتای دیگه گل می خوردیم.هوملز افتضاح.بواتنگ انگار دیگه نمیتونه راه بره. ریبری رسما یه بازیکنم نمیتونه دریبل بزنه .نویر فاجعه احساس می کنم یه چند ماهی باید بفرستنش مرخصی تا از لحاظ روحی ریکاوری بشه.ولی اون چیزی که زیاد به چشم میخوره اینه که کواچ با بازیکنا هنوز نتونسته رابطه برقرار کنه شاید بازکنا نمیخوان با اون رابطه برقرار کنن مثل همون بلای که سر کارلتو اوردن.
Great Kahn 0 یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
آقا کواچ اصلا مرخرفترین مربی دنیا. سؤال من اینه چطور تونست با بازیکناب اینتراخت که یک دهم بازیکنای بایرن هم ادعا نداشتند قهرمان حذفی بشه، اما نمیتونه با بایرن یه نتیجه ی ایده آل رو حفظ کنه و هی پشت سر هم گل نخوریم.؟ خب قبول کنیم بایرن هم کم بازیکن داغون نداره چند هاش همونایی که دوستمون البر نام برد
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.