به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، لوکاس هرناندز به گران ترین بازیکن تاریخ بایرن مونیخ تبدیل شد.

به نقل از FlowSports، بایرن مونیخ در روز چهارشنبه با قراردادی 80 میلیون یورویی لوکاس هرناندز را از اتلتیکومادرید به خدمت گرفت تا به این ترتیب مدافع فرانسوی به گرانترین انتقال تاریخ باشگاه باواریایی تبدیل شود.
 
اکنون لوکاس آماده است تا با شروع فصل جدید همانند دیگر هموطن خود، بنجامین پاوارد به بایرن ملحق شود. بایرن مونیخ بعد از شروعی ضعیف به همراه نیکو کواچ در فصل 19-2018 به دنبال تقویت خود بوده و با جذب مدافعان کناری قهرمان جهان در سال 2018، گام بلندی را در این زمینه برداشته است.
 
اما بایرن مونیخ سرمایه گذاری کلانی را بر روی ستاره اتلتیکومادرید انجام داده و رکورد نقل و انتقالات بوندسلیگا را به میزان دو برابر ارتقا داده است. باواریایی ها قرار است در ازای این پول، چه ستاره ای را در ترکیب خود ببینند؟ به کمک آمار اوپتا، مقایسه ای میان لوکاس و مدافعان برتر فوتبال اروپا انجام شده و در ادامه نتایج آن ها را خواهیم دید:
 
گل خورده
 
مصدومیت ها نگذاشته تا لوکاس در این فصل بیشتر از 14 بازی برای اتلتی در لالیگا انجام دهد، اما اتلتی در این مسابقات با حضور هرناندز تنها 8 گل دریافت کرده که قابل توجه به نظر می‌رسد. هم تیمی های آینده او در بایرن یعنی متس هوملس و ژروم بواتنگ به ترتیب 15 و 17 بازی برای تیمشان در بوندسلیگا انجام داده اند و بایرن در این مسابقات به ترتیب 14 و 15 گل دریافت کرده است.
 
با حضور ملی پوش فرانسوی، اتلتی به طور میانگین در هر بازی 0.57 گل خورده است. در مقایسه دیگر، لیورپول در بازی هایی که ویرجیل فن‌دایک را داشته به طور میانگین 0.58 گل در هر بازی دریافت کرده است.
 
تکل
 
آمار لوکاس در این زمینه نسبت به همتایانش کاملا برتر است. او با 35 تکل، در مسابقات خود در این فصل به طور میانگین در هر بازی 2.5 تکل زده است. این عدد بیش از دو برابر میانگین تکل های متس هوملس (1.2)، ژروم بواتنگ (1.12) یا ویرجیل فن‌دایک (1.06) است. لئوناردو بونوچی در یوونتوس در هر بازی تنها 0.59 تکل زده و این عدد برای تیاگو سیلوا در پاریسن‌ژرمن فقط 0.68 است. در بین مدافعان، میلان اشکرینیار در اینتر با 2 تکل در هر بازی، آماری نزدیک به لوکاس داشته است.
 
در حقیقت از آغاز فصل 18-2017، هیچ بازیکنی در لالیگا بیشتر از لوکاس تکل نزده است. او 180 تکل زده که 129 تکل موفق بوده اند تا آمار موفقیت او نیز 71.6 درصد باشد.
 
پاس
 
تسلط مدافعان بایرن مونیخ در بازی با توپ، احتمالا کار را برای لوکاس کمی سخت می‌کند و او برای تطبیق با این شیوه جدید نیاز به زمان خواهد داشت. در تیم ری‌اکتیو دیگو سیمئونه، لوکاس 27 ساله در هر بازی به طور میانگین 36.36 پاس ارسال می‌کند. این عدد برای دیگو گودین، کاپیتان اتلتی نیز 33.86 است.
 
شوکه کننده نیست که ببینیم لوکاس با این آمار فاصله زیادی با برترین های قاره داشته باشد. آیمریک لاپورته در منچسترسیتی در هر بازی به طور متوسط 85.67 پاس می‌دهد. این عدد برای تیاگو سیلوا 80.27 و برای فن‌دایک 79.68 است. هم تیمی های آینده او در بایرن یعنی هوملس (82) و بواتنگ (78.24) نیز در زمره برترین مدافعان اروپا از نظر تعداد پاس قرار می‌گیرند.
 
اشتباه دفاعی
 
توانایی های لوکاس در بخش دفاعی را هرگز نباید دست کم گرفت. شاید او در این فصل تنها 14 بازی در لالیگا انجام داده باشد، اما او در همین تعداد بازی هم هیچ اشتباهی که منجر به شوتزنی رقبا شود، مرتکب نشده است. داستان بواتنگ و اشکرینیار نیز مشابه است.
 
فن‌دایک یک اشتباه مرتکب شده و جرارد پیکه نیز با اشتباهات مستقیم خود، حریفان را 5 بار در موقعیت شوتزنی قرار داده است.

منبع
برچسب ها: لوکاس هرناندز اتلتیکو مادرید نقل و انتقالات مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.