بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
بازگشت کارل هاینتس رومنیگه به بایرن مونیخ چه معنایی دارد؟

بازگشت کارل هاینتس رومنیگه به بایرن مونیخ چه معنایی دارد؟

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، تغییر و تحولات اخیر در کادر مدیریتی بایرن مونیخ را نباید شروع یک دوران جدید دانست زیرا این نشان‌دهنده بازگشت این باشگاه به نظم همیشگی و قدیمی خود است.

برنامه رقم زدن دوران جدیدی که قرار بود به دست اولیور کان و حسن صالح حمیدزیچ در بایرن مونیخ اجرا شود، با شکست مواجه شد و اکنون با بازگشت کارل هاینتس رومنیگه، همان نظم قدیمی در این باشگاه احیا شده است.

به گزارش کری هاو از اشپورت آینس، کارل هاینتس رومنیگه می‌خواست زمان بیش‌تری با خانواده‌اش بگذراند زیرا تصور می‌کرد بایرن مونیخ را به دستان خوبی سپرده است اما اشتباه می‌کرد. اولیور کان به عنوان جانشین رومنیگه و مدیر عامل باشگاه، نتوانست انتظارات را از خود به ویژه در برقراری ارتباطات فردی، برآورده کند. بنابراین این مدیر کهنه کار دوباره به بایرن بازگشته است اما نه به عنوان مدیر عامل، بلکه به عنوان تنها یکی از اعضای هیئت نظارت این باشگاه. ولی نباید این واقعیت که در مونیخ اسم‌ها جایگاه بالاتری از پست‌ها دارند را نادیده بگیریم، به خصوص با وجود اولی هونس که این گزاره را ثابت می‌کند.

هونس گرچه رئیس افتخاری بایرن است اما همچنان قدرت زیادی در این باشگاه دارد. یک سال پیش، او تردیدهای زیادی درباره کان داشت اما پس از یک جلسه فوری، هونس به او فرصت دوباره‌ای داد. حال هونس باید اعتراف کند که برای بازگرداندن بایرن به مسیر درست، نیاز به شریک قدیمی خود یعنی رومنیگه دارد.

 

اخراج حسن صالح حمیدزیچ به خاطر کارل هاینتس رومنیگه
اولی هونس برای بازگشت کارل هاینتس، حاضر شد که از برخی مواضع خود کوتاه بیاید. برای این‌ کار، شاگرد او یعنی حسن صالح حمیدزیچ به عنوان مدیر ورزشی مجبور شد مانند اولیور کان بایرن مونیخ را ترک کند زیرا رومنیگه اصرار به برکناری او داشت. از گوشه و کنار باشگاه شنیده می‌شود که شرط رومنیگه برای بازگشت به باشگاه، اخراج حمیدزیچ بوده است.

 

برنامه‌های بلند مدت بایرن مونیخ با توماس توخل
پس درگیری حسن صالح حمیدزیچ و هانسی فلیک، رومنیگه نیز با این مدیر ورزشی درگیر شد. هر چند اولی هونس در آن مقطع حامی حمیدزیچ بود اما اکنون، هیچ دلیلی برای ماندن او وجود نداشت. بایرن مونیخ فصل بسیار پر آشوبی را پشت سر گذاشته و زمان‌بندی اخراج یولیان ناگلزمان، به هیچ عنوان خوب نبود. همچنین ترکیب اشکالات زیادی دارد و اتمسفر بدی بر تیم حکم‌فرما است.


البته حمیدزیچ به تنهایی مسئول همه این موارد نبوده و با یک جدایی آرام از باشگاه، بزرگ منشی خود را نشان داد. اما در هر صورت، باقی ماندن او در مونیخ دیگر ممکن نبود. سران رده بالای بایرن به این اعتقاد رسیدند که تیم به یک هوای تازه نیاز دارد و همچنین در پست مربی‌گری باید تداوم داشته باشند. هونس، توخل را به چشم یک راه حل بلند مدت می‌بیند. او می‌داند این مربی چقدر می‌تواند از ارتباطات گسترده رومنیگه برای نقل و انتقالات، سود ببرد.

 

بازگشت نظم قدیمی به بایرن مونیخ
تغییر و تحولات اخیر بیش‌تر نشان دهنده یک بازگشت است تا یک شروع جدید در بایرن مونیخ. هونس و رومنیگه به طور فعال در حال برنامه‌ریزی برای تیم هستند. آن‌ها همچنین یک فرد مورد اعتماد یعنی یان کریستین دریسن را به عنوان مدیر عامل و جانشین کان منصوب کرده‌اند.

دریسن به عنوان فردی شناخته می‌شود که مغرور نیست، ارتباطات زیادی با دیگران برقرار می‌کند و همواره در دسترس است. به همین دلیل بخش بزرگی از کارمندان باشگاه از این تغییر و تحولات اساسی در کادر مدیریتی به خصوص بازگشت رومنیگه، بسیار خوشحال هستند. یکی از کارمندان بایرن به طور ناشناس در این‌باره گفت: 

 کاله در هر حالتی در نانوایی یا از آن طرف خیابان به شما سلام می‌کند و جویای احوال‌تان می‌شود. اما از سوی دیگر، کان حتی در دفتر خودش به سختی به شما یک صبح به‌خیر می‌گوید.

منبع