بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، لیورپول - بایرن مونیخ یکی از مهم ترین مسابقات مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا بود و بازی دو تیم با تساوی 0-0 به پایان رسید. در ادامه نظر مربیان و بازیکنان دو تیم را راجع به این دیدار می خوانید.

 

نیکو کواچ:

ما به هدف‌مان رسیدیم و یک تساوی کسب کردیم. تیم های بسیاری را به یاد نمی آورم که در ورزشگاه آنفیلد نباخته باشند و در عین حال،‌ گلی نیز دریافت نکرده باشند. این که توانستیم توانایی لیورپول برای خلق موقعیت را محدود کنیم نشان می دهد از لحاظ تاکتیکی و تکنیکی خوب عمل کرده ایم. در بازی هایی در این سطح، اتفاقات کوچک تاثیرگذار است و باید صبر کنیم تا ببینیم در بازی برگشت چه اتفاقی رخ خواهد داد. احتمالا من آخرین فردی هستم که یک تساوی بدون گل را جشن بگیرم! باید با تمرکز بالا، به تلاش مان ادامه دهیم تا ببینیم در بازی بعدی چه شرایطی خواهیم داشت. از لحاظ دفاعی بسیار خوب ظاهر شدیم اما در فاز هجومی می توانستیم گاهی دقیق تر عمل کنیم. می دانستیم که در آنفیلد 80 درصد مالکیت توپ نخواهیم داشت اما توانایی این را داشتیم که در یک سوم هجومی مان،‌ بیشتر صاحب توپ باشیم.

 

مانوئل نویر:

بدیهی است می‌دانستیم با چه حریفی مواجه شویم. لیورپول تیمی است که در امور هجومی بازیکنان سریعی دارد. ما با بازی خوب دسته‌جمعی، یکپارچه ماندیم و جلوی سرعت‌ حریف را گرفتیم. می‌خواستیم نتیجه‌ای خوب کسب کنیم. همینطور حتما دروازه‌ خود را محفوظ نگه داریم. به نظرم تساوی بدون گل، برای ما خوب بود.

 

متس هوملس:

تساوی مقابل لیورپول در آنفیلد، قطعا نتیجه ای خوب محسوب می شود. می دانیم لیورپول در خط حمله چه تیم خوبی است ولی عملکردمان بسیار خوب بود. ما گلی دریافت نکردیم و به لیورپول اجازه ندادیم که تمام قدرت حمله خود را در زمین به اجرا بگذارد.
 

روبرت لواندوفسکی:

درست است که در بازی رفت نتیجه خوبی گرفتیم ولی بازی برگشت مانده و می دانیم لیورپول به خصوص روی ضد حملات چه تیم خوبی است. پس باید مراقب آنها باشیم. سه نفر خط حمله آنها بسیار خطرناک هستند و امیدوارم در بازی برگشت آنها را کنترل کنیم. در مورد بازی برگشت نیز بگویم که مطمئنم روز خوبی خواهیم دید و کارمان را به اتمام خواهیم رساند.

 

خاوی مارتینز:

“ بابت عملکرد تیم و عملکرد خودم خوشحالم. این یک نبرد 180 دقیقه ای بوده و هنوز بازی برگشت مانده است. در دیدار بعدی تمام تلاشمان را برای صعود به کار خواهیم برد. تنها هدفم کمک به بایرن مونیخ است و فرقی ندارد که از ابتدا شروع کنم یا به صورت تعویضی به زمین بیایم. فقط می خواهم بهترین عملکرد را برای تیم به نمایش بگذارم. آیا به مربی اثبات کردم بیشتر باید بازی کنم؟ چیزی برای ثابت کردن نیست. من فقط می خواهم به تیمم کمک کنم.

 

خامس رودریگز:

می دانستیم لیورپول در خانه چه تیم قدرتمندی است و بنابراین فکر می کنم نتیجه خوب به همراه کلین شیت کسب کردیم. هیچ چیز تمام نشده و کار به مونیخ کشیده شده است و قطعا در آنجا بهتر ظاهر خواهیم شد.

 

اولی هوینس:

مربی ما خیلی خوب کار کرد و در سه هفته آتی هم تصمیم درست را خواهد گرفت. نباید هر بازی روی مربی تیم فشار وارد کنیم. او کارش را به خوبی انجام می دهد. این بحث ها کم کم مسخره به نظر می رسند. فکر می کنم در 16 بازی اخیرمان 14 پیروزی داشتیم. خوب در چنین شرایطی چرا باید در مورد مربی تیم بحث کنیم؟

 

کارل هاینس رومنیگه:

این نتیجه باعث شد تا درها به روی ما باز بماند و هدفمان نیز همین بود. می خواستیم نتیجه ای کسب کنیم که برای بازی برگشت احساس خطر نکنیم و اکنون با آرامش آماده بازی برگشت خواهیم شد. نیاز خواهیم داشت تا در مونیخ یک نمایش خیلی خوب داشته باشیم اگر می خواهیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنیم ولی در کل نتیجه بازی امروز خوب بود.

