بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
مصاحبه آتشین هوینس از پشت پرده اخیر بایرن

مصاحبه آتشین هوینس از پشت پرده اخیر بایرن

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، همین چند روز پیش بود که اولی هوینس در مصاحبه ای در مورد علت اخراج کان و حسن توضیحاتی ارائه داد؛ صحبت هایی که جنبه های جدیدی را در زمینه جایگاه این دو بازیکن سابق در باشگاه مشخص کرد.

اما رئیس سابق باواریایی ها این بار در مصاحبه ای کاملتر و البته پر حاشیه تر، بطور مفصل از آنچه که در پشت پرده بایرن در نیم فصل دوم گذشته است سخن گفت.

 

هوینس در ابتدای حرف هایش بار دیگر تاکید کرد که اخراج کان و حسن تحت هر شرایطی صورت می گرفت:

" چنین تصمیمی را(اخراج کان و حسن) نمی توان بر اساس این گرفت که آیا جام در دقیقه 97 به بایرن می رسد یا نه. چنین تصمیماتی فقط نباید بر اساس جنبه های ورزشی گرفته شود. کل عملکرد باید سنجیده شود. ما میخواستیم این خبر را بعد از بازی با کلن رسانه ای کنیم. اکنون هم طبق نظر سنجی ها بالغ بر 85 درصد هواداران از این تصمیم راضی هستند. "

 

شایعات در مورد دخالت های هوینس در روند کار مدیران:

"وقتی زمان زیادی در یک سازمان حضور دارید، طبیعتا می خواهید نظراتتان را به گوش مسئولان برسانید. اما بدنبال دخالت بیجا نیستید. از اینکه گفته می شد هوینس بدنبال این است که کارهای خودش را بکند ناراحت بودم. من فقط خواهان انجام صحیح کارها بودم. من رابطه خوبی با حسن داشتم، اما با کان...! او از آن آدم ها نیست که بخواهند یکی مراقبشان باشد. او شاید در این مدت 5 بار هم به من زنگ نزد. دوست داشتم که خودشان مسائل را مدیریت کنند. اگر همه چیز خوب پیش می رفت که مشکلی نبود؛ اما سپس مسئله اخراج ناگلزمان پیش آمد."

 

افراد مسئول در اخراج ناگلزمان:

نه من نه حتی هاینر از این موضوع چیزی نمی دانستیم. هاینر که رئیس باشگاه هست هم خیلی دیر از این موضوع آگاه شد. این کار درستی نبود. حسن بعد از گرفتن تصمیمات به ما گفت که همه چیز نهایی شده و میخواهیم او را اخراج کنیم. من معتقد بودم که نقد هایی به ناگلزمان وارد است. اما اخراج 10 روز قبل از بازی با دورتموند اشتباه بود. در نهایت اگر میخواهین کاری انجام بدهید، باید مطابق روال باشد."

 

اخراج تاپالوویچ و شروع بد نیم فصل دوم:

اخراج تاپالوویچ هم چندان خوب نبود. آن را هم ما بعد تر فهمیدیم. اگر جایگزین خوبی برای مربی گلرها پیدا می شد، این تصمیم قابل دفاع بود اما حداقل می شد او را بعنوان مربی شخصی و ریکاوری نویر نگاه داشت. حسن و کان در مورد تطیلات زمستانی هم خوب عمل نکردند. نزدیک به 5 هفته تیم استراحت داشت و سپس با تنها 2 هفته آماده سازی و یک بازی دوستانه نیم فصل دوم را شروع کردیم. ما حتی در تابستان هم این قدر تعطیلی نداشتیم. ناتوانی بازیکنان در نیم فصل دوم حتی توخل را هم تحت تاثیر گذاشت."

 

رابطه ناگلزمان با یک روزنامه نگار:

این یک موضوع شخصی است و نباید در آن دخالت کرد. اما طبیعتا برای باشگاه خوب نیست.

 

ناراحتی کان در جلسه:

کان در زمان تصدی مدیریت طوری عمل می کرد که از فوتبال به دور باشد. اما اینجا باشگاه فوتبالی است و همه چیز باید حول محور فوتبال باشد. او دریسن را علت اخراج خود می دانست و برای همین نسبت به او پرخاشگر شد. دریسن به خاطر کان از سمتش بعنوان مدیرمالی استعفا داد؟ تقریبا. او نمیخواست برود اما کان برنامه داشت نفرات خودش را در پست های اصلی باشگاه بگذارد."

 

انتخاب کان برای پست مدیرعاملی:

در آن زمان همه قبول داشتیم که او گزینه خوبیست. اما یکسری چیزها طبق انتظار پیش نرفت. اما حسن فکر می کنم مدیر ورزشی خوبی بود. اما این بدان معنا نیست که دیگر از بازیکنان قدیمی استفاده نکنیم. بعنوان مثال مولر بعد بازنشستگی یک گزینه است، اگر دست از اسب هایش بکشد.

 

انجام کارهای نقل و انتقالاتی در تابستان پیش رو:

باوجود اخراج کان و حسن همه استعدادیاب ها مانده اند . نپه هم هست. حسن هم تا زمان مورد نیاز به ما کمک می کند. تا اطلاع ثانوی من ،رومینیگه، دریسن، هاینر، دیتریش و نپه مسئول صحبت ها و مذاکرات هستیم. توخل هم هست البته نه به اندازه یک مربی در باشگاه های انگلیسی. ما ترکیب خوبی داریم اما این معنی عدم نیاز به تغییر نیست.

 

جذب مانه و فروش لوا در تابستان گذشته:

از جذب مانه هیجان زده بودم. وقتی حسن اسم او را مطرح کرد کاملا با آن موافق بودم. اما همیشه می پرسیدم که چرا لیورپول برای حفظش تلاش نمی کند. مانه اوایل عالی بود اما بعد مصدومیت دیگر شرایط برایش خوب پیش نرفت. کسی بابت خرید او سرزنش نمی شود. ما به مانه علاقه داریم و هنوز او را از بهترین های دنیا می دانیم. در مورد لوا دقیقا به حسن گفتم در صورت فروشش باید درست و حسابی خرج کنیم و حایگزین بیاوریم. او هر فصل حداقل 25 گل می زد. اگر حفظش می کردیم یک فصل برای جایگزین کردنش وقت داشتیم. "

منبع