بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
رومنیگه: آلمانی‌ها منتظر درخشش دوباره تیم پس از ناکامی‌های اخیر هستند؛ به نظرم نویر باید فیکس باشد

رومنیگه: آلمانی‌ها منتظر درخشش دوباره تیم پس از ناکامی‌های اخیر هستند؛ به نظرم نویر باید فیکس باشد

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، رومنیگه در مصاحبه اخیرش، مسائل مختلفی را درباره بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان مطرح کرده است. 

کارل هاینتس رومنیگه اعتقاد دارد مانوئل نویر در رقابت با مارک آندره تراشتگن، باید انتخاب اول یولیان ناگلزمان در خط دروازه تیم ملی آلمان باشد. 

به گزارش اسکای آلمان، پست دروازه‌بان، یکی از چندین دغدغه پیش روی مانشافت به فاصله چند ماه تا آغاز جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ است. رومنیگه در جدیدترین مصاحبه‌اش، در خصوص آلمان و البته بایرن مونیخ صحبت کرده است. 

 

کارل هاینتس رومنیگه درباره فرم اخیر بایرن مونیخ
 ما حالا مقابل سه حریفی که در بالاترین سطح قرار نمی‌گیرند، برنده شده‌ایم. مهم بود که نشان بدهیم دوباره می‌توانیم در حد نام بایرن بازی کنیم. باید طی هفته‌های پیش رو، همین روند را حفظ کنیم و سپس بازی با آرسنال فرا می‌رسد. همه ما مشتاق از راه رسیدن آن بازی هستیم. کار سخت اما همچنین بسیار جذاب است. در گذشته قدرت بایرن همیشه در این بازی‌ها نمایان شده است. هدف ما راهیابی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان خواهد بود. 

 

کارل هاینتس رومنیگه درباره مربی جدید
 به نظرم مکس در همکاری با سایر مدیران، راهکار خوبی پیدا خواهد کرد. باید صادقانه بگویم که چیدمان کنونی هیئت مدیره متشکل از کریستین دریسن، مایکل دایدریش و مکس ابرل خیلی خوب است. این دقیقا همان چیزی است که هیئت نظارت، حدود یک سال قبل تشکیل آن را در نظر داشت. 

 

 کارل هاینتس رومنیگه درباره بازگشت مانوئل نویر به تیم ملی آلمان
در ابتدای امر، از بازگشت مانوئل به ترکیب بایرن خوشحالیم. این مهم‌ترین چیز است. پس از آن حادثه در اسکی، خیلی عذاب کشید. من از همان اول با شناختی که از جاه طلبی او داشتم، نسبت به بازگشتش خوشبین بودم. او حالا به فرم قبلی خود برگشته است و مزیت بزرگی نسبت به تراشتگن دارد که همان‌طور در بازی آخر هفته مقابل اتلتیکو مادرید دیدیم، بدون شک دروازه‌بان بزرگی است. 
 نویر با تجربه است. او در این سن و سال، یک اقتدار طبیعی دارد. این برای دروازه‌بان‌ها حیاتی است. من در زمان فعالیتم در ایتالیا، شاهد عملکرد دینو زوف بودم. زوف تا ۴۰ سالگی در سطوح بالا بازی کرد. اهمیت او نه فقط به خاطر مهارت‌های فوتبالی‌اش، بلکه همچنین به خاطر شخصیتش بود. تنها می‌توانم یک توصیه داشته باشم: این که نویر فیکس (تیم ملی) باشد چرا که هر تیمی به یک سلسله مراتب نیاز دارد. بهترین ساختار قدرتی که من در دوران فعالیتم به عنوان مدیرعامل بایرن مونیخ تجربه کردم، در حضور نویر درون دروازه، داوید آلابا در خط دفاعی، تیاگو در خط میانی و توماس مولر و روبرت لواندوفسکی در خط حمله بود.  

 

 کارل هاینتس رومنیگه درباره دعوت نشدن لئون گورتسکا به تیم ملی آلمان
 راستش را بخواهید، معتقدم که این زمان مناسبی برای دعوت نکردنش نیست. بی شک او در مقاطعی از فصل، چندان خوب ظاهر نشد ولی حالا فرم خوبی دارد و با این حال دعوت نشد. این واقعا مرا غافلگیر کرد. 
کارل هاینتس رومنیگه درباره ماموریت پیش روی یولیان ناگلزمان
 کار سخت ناگلزمان حالا این است که ثبات را به تیم برگرداند تا آن‌ها بار دیگر خود باوری‌شان را به دست بیاورند و در تابستان، تورنمنت خوبی را تجربه کنند. چرا که کل آلمان منتظر است پس از چند حذف زود هنگام و عملکرد دور از انتظار، تیم ما بار دیگر تورنمنت خوبی را پشت سر بگذارد.  

منبع