 

حسن صالح حمیدزیچ:

از عملکرد فنی تیم به خصوص در خط دفاع راضی ام. بازیکنان با مسئولیت پذیری بالا در زمین بازی کردند. بازیکنان تمام توان شان را در زمین به نمایش گذاشتند. حال نصف مسیر را طی نموده ایم و اجازه دهید ببینیم در بازی برگشت در مونیخ چه چیزی رخ خواهد داد. بازی برگشت نیز بازی سخت و طاقت فرسایی مانند دیدار رفت خواهد بود زیرا لیورپول تیمی بسیار خوب و قدرتمند است.
 

یورگن کلوپ (سرمربی لیورپول):

امشب از همان دقایق ابتدایی، فرم بازی‌مان را پیدا نکردیم. پاس های آخر را به گونه ای ارسال کردیم که کمی کار برای‌‌مان سخت شد. البته در بسیاری از موارد خوب عمل کردیم و نباید فراموش کنیم که مقابل حریفی بسیار قدرتمند بازی می کردیم. نکته مثبت نتیجه بازی این بود که تساوی بدون گل،‌ بهترین تساوی ممکن است. این یک نتیجه رویایی نبود اما خوب است که پس از کسب آن می توانیم برای بازی برگشت برنامه ریزی کنیم. آنقدرها خوشحال نیستم اما مشکلی با نتیجه بازی ندارم. نتیجه 0-0 چیزی نبود که می خواستیم اما این بدترین نتیجه ممکن هم نیست. شانس هایی برای گلزنی مانند ضربه قیچی برگردان مانه داشتیم که از آن ها بهره نبردیم. باید بگویم هر دو تیم تلاش کردند در لحظات مناسب از بازی، یکدیگر را پرس کنند اما ما بیشتر از آن ها این کار را انجام دادیم. باید اضافه کنم در کناره های زمین از لحاظ دفاعی چندان هوشیارانه بازی نکردیم. به ثمر رسیدن یک گل،‌ جریان بازی را تغییر می داد؛ مطمئنم بایرنی ها نیز بر همین عقیده اند. ما می خواستیم نتیجه ای کسب کنیم که در پی آن حس کنیم هنوز در این تورنمنت حضور داریم و به گمانم موفق به کسب آن شده ایم.
 

اندی رابرتسون (بازیکن لیورپول):

در خانه مساوی کردیم پس ناراحتیم. هدف ما پیروزی در همه مسابقات خانگی است ولی بایرن مونیخ بسیار باتجربه ظاهر شد و دقیقا می دانستند چگونه ما را ناامید کنند. اما ما شانس پیروز شدن داشتیم. شاید یک روز دیگر اگر بازی کنیم، نتیجه ای متفاوت رقم بخورد اما به هر حال فکر نمی کنم کسی در خصوص نتیجه فعلی بحث کند زیرا عادلانه بود.

 

ژوئل ماتیپ (بازیکن لیورپول):

در بازی با آنها همه چیز خوب پیش نرفت. هرچند که گلی هم دریافت نکردیم و به بازی برگشت، مثبت می‌نگریم. البته می‌خواستیم برنده بازی شویم اما این خواسته تحقق نیافت. هر احتمالی هست. شرایط ما هم با این نتیجه بد نشد. به نظر من هر دو تیم می‌توانند به مرحله بعد بروند.

 

جورجینیو وینالدوم (بازیکن لیورپول):

نیمه اول خوب بودیم و نیمه دوم نیز بد نبود. موقعیت هایی داشتیم ولی از آنها بهره نبردیم. کمی بدشانس بودیم که موقعیت هایمان به گل تبدیل نشدند ولی نکته خوب این است که گل نیز نخوردیم. به نظرم روی پاس های آخر خوب نبودیم و این مشخص بود. در نهایت باید با این نتیجه کنار بیاییم. ما شانس ایجاد موقعیت و پیروزی در بازی برگشت را داریم و به همین دلیل خوشحالم که گل نخوردیم. از بابت گل نزدن تیم نگران نیستم زیرا قبلا نشان داده ایم که چه کارهایی از ما برمی آید. اگر کمی خوش شانس باشیم می توانیم در مونیخ پیروز شویم. به نظرم فابینیو و ماتیپ به خوبی کار کردند و به لواندوفسکی که یکی از بهترین مهاجمان دنیاست، اجازه ندادند کاری کند. ما قبل ا بازی هم می دانستیم کارمان بدون فن دایک سخت است ولی به نظرم بازیکنان به خوبی دفاع کردند. در بازی برگشت ویرجیل را خواهیم داشت که این خوب است.

برچسب ها: لیورپول لیگ قهرمانان اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.