بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
روزهای پر اضطراب باواریایی‌ها؛ مشکلات جدی توماس توخل با بازیکنان مهم رختکن بایرن مونیخ

روزهای پر اضطراب باواریایی‌ها؛ مشکلات جدی توماس توخل با بازیکنان مهم رختکن بایرن مونیخ

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، به نظر می‌رسد رفتار و رویکرد متفاوت توماس توخل با برخی بازیکنان بایرن مونیخ نسبت به دیگری، زمینه‌های ایجاد جبهه‌ای مخالف در رختکن باواریایی‌ها علیه مربی‌شان را ایجاد کرده است.

با وجود اینکه بایرن مونیخ تنها دو امتیاز با بایرلورکوزن در صدر جدول فاصله دارد، اما توماس توخل به خاطر سبک بازی تیمش در کنار رویکردش نسبت به برخی بازیکنان زیر تیغ انتقادات قرار گرفته و به نظر می‌رسد بایرن مونیخ در حال سپری کردن روزهای پر اضطرابی است.

به گزارش بیلد؛ پس از شروع نه چندان خوب در سال 2024، توماس توخل یک سخنرانی پر از هیجان برای تیمش انجام و از ذهنیت آن‌ها انتقاد کرد؛ «شما به من انرژی نمی‌دهید». در هر حال به وضوح مشخص است مشکلاتی درون رختکن بایرن مونیخ وجود دارد. توماس توخل با برخی بازیکنان تیمش ارتباط خوبی ندارد و به‌جای آن‌ها ارتباط بسیار نزدیکی با لروی سانه، سرژ گنابری، جمال موسیالا و رافائل گریرو دارد. این سرمربی تاکنون نتوانسته با سه بازیکن مهم رختکن باواریایی‌ها یعنی توماس مولر، یوسوا کیمیش و لئون گورتسکا به خوبی ارتباط بگیرد!

 

بی‌احترامی به توماس مولر
توماس مولر از ابتدای فصل، اکثر اوقات نیمکت‌نشین بود و خیلی کم پیش می‌آید در ترکیب ابتدایی قرار بگیرد. هر چند این بازیکن 34 ساله به خاطر سنش و همچنین موسیالا با نقش خود به عنوان یک ذخیره کنار آمده است. مولر درک می‌کند باشگاه می‌خواهد پروژه خود را پیرامون جمال بنا نهاده است. با این حال رفتار توخل با این اسطوره باشگاه غیر قابل درک است و چرا باید بازیکنی مانند او تنها چند دقیقه پیش از پایان بازی وارد زمین شود؟

 

از بین بردن روحیه یوسوا کیمیش
درباره یوسوا کیمیش نیز صحبت‌های توماس توخل درباره لزوم جذب یک هافبک دفاعی و اصرار او به این امر در کنفرانس‌های خبری متعدد در ابتدای فصل جاری، روی روحیه و کیفیت بازی او تأثیر گذاشت. همچنین باعث شد تا رابطه بین کیمیش و این مربی نیز سرد شود. زیر نظر توخل کیمیش هیچ‌گاه نتوانسته به بهترین سطح خود در زمان حضور یولیان ناگلزمان برسد .

 

بی‌اعتمادی به لئون گورتسکا
لئون گورتسکا نیز شرایطی مشابه با توماس مولر دارد و این فصل، مدت زیادی را کنار توخل روی نیمکت گذرانده است. شواهد نشان می‌دهد توخل در مواقع حساس به این بازیکن اعتماد ندارد و ترجیح می‌دهد به‌جای گورتسکا، در خط هافبک از گریرو استفاده کند. گورتسکا با وجود اینکه عملکردش بهتر شده اما در بازی‌های اخیر بارها روی نیمکت نشسته است. اکنون نیز به خاطر مصدومیت‌های زیاد تیم است که بازی می‌کند.

 

رختکن باواریایی‌ها علیه مربی؟
وجه مشترک هر سه این بازیکنان، این است که توخل اعتماد به نفس‌شان را نابود کرده است. بنابراین مانند سانه و بقیه به آن‌ها نتوانسته نزدیک شود. در تیم هنوز به توانایی‌های تاکتیکی توخل اعتقاد دارند و او را «روباه تاکتیکی» می‌دانند اما همان‌طور که مشخص است، این مربی اصلاً رابطه خوبی با برخی بازیکنانش ندارد.

حال علاوه بر سبک بازی کند تیم زیر نظر توخل، رابطه سرد او با برخی بازیکنان باعث افزایش شک‌وتردیدها نسبت به این مربی که زمانی قصد اصلاح ساختارها و سلسه مراتب تیمی داخل بایرن مونیخ را داشت، شده است. در چنین شرایط، توخل پیش از هر چیزی باید در رختکن برای پیروزی تیمش مبارزه کند!

منبع