به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، باواریایی ها مبلغ قابل توجهی را در طول 15 سال اخیر صرف بازیکنان زیر 21 سال یا به اصطلاح پدیده کرده اند که البته نتیجه جالبی بدست نیاورده اند.

در حالیکه 42 میلیون یورو بالاترین پولی است که بایرن برای خرید بازیکن در تاریخ خود پرداخته، با نگاهی به نقل و انتقالات 15 سال اخیر می فهمیم بایرن نزدیک به 200 میلیون یورو برای جذب بازیکنان زیر 21 سال و ناشناخته پرداخت کرده است.

سانچس، سوله، دیویس، برنات، کیمیچ، یانسن، برنو، کورت، کومن، وایزر، اوسامی، نبری، گوتزه و شقیری.

به غیر از سوله، کیمیچ، کومن و تا حدودی نبری دیگر بازیکنان هرگز نتوانستند در بایرن شکوفا شوند و در نهایت مونیخ را ترک کردند.

گوتزه، شقیری و برنات بازیکنانی بودند که با فرصت کافی برای بازی داشتند و با این وجود نتوانستند در بایرن بدرخشند. سانچس نیز که با هزینه ای نزدیک به 40 میلیون به بایرن آمده هنوز نتوانسته چیزی از خود نشان دهد. سایر بازیکنان اما حتی در راه یابی به ترکیب نیز ناتوان بودند.

قیمت بازیکنان در سالیان اخیر با ولخرجی تیم هایی مثل پاریس سنت ژرمن و منچستر سیتی به طور کاذبی بالا رفته اما تا 5-6 سال قبل می شد با مبالغی در حدود 100 میلیون یورو ستاره هایی نظیر رونالدو، بیل و نیماررا جذب کرد.

حال سوال اینجاست که آیا بهتر نبود به جای پرداخت چنین مبالغی برای بازیکنان ناشناخته و جواب پس نداده، یک بازیکن بزرگ جذب می شد؟ در صورت جذب نیمار او نیز تقریبا در همین محدوده سنی قرار می گرفت.

اگر بایرن به جای آن که سیاستش کاملا بر روی جذب بازیکن جوان بچرخد، راهی میانه یعنی خرید بازیکن بزرگ در کنار بازیکن جوان را در پیش می گرفت، آیا تعداد قهرمانی های اروپای تیم هنوز در عدد 5 می بود؟!

منبع
برچسب ها: نقل و انتقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.