بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
بایرن مونیخ به دنبال جذب آمادو اونانا از اورتون

بایرن مونیخ به دنبال جذب آمادو اونانا از اورتون

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، باواریایی‌ها آماده جذب هافبک دفاعی باشگاه اورتون هستند. تافی‌ها برای فروش اونانا مبلغ 60 میلیون پوند طلب می‌کنند.

باشگاه بایرن مونیخ آماده انتقال آمادو اونانا از اورتون به آلیانتس آرناست. هافبک دفاعی جوانی که تیم‌های زیادی از جمله بارسلونا هم خواهان جذب او هستند.

به گزارش تلگراف، بایرن مونیخ به دنبال جذب آمادو اونانا، هافبک ملی‌پوش بلژیکی اورتون، در پنجره نقل و انتقالات تابستانی است. این باشگاه آلمانی به دنبال اضافه کردن یک هافبک دفاعی به ترکیب خود است. بایرن مونیخ حالا به جمع تیم‌هایی همچون بارسلونا پیوسته که خواهان جذب اونانا هستند. این هافبک دفاعی تنومند بلژیکی 22 ساله پس از پیوستن به گودیسون پارک از لیل در ابتدای فصل گذشته با مبلغ 33 میلیون پوند، علاقه‌مندانی در لیگ برتر پیدا کرده است.

ژائو پالینیا، هافبک فولام، در تابستان گذشته مورد توجه بایرن مونیخ بود و قبل از اینکه این انتقال به دلیل عدم توانایی باشگاه‌اش در یافتن جایگزینی به موقع برای او به هم بخورد، او معاینات پزشکی را پشت سر گذاشته بود. پالینیا از آن زمان قرارداد جدیدی با کریون کاتج امضا کرده و همچنان در این فصل مورد نظر بایرن مونیخ است، اما بازیکنانی مانند اونانا نیز نظر باواریایی‌ها را به خود جلب کرده‌اند.

آمادو اونانا در مرسی ساید اعتبار خود را افزایش داده و در 22 بازی لیگ برتر و در مجموع 3 گل به ثمر رسانده است. او در تساوی 2-2 مقابل انگلستان در ترکیب تیم ملی بلژیک بازی کرد و انتظار می‌رود در رقابت‌های یورو 2024 در تابستان هم به میدان برود. پیش‌بینی می‌شود اورتون برای اونانا خواهان مبلغی بیش از 60 میلیون پوند باشد. بقا یا سقوط اورتون در لیگ برتر می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در وضعیت انتقال اونانا ایفا کند. انتظار می‌رود که تابستان پیش‌رو، پنجره‌ای شلوغ برای هافبک‌های دفاعی باشد، چرا که آدرین رابیو نیز با اتمام قراردادش، در صورت جدایی از یوونتوس، مورد توجه باشگاه‌های بزرگ اروپایی قرار خواهد گرفت.

بایرن مونیخ در نهایت در ژانویه اریک دایر را به خدمت گرفت و در حالی که این ملی‌پوش انگلیسی می‌تواند در جلوی خط دفاعی بازی کند، در دوران حضورش در بوندسلیگا به عنوان مدافع میانی بازی کرده است. الکساندر پاولوویچ، 19 ساله، به عنوان بازیکنی با آینده‌ای درخشان در هافبک میانی ظهور کرده است، اما انتظار می‌رود بایرن در این پست به دنبال رقابت باشد. گفتنی است باشگاه بارسلونا و شخص دکو نیز بسیار به جذب آمادو اونانا علاقه دارد و حالا باشگاهی چون بایرن مونیخ رقیب آنها در جذب این هافبک دفاعی جوان است.

منبع