به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، ماریو گوتزه که این روزها به همراه بوروسیا دورتموند در اردوی آماده‌سازی پیش‌فصل حضور داشته و امید بازگشت به روزهای اوج خود را در سر دارد در گفتگو با روزنامه‌ی دی‌ولت درباره‌ی وضعیت بوروسیا دورتموند و نیاز به تغییر نسل در تیم ملی آلمان سخن گفت.

روز پانزدهم مه سال جاری یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان اعلام کرد که ماریو گوتزه در فهرست مانشافت برای حضور در جام جهانی روسیه حضور نخواهد داشت. این برای گوتزه‌ی 26ساله وضعیتی جدید به حساب می‌آمد چرا که او از 18سالگی همیشه در تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف آلمان عضویت داشته. گوتزه در گفتگو با روزنامه‌ی دی‌ولت در این باره گفت:" سخت بود ولی مجبور بودم با آن کنار بیایم. متاسفانه این هم بخشی از فوتبال است".
قهرمان آلمان‌ها در جام جهانی 2014 در ادامه گفت:" وقتی اواخر ماه مارس برای بازی‌های دوستانه با اسپانیا و برزیل به تیم ملی دعوت نشدم فکرش را می‌کردم که کار به اینجا بکشد. برای همین خیلی غافلگیر نشدم. با اینحال، باز هم سخت بود".

 اما گوتزه می‌گوید به اندازه‌ی بازیکنان تیم ملی آلمان که در روسیه حضور داشتند از حذف زودهنگام مانشافت از جام جهانی ناراحت شده. گوتزه معتقد است نباید کل تیم ملی را ضعیف دانسته و به کل انکار کرد بلکه باید به تحلیل دلیل شکست مشغول شد و به این فکر کرد که تیم ملی در آینده باید چه شرایط داشته باشد.
گوتزه نیاز به تغییر نسل در تیم ملی آلمان را مهم می‌داند. ستاره‌ی  بوروسیا دورتموند به دی‌ولت گفت:" خداحافظی این بازیکن یا آن بازیکن از تیم ملی یک روند طبیعی است. این وظیفه‌ی هر بازیکن ملی‌پوش است که بداند کی باید این قدم را بردارد".

گوتزه در مورد بوروسیا دورتموند معتقد است این تیم حتماً می‌تواند در فصل پیش رو موفق شود چرا که کیفیت لازم را دارد و سرمربی جدید تیم، لوسین فاور، مربی خوبی است. گوتزه درباره‌ی فاور گفت:" او به جزئیات اهمیت فوق‌العاده زیادی می‌دهد و با ما خیلی خوب کار می‌کند. همه چیز را زیر نظر دارد و برای بازیکنان توضیح می‌دهد. ایده‌هایش درباره‌ی روندهای دفاعی و هجومی، مالکیت توپ و ضدحمله، کامل و عالی است".

منبع
برچسب ها: ماریو گوتزه تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.