بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
ماتئوس یا رونالدو؛ آیا نویر به کیفیت سابقش میرسد؟

ماتئوس یا رونالدو؛ آیا نویر به کیفیت سابقش میرسد؟

در سن 36 سالگی، برترین گلر سابق فوتبال دنیا بار دیگر دچار مصدومیتی شدید شد تا حداقل نیمی از سال را برای بازگشت به چمن از دست بدهد.

نویر تقریبا یک دهه اول دوران حرفه ای خود را بدون مشکل و مصدومت گذراند. اما برای اولین بار او در سال 2018 دچار شکستگی استخوان پا شد و حدود یک فصل را برای ریکاوری دور از میادین بود. شماره یک باواریایی ها با این حال با بازگشتش به ترکیب همان درخشش سابق را نشان داد و عضو مهمی از تیم فلیکی بود که توانست 6 گانه را در سال 2020 کسب کند و نویر نیز بار دیگر بهترین گلر دنیا شد.

اما در سال منتهی به جام جهانی شرایط برای کاپیتان بایرن خوب پیش نرفت. او به دلیل مشکلات کتف چندین هفته آخر نیم فصل را از دست داد و هرطور که بود خود را به ترکیب مانشافت در قطر رساند. با وجود سیو های درخشان، نویر اشتباهاتی نیز در جام جهانی داشت و انتقادات مختلفی را هم متوجه خود دید. و در حالی که بسیاری بر این عقیده بودند که تیم ملی آلمان باید پس از بیش از یک دهه یک گلر جدید در ترکیب خود داشته باشد، نویر به سبب حضور در پیست اسکی بار دیگر دچار شکستگی پا شد تا شرایط را برای خود و بایرن پیچیده کند.

از همان روزهای اول مصدومیت، بایرن و کادرفنی آلمان حمایت تام را از نویر نشان داد. باواریایی ها اگرچه بدنبال یک گلر هستند اما قصد ندارند برای فصل جدید روی کسی غیر از نویر حساب باز کنند. همچنین گزارش ها از تیم ملی هم حاکی از این است که نویر همچنان گزینه اول فلیک برای یورو 2024 است. اما با وجود این حمایت ها، نویر پس از این مصدومیت می تواند همان نویر سابق باشد؟

از نزدیکان نویر خبر می رسد که این بازیکن روحیه خوبی دارد. نویر در واقع بعنوان انگیزه به سرنوشت لوتار ماتئوس نگاه می کند. ماتئوس در سن 34 سالگی دچار آسیب دیدگی شدید از ناحیه تاندون آشیل شد اما پس از بازگشت توانست برای نیم دهه در خط میانی بایرن حضور مثمر ثمر داشته باشد و حتی به فینال لیگ قهرمانان هم برسد.

اما مصدومیت چه در این سن و چه در سن پایین نسخه بازیکنان بسیاری را پیچیده است. سباستین دایسلر بعنوان یک پدیده در اوایل قرن 21 اسیر آسیب دیدگی های متوالی شد و با ترک فوتبال کارش به بیمارستان روانی نیز کشید. در همان ایام رونالدوی برزیلی نیز به سبب مصدومیت های متوالی نتوانست ریتم لازم خود را حفظ کند و با رسیدن به کمتر از آنچه استحقاقش را داشت، کفش هایش را آویخت.

نشریه کیکر نیز با همین ایده یک نظر سنجی برگزار کره تا نظر فوتبال دوستان را در مورد آینده نویر بداند. بیش از 100 هزار شرکت کننده در این نظرسنجی به دو سوال پاسخ دادند: آیا نویر جایگاه شماره یک خود را در بایرن حفظ خواهد کرد؟ که تنها 35 درصد پاسخ ه امثبت بود.

و آیا نویر جایگاه شماره یک خود را در تیم ملی حفظ خواهد کرد؟ که این بار تنها 16 درصد پاسخ دهندگان نویر را گلر بعدی مانشافت می دانستند.

در حال حاضر بایرن همچنان پشت گلرش را خالی نمی کند و راضی به دادن تضمین به نوبل برای دریافت پیراهن شماره یک برای فصل بعد نیست. درخشش دوباره در ترکیب بایرن در فصل بعد با توجه به علاقه شخصی فلیک به نویر می تواند این گلر را بار دیگر در چارچوب دروازه مانشافت قرار ددهد. اما هرچه که پیش بیاید، نویر در 36 سالگی چالشی عظیم برای بازگشت مناسب از شکستگی ساق پا دارد؛ چالشی که بسیار بسیار سخت تر از کار مدیران بایرن برای پیدا کردن یک گلر برای نیم فصل دوم است.

منبع