بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
تصمیم آلمان برای جدایی از آدیداس اجباری بود!

تصمیم آلمان برای جدایی از آدیداس اجباری بود!

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، تئو زوانزیگر، رئیس سابق فدراسیون فوتبال آلمان، معتقد است که تصمیم برای تغییر تامین‌کننده پیراهن‌های تیم ملی از شرکت آدیداس به نایکی اجباری بوده است.

 

زوانزیگر در مصاحبه‌ای با یک هفته نامه آلمانی گفت:

من عصبانیت هواداران را درک می‌کنم، اما فدراسیون فوتبال آلمان هیچ گزینه اقتصادی و قانونی نداشت.

 

زوانزیگر اضافه کرد که نایکی، تولیدکننده تجهیزات و لوازم ورزشی، پیش از این پنج برابر آنچه آدیداس در دوران همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال آلمان بین سال‌های 2006 تا 2012 ارائه کرده بود، در اختیار ما قرار داده است.

 

رئیس سابق فدراسیون فوتبال آلمان توضیح داد:

ما با آدیداس به توافق رسیدیم، اگرچه می‌توانستیم با نایک دستاوردهای بیشتری داشته باشیم. زیر سوال بردن آدیداس در آن زمان در فدراسیون فوتبال آلمان دشوار بود.


اتحادیه فوتبال آلمان پنجشنبه گذشته اعلام کرد که در حال پایان دادن به همکاری طولانی مدت خود با آدیداس است و نایکی مسئولیت تامین پوشاک تیم ملی آلمان را از سال 2027 تا سال 2034 بر عهده می‌گیرد.

روزنامه اقتصادی «هندلزبلات» آلمان به نقل از منابع صنعتی توضیح داد که «نایکی» سالانه بیش از 100 میلیون یورو (108 میلیون دلار) به فدراسیون فوتبال آلمان که از مشکلات مالی رنج می‌برد، پرداخت خواهد کرد، این یعنی دو برابر ارزش معامله آدیداس با مبلغ سالانه 50 میلیون یورو.

مقامات فدراسیون فوتبال آلمان با توجه به انتقاد شدید بسیاری از سیاستمداران آلمانی از این قرارداد دفاع کردند و زوانسیگر نیز یکی از افرادی است که این انتقادات خشونت آمیز را رد کرد. زوانزیگر گفت: سیاستمداران به تصمیمات یک انجمن مستقل انتقاد می‌کنند، در صورتی که نمی‌توانند ضرورت اقتصادی و قانونی آنها را ارزیابی کنند.

منبع