بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
عامل اصلی بحران در بایرن کیست؟

عامل اصلی بحران در بایرن کیست؟

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، پس از حذف بایرن از جام جذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا حال به نظر می رسد باواریایی ها قرار است برای اولین بار از سال 2012 فصل را بدون جام به پایان برسانند.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چه عواملی تیم مدعی سه گانه را در آستانه پایان فصلی بدون جام قرار دادند.( برگرفته از بیلد)

 

 1- اولی هونس: 71 ساله، رئیس افتخاری و عضو هیئت مدیره باشگاه

. میزان سهم در بحران بایرن طبق نظر سنجی بیلد: 5 درصد

اولی هونس  رئیس افتخاری و عضو هییت مدیره باشگاه، کسی است که بایرن جایگاه فعلی خود در جهان فوتبال را به او مدیون است و این باشگاه را به موفقیت های زیادی رسانده است. همچنین وی کسی است که حسن صالح حمیدزیچ را به مقام مدیر ورزشی باشگاه منصوب کرد و در جریان قمار توخل- ناگلزمان موافقت خود را اعلام کرد. فیلیپ لام، اسطوره باواریایی ها پیش تر اعلام کرده بود که اولی هونس در پشت پرده تمام اتفاقات بایرن حضور دارد، به طوری که تصمیمات درون باشگاه از جمله نقل و انتقالات این تیم با نظر او انجام می شود و همچنان حرف او است که بر کرسی می نشیند. هونس کماکان تاثیرات بسیار زیادی در آینده باشگاه دارد و پیش بینی می شود از فصل بعد دوباره به صف اول قدرت و تصمیم گیری بازگردد.

 

 2- حسن صالح حمیدزیچ: 47 ساله، مدیر ورزشی بایرن

. درصد سهم در بحران بایرن طبق نظر سنجی بیلد: 20 درصد

در نظرسنجی دیگری از  بیلد مبنی بر ماندن یا رفتن حسن، ۸۶ درصد بر این باور بودند که او باید بایرن را ترک کند.

حسن صالح حمیدزیچ پس از این که خرید های جدید او در تابستان گذشته با یکدیگر مچ نشدند و هم تراز نبودند، بخصوص خرید پر سر و صدای او یعنی سادیو مانه ۳۱ ساله که تاکنون عملکرد چندان خوبی نداشته و نتوانسته جای خالی لواندوفسکی را پر کند و همچنین پس از اخراج یولیان ناگلزمان در حالی که در ابتدا کاملا حامی وی بود، سبب شد موج عظیمی از انتقادات به سوی او روانه شود.

 با توجه به حمایت اولی هونس از صالح حمیدزیچ و نیاز بایرن به فردی مانند او جهت برنامه ریزی برای فصل بعد، بعید به نظر می رسد که خطری جایگاه این مدیر ورزشی 47 ساله را تهدید کند اما با این اوصاف قرار است در جلسه 22 می باشگاه، راجع به آینده حسن تصمیم گیری شود.

 

3- اولیور کان: 53 ساله، مدیر اجرایی و نایب رئیس باشگاه

. میزان سهم در بحران بایرن طبق نظر سنجی بیلد: 25 درصد

دروازبان اسطوره ای بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان در تابستان ۲۰۲۱ جانشین کارل هاینتس رومنیگه به عنوان مدیر اجرایی جدید باواریایی ها شد. در ابتدا او توسط اعضای مورد انتقاد قرار می گرفت مبنی بر اینکه شعار میا سن میا در باشگاه کمرنگ شده است. پس از حذف بایرن از جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا و با به صدا درآمدن زنگ خطر و شدت گرفتن انتقادات از او، به سرعت روحیه خودش را باخت و هیچ قدرت مدیریتی مقتدر و مورد انتظار را از خودش نشان نداد.
در خصوص آینده ی او، هیات مدیره باشگاه در ۲۲ می با یکدیگر مشورت خواهند کرد. پیش بینی می شود کان به زودی اخراج خواهد شد.

