به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، شب گذشته دو تیم بایرن مونیخ و لیورپول در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند که این بازی با حذف نماینده آلمان به پایان رسید. در ادامه نظر مربیان و بازیکنان دو تیم را راجع به این دیدار می خوانید.

 

نیکو کواچ:

باید به کلوپ و لیورپول تبریک بگویم. در مجموع دو بازی، آنها تیم بهتر بودند و صعود کردند. ما سعی کردیم دو دفاع کناری مان را جلوتر بیاوریم و پاس های خوبی برای لواندوفسکی مهیا کنیم اما رقیب با سازماندهی خیلی خوب در میدان بازی کرد. آنها فشرده دفاع کردند و همه چیز را برای ما مشکل کردند.

در ادامه در مورد غیبت کیمیش از کواچ سوال شد:

این یک بهانه نیست. باید در مورد بازیکنانی صحبت کنیم که در این بازی حضور داشتند. آنها تمام توان شان را به کار گرفتند ولی خوب کافی نبود. ما هنوز هم می توانیم برای قهرمانی در دو جام بجنگیم. در صدر جدول بوندس لیگا هستیم و در جام حذفی آلمان هم حضور داریم. هدف ما این است که در هر دو تورنومنت به قهرمانی برسیم. تا قبل از به ثمر رسیدن گل دوم آنها، ما هنوز هم در جریان بازی بودیم. بعد از گل دوم، شما خیلی خوب دیدید لیورپول چه کیفیتی دارد.

 

روبرت لواندوفسکی:

می‌دانستیم بازی سختی در پیش داریم. ولی به نظرم، ما در هر دو بازی بیش از حد دفاعی بازی کردیم. ما سعی نکردیم رو به جلو حرکت کنیم و به حریف فشار بیاوریم تا موقعیت‌های گلزنی خلق کنیم. چه در بازی اول و چه امشب. ما خیلی ریسک نکردیم درصورتیکه امشب داشتیم در خانه خودمان بازی می‌کردیم. به نظر من علت اینکه لیورپول توانست ما را شکست بدهد، همین بود. ما بیش از حد در زمین خودمان خیمه زده بودیم و ترسیدیم دست به ریسک بزنیم. من واقعا دلیلش را نمی‌دانم. البته ما خودمان سعی کردیم به لیورپول فشار بیاوریم ولی در زمان حمله اغلب اوقات دو در مقابل چهار بودیم و به همین خاطر نتوانستیم کار زیادی از پیش ببریم.

 

حسن صالح حمیدزیچ:

قطعا در بازار نقل و انتقالات تابستان کارهایی انجام خواهیم داد ولی در حال حاضر نیز بازیکنان خوب و باتجربه ای داریم که می توانستند در مقابل لیورپول بهتر کار کنند.

 

یورگن کلوپ (سرمربی لیورپول):

نیمه دوم خیلی خوب بود. در مقاطعی از بازی فوتبالی بازی کردیم که به سرعت سازماندهی بایرن را از هم می پاشید. کاملا لایق این پیروزی بودیم. در این بازی از نظر دفاعی، بهتر از سایر بازی های خارج از خانه مان در لیگ قهرمانان کار کردیم. در چنین بازی هایی اشتباهات رخ می دهند ولی شما باید در جریان بازی باقی بمانید و در زمانی که می توانید، بازی را کنترل کنید. مهم نیست چه تیمی در مرحله بعدی رقیب ما خواهد بود. پسران من عاشق رقابت هستند و واقعا برای چنین لحظاتی بی تابی می کنند. گرایش ما در بازی با بایرن خیلی خوب بود. سه بازیکن خط حمله مان عالی کار کردند. بازیکنانی که به طور تعویضی وارد زمین شدند هم خیلی به تیم کمک کردند. امشب (چهارشنبه) خیلی خوب بازی کردیم و نشان دادیم که لیورپول باز هم در سطح بهترین باشگاه های اروپاست. شاید من باید 500بار گل اول مانه را تماشا کنم. حرکات او در زمین فوق العاده است.

 

جیمز میلنر (بازیکن لیورپول):

عملکرد قابل قبولی مقابل یک تیم بسیار خوب در خارج از خانه داشتیم. بازی آسانی نبود. نتوانستیم بهترین فوتبال مان را به نمایش بگذاریم ولی نتیجه لازم را کسب کردیم. در دفاع خوب ظاهر شدیم و موقعیت های زیادی به حریف ندادیم و سه نفر خط حمله نیز مانند همیشه فوق العاده ظاهر شدند. سادیو فرم خوبی دارد. گل اول با توجه به خونسردی و تمام کنندگی اش واقعا خنده دار بود. در حال حاضر سادیو در روزهای خوبی است و امیدوارم تا پایان فصل این فرم را حفظ کند. ترکیب کاملی داریم و بازیکنانی که روی نیمکت حضور دارند، کاملا آماده حضور در زمین هستند. شما می خواهید بازی را کنترل کنید و برنامه مشخصی دارید و به یک باره کاپیتان تیم مصدوم می شود. این خیلی سخت است ولی ما به خوبی با آن کنار آمدیم و شما دیدید عملکرد فابینیو تا چه حد خوب بود. در واقع این نشان دهنده کیفیت تیم ماست و داشتن یک ترکیب خوب برای بازی مقابل تیم های بزرگ به خصوص در مسابقات اروپایی نیاز هر تیمی است.

برچسب ها: لیورپول لیگ قهرمانان اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.