بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
ما مزدور نمی‌خواهیم؛ سیاست جدید بایرن مونیخ در قبال بازیکنانی که می‌خواهند جدا شوند

ما مزدور نمی‌خواهیم؛ سیاست جدید بایرن مونیخ در قبال بازیکنانی که می‌خواهند جدا شوند

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، جدایی لوکاس هرناندز و توافق به نسبت سریع بایرن مونیخ و پاری سن ژرمن بر سر این انتقال، نشان‌دهنده سیاستی جدید در این باشگاه آلمانی است.

لوکاس هرناندز و بنجامین پاوار با اینکه از سوی بایرن مونیخ تمایل به تمدید قراردادشان پس از سال 2024 وجود داشت، تصمیم به جدایی از این باشگاه گرفتند. اما به نظر نمی‌رسد باواریایی‌ها چندان با این موضوع مشکل داشته باشند و سیاستی جدید در قبال بازیکنانی که به دنبال جدایی هستند، در پیش گرفته‌اند.

به گزارش کری هاو از اشپورت آینس، می‌توان گفت یان کریستین دریسن مدیر عامل جدید بایرن مونیخ با بیانه «ما مزدور نمی‌خواهیم»، یکی از اشخاص مورد نظرش لوکاس هرناندز بوده است. 

بلافاصله پس از آنکه حسن صالح حمیدزیچ به عنوان مدیر ورزشی و یکی از طرفداران بزرگ لوکاس هرناندز از سمت خود برکنار شد، باواریایی‌ها از تلاش برای حفظ این مدافع دست کشیدند. یکی از دلایل چنین تصمیمی، این بود که کیم مین جائه مدافع ناپولی به عنوان جایگزین در دسترس است. دلیل دیگر نیز این است که دریسن از همان ابتدا که به عنوان مدیر عامل جدید انتخاب شد، به‌طور واضح مشخص کرده بازیکنانی که می‌خواهند بایرن را ترک کنند، حفظ نخواهند شد.

با این حال مدیران بایرن از هرناندز بسیار ناامید شدند. آن‌ها با وجود مصدومیت‌های متعدد و طولانی‌اش کنار این بازیکن ایستادند و حتی پیشنهاد قراردادی جدید به او دادند. به همین خاطر انتظار قدردانی بیش‌تری از طرف این بازیکن داشتند. اما وقتی مشخص شد هرناندز می‌خواهد از بایرن جدا شود، دریسن هیچ تعللی برای آغاز مذاکرات با پاری سن ژرمن نکرد و تصمیم گرفت این مذاکرات را نیز خود رهبری کند. دریسن بر دریافت مبلغ 50 میلیون یورو برای هرناندز اصرار داشت و اکنون نیز موفق شده به هدف خود برسد. هزینه انتقال هرناندز به پاری سن ژرمن با احتساب بندهای پاداش تا 50 میلیون یورو می‌رسد. این مبلغ نیز به‌طور مستقیم برای جذب کیم از ناپولی هزینه خواهد شد.

با توجه به بند فسخ 50 میلیون یورویی این مدافع کره‌ای، بایرن بدون ضرر مالی لوکاس هرناندز را جایگزین خواهد کرد و در عین حال نشان دادند مسیر و سیاستی مشخص برای خود تعیین کرد‌ه‌اند. بایرن از این پس به‌جای بازیکنان مزدور، به دنبال بازیکنانی خواهد بود که 100 درصد خود را برای این باشگاه بگذارند. طبق این سیاست، بایرن بنجامین پاوار را هم خواهد فروخت. این مدافع فرانسوی نیز در ماه می درخواست جدایی داد. گرچه توخل علاقه زیادی به حفظ این بازیکن دارد اما بایرن همین سیاست را در قبال این بازیکن نیز در پیش خواهد گرفت. از این پس بازیکنانی که به دنبال جدایی از بایرن باشند، نگه داشته نخواهند شد.

منبع