 

 4- بازیکنان تیم:

.  میزان سهم در بحران بایرن طبق نظر سنجی بیلد: 25 درصد

 پس از ده قهرمانی متوالی در بوندسلیگا به نظر می رسد تیم اشباع شده است، بازیکنان هیچ انگیزه ای ندارند، اراده قوی و اشتیاق در تیم گم شده است، بازیکنان تاثیرگذار مثل کیمیش، مولر و گورتزکا، درخشش روز های گذشته را ندارند. کاپیتان نویر با حادثه اسکی خود در ماه دسامبر و همچنین با مصاحبه جنجالی خود در اعتراض به اخراج تونی تاپالوویچ حواشی زیادی پیرامون بایرن به راه انداخت.
دایوت اوپامکانو با اشتباهات وحشتناک و تاثیر گذار خود در جریان دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل منچسترسیتی زمینه ساز حذف باواریایی ها از این تورنمنت مهم اروپایی شد.
به نظر می آید بازیکن با حقوق بالا عملکرد متناسبی با آنچه دریافت می کنند و انتظار میرود، ندارند بنابراین احتمال جدایی تعدادی از این بازیکنان وجود دارد.
پیش بینی می شود هوای تازه ای باید در تیم دمیده شود. بایرن باید برای خرید یک مهاجم نوک پول زیادی آماده کند، علاوه بر این یک هافبک دفاعی درجه یک نیز باید خریداری شود.

 

 5- توماس توخل: 49 ساله ، سرمربی فعلی بایرن مونیخ

. میزان سهم در بحران بایرن مویخ طبق نظر سنجی بیلد: 5 درصد

توماس توخل به عنوان یک فرد نجات دهنده وارد صحنه شد، اما وی به همراه بایرن در هفت بازی اول فقط دو برد کسب کرد و از جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا کنار رفت. توخل همچنان خطر از دست دادن قهرمانی بوندسلیگا را حس می کند و این احتمال وجود دارد که به عنوان اولین سرمربی از سال ۲۰۱۲ هیچ جامی در پایان فصل به همراه بایرن به دست نیاورد. در ابتدا به خصوص با برتری چهار بر صفر مقابل دورتموند در اولین تجربه سرمربی گری خود در بایرن، یک تاثیر مقتدر از خود نشان داد، اما پس از آن عمدتا متزلزل و منفعل بود.
وی هیچ نگرانی ای در خصوص به خطر افتادن جایگاهش در بایرن نباید داشته باشد‌، چرا که حتی یک سرمربی درجه یک هم نمی‌توانست این تیم بحران زده را نجات دهد. توخل قطعا از فصل بعد، بازی به بازی باید پاسخگو باشد و به شدت زیر ذره بین باشگاه قرار خواهد گرفت.

 

 6- یولیان ناگلزمان: 35 ساله، سرمربی اسبق بایرن مونیخ

. میزان سهم در بحران بایرن مونیخ طبق نظر سنجی بیلد: 15 درصد

نظرات در خصوص نقش ناگلزمان در ایجاد این شرایط در بایرن متفاوت است به طوری که از یک طرف نتایج متزلزل باواریایی ها در بوندسلیگا، درگیری مانوئل نویر با ناگلزمان بر سر اخراج تونی تاپالوویچ و وجود حاشیه های زیاد پیرامون تیم و از طرفی دیگر کسب هشت پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا و مدعی کسب سه گانه بودن، نمی‌توان به طور قطع این سرمربی جوان را جزو مسببین اصلی این ماجرا دانست. از زمانی که یولیان ناگلزمان اخراج شد، اوضاع به وفق باواریایی ها پیش نرفت و حالا آن ها در آستانه پایان فصلی بدون جام قرار گرفته اند.

 

7- هربرت هاینر: 68 ساله، رئیس باشگاه

. میزان سهم در بحران بایرن مونیخ طبق نظر سنجی بیلد: 5 درصد

 خیلی ها معتقدند که رئیس سابق آدیداس، رنگ و بوی یک بایرنی اصیل را ندارد، اما به عنوان یک فرد شناخته شده جهانی در گسترش برند بایرن در سرتاسر جهان نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. به نظر می رسد وی در رابطه با شرایط و بحران پیش آمده در باشگاه، نقش چندانی ندارد. ضمنا انتقادهای شدیدی از سوی هواداران بابت قرارداد با شرکت هواپیمایی قطر به او وارد می شود.

او تا سال ۲۰۲۵ در سمت خود خواهد ماند. با توجه به ارتباط نزدیکی که با اولی هونس دارد، جایگاه او در باشگاه به خطر نخواهد افتاد و همچنین ممکن پس از اخراج احتمالی اولیور کان به صورت کوتاه مدت به سمت مدیر اجرایی جدید باشگاه منصوب شود.

 

منبع: بیلد

منبع