بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
هوینس: لورکوزن بهترین بازی را میکند اما به جامی نخواهد رسید

هوینس: لورکوزن بهترین بازی را میکند اما به جامی نخواهد رسید

اولی هوینس مصاحبه مفصلی انجام داده است که در ادامه با هم می خوانیم.

 

اولی هوینس در مورد توماس توخل و نظراتش در مورد تیم:

فکر می‌کنم او قبل از پیوستن به باشگاه شرایط اینجا را با دقت نگاه کرد و می‌دانست که چه چیزی در انتظارش است. در ابتدا گاهی اوقات ناراحتی خود را نشان می داد. اما فکر می‌کنم این مال گذشته است، چون او اکنون بایرن را بهتر می‌شناسد و کاملاً با نحوه کار ما در اینجا موافق است. اصل اصلی بایرن این است که باشگاه تیم را تامین کند و کار مربی تمرین و بهتر کردن شرایط است. البته نظر او برای ترکیب تیم محترم است. به این ترتیب است که به جایگاه امروزی رسیدیم."

 

در مورد توخل که بارها درخواست هافبک دفاعی می کرد:

یکشنبه گذشته بازی آرسنال مقابل لیورپول را برای دکلان رایس تماشا کردم. عمداً به بازی او نگاه کردم. او بازیکن بسیار خوبی است، اما با تمام احترامی که برایش قائل هستم، امروز 120 میلیون یورو برای او خرج نمی کنم. ما در بایرن به سادگی نمی توانیم این کار را بکنیم. یا هفته قبل بازی کایسدو را تماشا کردم. بعد با خودم فکر کردم: 127 میلیون یورو خرجش کنم؟ دیگران می توانند این کار را انجام دهند. اما قطعا بایرن هرگز این کار را نخواهد کرد، زیرا صرف نظر از کیفیت بازیکن، این پول برای ما بسیار زیاد است. و سپس می‌خواهم یک چیز دیگر بگویم - الکساندر پاولوویچ که به نظر من می‌تواند در آینده بازیکنی ثابت برای بایرن باشد، اگر آن بازیکنان را می خریدیم هرگز به تیم اصلی نمی رسید (با خنده).»

 

در مورد عملکرد ژابی آلونسو در لورکوزن:

فکر می کنم وقتی یک مربی بتواند با بازیکنانش آرام کار کند، می توان حدس زد که چنین اتفاقی بیافتد. باور کنید که اینجا در بایرن شرایط متفاوت است. اما در لورکوزن واقعاً می توانید روی چیزهای مهم تمرکز کنید. فکر می کنم آنها می توانند شبانه روز فقط درباره فوتبال صحبت کنند. اما اینجا ناگهان صبح دوشنبه در روزنامه خواندیم که توماس استرونز، که از زمان جیووانی تراپاتونی چیزی از او نشنیده ام، گفته هر کاری که باشگاه انجام می دهد اشتباه است.

 

اولی هوینس درباره تغییر مکرر مربیان در بایرن:

«به طور کلی این نشانه بدی است. چون ما باشگاهی هستیم که به ثبات نیاز دارد و ثبات می خواهد. هر زمان که برای مدت طولانی با یک مربی کار می کردیم، شرایط خوب بود؛ مثل زمان پپ گواردیولا، یوپ هاینکس، اوتمار هیتسفلد و اودو لاتک. ما اکنون این ثبات را نداریم. از سوی دیگر، خواسته ها بسیار افزایش یافته است. هنوز یادم هست که در گذشته چطور قهرمان می شدیم. اما امروز همه می گویند که اگر در نیم فصل صدرنشین نبودیم دیگر باید فصل را فراموش کنیم. فکر می کنم اغراق آمیز است وقتی برخی می گویند که بایرن همیشه باید به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسد. وقتی در سال 2001 قهرمان لیگ قهرمانان شدیم، خوشحال‌ترین بودیم و باید 25 سال برای این مهم صبر می‌کردیم. هر کسی که خواهان قهرمانی هرساله ست این واقعیت را نادیده می گیرد که در بین تمام باشگاه های بزرگ اروپایی، ما تنها تیمی هستیم که همه چیز را خودمان به دست آورده ایم. ما نه حامی داشتیم، نه الیگارشی، نه سرمایه دار نفتی.

 

هوینس در مورد انتقاد مکرر دیدی هامان از توخل:

 اگر مورد انتقاد قرار بگیرید، باید بتوانید با آن مقابله کنید. اما وقتی حملات به یک شکل و از یک جهت باشد، گاهی اوقات باید بگویید که خسته شده‌اید. مهم است که این روزها روی بازی لورکوزن تمرکز کنیم. بایرن به صراحت اعلام کرد که دیگر در آینده انتقادات نادرست را نخواهد پذیرفت. این بار اگر انتقاد نامناسب باشد، سکوت نمی کنم.

 

آیا این اشتباه است که اگر در بایرن مدل 2024 بگوییم: هر چه هوینس بخواهد همان می شود؟ 

"این کاملا نادرست است. اگر من و رومینیگه توصیه ای بکنیم میزان نفوذش برابر با مدیرعامل باشگاه است.

 

  درباره مکس ابرل:

«این طبیعی است که ما در مورد جایگاه یکی از اعضای هیئت مدیره در جلسه هیئت نظارت بحث کنیم. به احتمال زیاد در مورد ابرل هم در آنجا تصمیم گیری خواهد شد. اولی هوینس حق رای دارد. مثل کارل هاینز رومنیگه. اما هفت نفر دیگر هم هستند.

 

اولی هوینس درباره تاثیرش در باشگاه:

کاری که اکنون انجام می دهم نسبت به تابستان گذشته 90 درصد کاهش یافته است. ما اکنون یک مدیر ورزشی به نام کریستوف فرویند داریم که کارش را بسیار خوب انجام می دهد. برخی از مردم می گویند: هوینس می خواهد نفوذ داشته باشد، اما من اصلاً نمی خواهم هیچ تأثیری داشته باشم. من فقط می خواهم در تگرنسی زندگی کنم و از بایرن یک بازی خوب در روز شنبه تماشا کنم - و در صورت امکان، همیشه سه امتیاز را کسب کنیم.

 

هوینس در مورد نقل و انتقالات:

"امروز وقتی بازیکنی به مدت سه هفته مصدوم می شود، همه بازیکن جدید می خواهند. من این را کم عقلی می بینم. و باید یک چیز دیگر نیز بگویم: هیاهویی که در مورد نقل و انتقالات وجود دارد من را متعجب می کند. قبلا هم گفتم: این کارها دیوانگی است و های نقل و انتقالات گذشته نظر من را تایید می کند. اما اگر چیزهایی ببینم که فکر می کنم اشتباه است، به گفتن آن ادامه می دهم تا ببینم میتوانم تاثیر بگذارم. من هرگز ساکت نمی شینم. برای این باید من را بیرون کنند.

 

لورکوزن جذاب ترین فوتبال لیگ آلمان را بازی می کند؟

"خب، آنها احتمالا بهترین فوتبال را بازی می کنند، اما بخاطر ان به هیچ عنوانی نمی رسند. 

 

در مورد بایرن چطور؟

ما هم بازی های بسیار خوبی انجام دادیم. من بازی با دورتموند را مثال می زنم. یا بازی با اشتوتگارت، زمانی که همه فکر می کردند آنها به استادیوم ما می آیند و یک بازی دفاعی می کنند و نتیجه مشخص است. همچنین فکر می کنم تیم در بازی رفت مقابل لورکوزن عملکرد فوق العاده ای داشت. 

منبع