بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
امپراطوری شیرین ناگلزمن

امپراطوری شیرین ناگلزمن

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، در این مطلب قرار است به بخشی از امکانات و میزان قدرتی که سران بایرن مونیخ در اختیار جولیان ناگلزمن جوان قرار داده‌اند بپردازیم.

آرزوهای ناگلزمن یکی پس از دیگری برآورده می‌شوند همانطور که اخیرا مربی دروازه‌بانان جدید، میشائیل رشنر به بایرن پیوست. آیا ناگلزمن این همه لطف را جبران می‌کند؟

 

قدرت بیشتر و بیشتر برای جولیان ناگلزمن!

ناگلزمن چندین سال موفق با رشنر در هافنهایم داشت و به همین دلیل ماه‌ها در تلاش بود تا سران بایرن را متقاعد به خدمت گرفتن رشنر کند.

طبق اطلاعات اشپورت 1، سران بایرن به خصوص حسن صالح حمیدزیچ، از هیچ تلاش و هزینه‌ای برای ناگلزمن دریغ نکردند و با هافنهایم بر سر مبلغ شش رقمی انتقال میشائیل رشنر به توافق رسیدند.

این معامله یکی از رای‌های اعتماد بسیاری است که روسا به مربی نشان داده‌اند. در واقع جانشین هانسی فلیک پس از حدود 1/5 سال، امپراطوری کوچکی را در خیابان زابنر اشتغاسه برای خود تشکیل داده است.

 

تیمی متشکل از افراد معتمد

اکنون کادر فنی بایرن مونیخ، تقریبا و منحصرا از افراد مورد اعتماد ناگلزمن تشکیل شده است. 

کمک مربی‌ها بنجامین گلوک (37)، دینو تاپمولر (42)، خاویر زمبرود (56) و همینطور روانشناس تیم دکتر ماکسیمیلیان پلکا (34) در سال 2021 از لایپزیگ به مونیخ آمدند.

از زمان اخراج تاپالوویچ، تنها دکتر هولگر برایش (48) مربی بدنسازی و تناسب اندام از کادر فلیک مانده.

نماد باشگاه هرمان گرلاند (68) هم مدت کوتاهی پس از همکاری با ناگلزمن، خداحافظی کرد.

به هر حال، بقیه کارکنان هنوز هم شامل بسیاری از کارمندان قدیمی هستند.

به عنوان مثال، مایکل نیمِیِر (51) تحلیلگر بازی، گری هافمن (61) فیزیوتراپ یا کاتلین کروگر (37) مدیر تیم.

 

تکنولوژی روز و خدمات فراوان در اختیار ناگلزمن 

در مجموع می‌توان دریافت که سران بایرن هر کاری که می توانند برای حمایت از مربی خود انجام می‌دهند. نمونه دیگری از این پشتیبانی شامل تغییرات زیرساختی به اضافه فناوری پیشرفته می‌باشد!

به عنوان مثال، یک صفحه نمایش XXL در تابستان گذشته بر روی زمین تمرین زابنر اشتغاسه نصب شد که برای تجسم بهتر تاکتیک‌ها و بهینه سازی محتوای آموزشی عمل می کند.

علاوه بر این یک زمین تمرین مخفی با حصارهای مات، به درخواست ناگلزمن ایجاد شد.

اما این‌ها برای ناگلزمن کافی نبود! 

 

نقش زیاد ناگلزمن در نقل و انتقالات

ناگلزمن بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌شود به جزئیات درون تیم توجه می‌کند.

مهم ترین رابط بین ناگلزمن و سران بایرن، در کنار حمیدزیچ، مارکو نپه می‌باشد.

این مدیر فنی که در سال 2014 به عنوان دستیار مایکل رشکه به بایرن آمد، هر روز با ناگلزمن در تماس است و در طول بازی ها نیز روی نیمکت می‌نشیند.

او و حمیدزیچ نقشی کلیدی در تضمین اینکه ناگلزمن به تمام خواسته‌هایش مانند امکانات تمرینی، بالاترین تکنولوژی و بازیکنان مدنظرش می‌رسد را ایفا می‌کنند.

به طور مثال ژائو کانسلو بازیکن رویایی این مربی، در ژانویه به مونیخ آمد و کنراد لایمر در تابستان به جمع مونیخی ها می‌پیوندد.

نقل و انتقالات ستاره‌های مطرح دیگری مانند ماتیاس دی‌لیخت یا سادیو مانه نیز با هماهنگی نزدیک با ناگلزمن انجام شد.

ناگلزمن تا حدی، شخصا در مذاکرات نقل و انتقالاتی شرکت کرد یا برنامه خود را تلفنی برای بازیکنان توضیح داد. حمیدزیچ و نپه نیز از او حمایت کردند.

به عنوان مثال مزروعی که ابتدا مشتاق پیوستن به بارسلونا بود، پس از مکالمه تلفنی با ناگلزمن متقاعد شد تا برای باواریایی‌ها به میدان برود.

هیچ مربی در بایرن پس از پپ گواردیولا این همه امتیاز نداشته است!

با این حال ناگلزمن می‌داند که چقدر تحت فشار است. خصوصا هنگامی که اشتباهی مرتکب شود، زیر تیغ انتقادات چه در داخل و چه در خارج از باشگاه قرار می‌گیرد.

هرچند که کسب عناوین مهم در اولویت است، اما دستور واضح مدیریت به ناگلزمن فقط ارائه عناوین نیست بلکه ایجاد تغییر و ساختن تیمی برای آینده است.

در حقیقت دستمزد بالا ( حدود 25 میلیون یورو) و قرارداد بلندمدت ( تا سال 2026) ناگلزمن به همین دلیل است.

 

ناگلزمن در برابر نویر( در حال حاضر) دست بالاتر را دارد 

اتفاقی که فصل گذشته برای لواندوفسکی رخ داد، نشانه این بود که مدیران دیگر توجه زیادی به نام‌های بزرگ با گذشته عالی نمی‌کنند.

قدرت ناگلزمن به طور قابل توجهی بیشتر از نویر است!

در واقع می‌توان اینطور برداشت کرد که مانوئل نویر 36 ساله تنها زمانی می تواند از جایگاه خود در مونیخ مطمئن باشد که به سرمربی تیم نزدیک شود و در مورد مصاحبه جنجالی‌اش با او صحبت کند و پس از بازگشت با تمام توان برای جایگاه خود در ترکیب بجنگد.

با این حال ناگلزمن از ماموریت بسیار سخت خود و تجارت باشگاه آگاه است. اگر او بیش از حد بازی‌ها را ببازد و مهم تر از آن بازیکنان را از دست بدهد، امپراطوری‌اش سقوط می‌کند.

منبع