بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
یولیان ناگلزمان برنامه مدیران بایرن مونیخ برای شروع دورانی جدید در این باشگاه

یولیان ناگلزمان برنامه مدیران بایرن مونیخ برای شروع دورانی جدید در این باشگاه

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، بایرن مونیخ به خاطر یولیان ناگلزمان، رویکرد همیشگی خود در قبال مربیانش را تغییر داده است.

بایرن مونیخ پس از وقفه جام جهانی با فرم ضعیفی بوندسلیگا را آغاز کرد و پس از آنکه دوباره موفق شدند به روند پیروزی‌هایشان بازگردند، به سد مونشن گلادباخ برخورد کرد و اکنون با به خطر افتادن جایگاه صدرنشینی، انتقادها از این تیم و به خصوص یولیان ناگلزمان افزایش یافته است.

به گزارش بیلد، حسن صالح حمیدزیچ درباره بحث‌های به وجود آمده پیرامون یولیان ناگلزمان می‌گوید: «این مرا آزار می‌دهد. مرا عصبانی می‌کند! همه این بحث‌ها بیهوده هستند. کاش اجازه می‌دادید که مربی ما در آرامش کارش را کند! یولیان پروژه بلند مدت بایرن مونیخ است».

بایرن مونیخ با رویکرد خود در قبال یولیان ناگلزمان، تصمیمات خود درباره مربیان چند سال گذشته‌اش را زیر سوال برده است. دورانی که یک مربی پس از یک نتیجه بد مانند کارلو آنجلوتی پس از شکست 3-0 مقابل پاری سن ژرمن اخراج می‌شد، در مونیخ به پایان رسیده است. هدف مدیران بایرنی هدایت یک پروژه بلند مدت با ناگلزمان است. هربرت هاینر رئیس، اولیور کان مدیر عامل، حسن صالح حمیدزیچ مدیر ورزشی، بایرن تصمیم گرفته‌اند به طور تمام قد پشت سرمربی بایستند. هربرت هاینر در این‌باره می‌گوید: «هدف ما همیشه ساختن چیزی با یک عمر طولانی است. من از بازیکنان می‌شنوم که مربی به روشی بسیار ساختاری کار می‌کند. او ایده‌های جدیدی را مطرح می‌کند و تیم را برای سناریو‌های مختلف مانند بازی مقابل پاری سن ژرمن که به خوبی آن را نشان داد، آماده می‌کند».

سران باشگاه از ناگلزمان می‌خواهند که دوران جدیدی را در مونیخ شکل دهد. همان طور که اوتمار هیتسفلد در طول شش سال حضورش در بایرن (2004-1998) این کار را انجام داد. زمانی که آن‌ها تصمیم به جذب ناگلزمان از لایپزیش در سال 2021 گرفتند، به خوبی از خطراتی که استخدام یک مربی به نسبت جوان و بی تجربه به همراه خواهد داشت، آگاه بودند. مدیران باشگاه در حال حاضر، تاثیرات فشار و منتقدین بر ناگلزمان را مشاهده می‌کنند. کان نیز در این‌باره می‌گوید: «همه در بایرن مونیخ تحت فشار هستند. مهم نیست که چه سنی دارید. این یکی از ویژگی‌های این باشگاه است و این چیزی است که ما را خاص می‌کند. یولیان مردی است که با همه چالش‌ها روبه‌رو می‌شود و می‌تواند با موفقیت آن‌ها را پشت سر بگذارد».

 

شجاعت یولیان ناگلزمان برای نیمکت نشینی توماس مولر مقابل پاری سن ژرمن
یولیان ناگلزمان با تصمیم خود برای نیمکت نشین کردن توماس مولر در بازی مقابل پاری سن ژرمن، شجاعانه به اعتقادات خود پایبند ماند زیرا به خوبی می‌دانست در صورت شکست، این تصمیم می‌تواند نتیجه‌ای معکوس برایش داشته باشد. در نهایت مربی با موفقیت از این آزمون خارج شد اما پس از تعویض زود هنگام مولر در بازی مقابل مونشن گلادباخ با اخراج دایو اوپامکانو، دوباره این چنین بحث‌هایی مطرح شدند. مدیران باواریایی‌ از موفقیت حساس مولر در باشگاه آگاه هستند اما با این وجود به خاطر اعتقادشان به ناگلزمان و همچنین آرام نگه داشتن جو باشگاه، از او در این ماجرا حمایت می‌کنند. ناگلزمان از بیش‌ترین حمایت ممکن مدیران بایرن برخوردار است.

 

انتقاد مدیران و مربی از بازیکنان
به گزارش اشپورت آینس، نه تنها یولیان ناگلزمان بلکه مدیران بایرن مونیخ نیز عقیده دارند که بسیاری از بازیکنان این تیم در سال 2023 هنوز نتوانستند به فرم خوبی دست پیدا کنند و حتی گاهی اوقات عملکردی بسیار کم‌تر از توانایی‌ها و مهارت‌هایشان از خود به نمایش می‌گذارند. اولیور کان و صالح حمیدزیچ کاملاً از مربی حمایت می‌کنند و معقتدند که اکنون خیلی از چیز‌ها به نگرش و ذهنیت خود بازیکنان بستگی دارد.

منبع