بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
موسیالا: دیگر بامبی نیستم؛ در بهترین حالتم قرار دارم

موسیالا: دیگر بامبی نیستم؛ در بهترین حالتم قرار دارم

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، ستاره بایرن گفت در حال حاضر بهترین فوتبالش را بازی می کند.

 

آیا شما در بهترین وضعیت حرفه ای خود هستید؟

"بله. احساس می کنم در حال حاضر بهترین فوتبالم را بازی می کنم. این را حس می کنم که یک قدم به جلو برداشته ام. من گل می زنم و پاس گل های لازم برای خوب دیده شدن را ثبت می کنم. من در تمام فصل به طور مداوم بازی کرده ام، گاهی اوقات عملکردم خوب نبوده، اما در سال 2024 بسیار خوب کار کرده ام.

 

 موسیالا در مورد پوشیدن شماره 10 تیم ملی آلمان:

در جوانی اغلب شماره 10 بازی می کردم. در آن زمان، شماره پیراهن تنها در روز بازی مشخص می شد. گاهی مجبور می شدم برای شماره 10 کمی بجنگم. داشتن این شماره در یورو، واقعا عالی است. وقتی من بچه بودم، لیونل مسی 10 می پوشید، رونالدینیو هم همینطور. قبل از آنها اسطوره هایی مانند مارادونا یا لوتار ماتئوس بودند. اما این شماره باعث نمی شود که فکر کنم وضعیت خاصی دارم. برعکس، این را یک چالش می بینم. من می‌خواهم به این شماره اعتبار بدهم و مثل زمان شماره 14 یا 42 باشم.»

 

 آیا می خواهید فصل آینده شماره 10 بایرن باشید؟

در بایرن این شماره لروی سانه است. اگر لروی بماند، که واقعاً امیدوارم بماند، من همچنان از شماره 42 راضی خواهم بود."

 

شما را فوق العاده با استعداد می دانستند و بامبی لقب داده بودند. شما اکنون شماره 10 را برای آلمان می پوشید و ارزشتان 110 میلیون یورو است. آیا دوره این لقب تمام شده است؟

می توانم بگویم، بله: من دیگر آن بازیکن جوان نیستم، من دیگر بامبی نیستم. من در هر دو تیم مسئولیت بیشتری دارم. من دیگر یک سوپراستعداد جوان محسوب نمی شوم. با این حال، می‌خواهم به راحتی بازی کنم، لذت ببرم و مانند زمانی که جوانتر سلام بودم باعث شادی و کمک به تیم شوم.»

 

 تونی کروس گفته که یک جلسه تمرین برای فهمیدن کیفیت شما کافی است. این تمجید را چطور می بینید؟

به طور کلی احساس می کنم بازیکنان برای من احترام زیادی قائل هستند. اما من هم با همان احترام با آنها رفتار می کنم. این چیزی است که ما برای داشتن ترکیب مناسب در زمین به آن نیاز داریم: همه باید هم تیمی های خود را بشناسند."

 

 در دسامبر 2023، شما جراحی دندان عقل انجام دادید که هدف از آن جلوگیری از آسیب های عضلانی در آینده بود. از آن زمان به بعد بدون مشکل بازی کرده ای. آیا اکنون باور داری که از لحاظ تناسب اندام در سطح متفاوتی هستی؟ 

من کمی تعجب کردم که این آسیبها عضلانی از کجا می آید. من درمان، فیزیوتراپی، تمرینات کششی و غیره انجام دادم، تمرینات اضافی می کردم و همیشه مراقب بدنم بودم. از اینکه مصدوم شدم و مجبور بودم عضله بسازم اذیت شدم. من تحقیقاتی انجام دادم و متوجه شدم که منبع آسیب می تواند دندان عقل باشد. عمل به خوبی پیش رفت و به من کمک کرد. از آن زمان تاکنون هیچ آسیبی ندیده ام و احساس خوبی دارم.»

 

برای بایرن چه اتفاق خوبی در این فصل ممکن است بیفتد؟ به خصوص در لیگ قهرمانان اروپا.

"همه چیز ممکن است. در بازی برگشت مقابل آرسنال در آلیانز آرنا ما می توانیم به نیمه نهایی صعود کنیم. اول از همه باید در دو مسابقه بوندسلیگای قبل آن ریتم خوبی ایجاد کنیم. من رویای فینال ومبلی را دارم. رسیدن به لورکوزن در بوندس لیگا سخت خواهد بود. ما حداکثر فشار را اعمال خواهیم کرد. امیدواریم از این فصل سخت چیز دیگری یاد بگیریم و بدست آوریم. در بهترین حالت، یک عنوان قهرمانی."

 

بایرن باید به کدام بازیکن آرسنال توجه ویژه ای داشته باشد؟

مارتین اودگارد یک بازیساز درخشان در خط میانی است، اما بازیکنان خوب زیادی در تیم هستند: ساکا، مارتینلی، رایس، هاورتز و بسیاری دیگر. آنها در هر پست بالاترین سطح بازی را دارند. ما باید برای آن آماده باشیم."

 

 آیا تیمی در لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد که برتر از بایرن باشد و به سختی بتوان آن را در دو مسابقه شکست داد؟ مثل منچسترسیتی ؟

من معتقدم که می توانیم هر تیمی را شکست دهیم. تیم هایی هستند که فصل بهتری از ما دارند. اما من هرگز با ترس از حریف وارد یک مسابقه نمی شوم.

 

جمال موسیالا درمورد رای مسی به او در جایزه کوپا:

"این یک افتخار بزرگ برای من بود. مسی همیشه الگوی من بود. من همیشه بازی های او را تماشا می کردم و عملکرد او را تحسین می کردم."

 

موسیالا در مورد اینکه نقش خود را در زمین چگونه می بیند:

سعی می کنم آزاد باشم و طبق دستورات مربیمان بازی کنم. در انگلیس همیشه از آزادی بازی صحبت می کردند. من این اصطلاح را دوست دارم. در مجموع، سعی می‌کنم در پست شماره 10 با شروع حرکت، پاس گل و گلزنی، تأثیر مثبتی روی بازی‌مان بگذارم. من در ابتدا [در چلسی] به عنوان مهاجم بازی کردم و همیشه گل های زیادی به ثمر رساندم. من عاشق گل زدن هستم. با گذشت زمان، من بیشتر به موقعیت شماره 10 منتقل شدم. همچنین می توانم از نقاط قوتم در وینگ استفاده کنم. زمانی که در خط هافبک به عنوان 6 و 8 بازی می کردم، بازی را از موقعیت متفاوتی یاد گرفتم و توانستم رفتار تاکتیکی و توانایی های دفاعی، حمل توپ و دوئل خود را بهبود بخشم. این یک تجربه خوب بود."

منبع