بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، راینهارد گریندل، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان از سمتش استعفا کرد.

به گزارش وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال آلمان، گریندل رسما از سمتش در این فدراسیون کناره گیری کرده است. تا ماه سپتامبر، دو نایب رئیس فدراسیون، دکتر کوچ و دکتر رائوبال مسئولیت های او را در فدراسیون را برعهده خواهند داشت و در ادامه رئیس جدید فدراسیون فوتبال آلمان انتخاب می شود. در حال حاضر نامی که بیش از بقیه به گوش می رسد، کریستف متزلدر است. باید منتظر ماند و دید آیا این بازیکن سابق آلمان، رئیس جدید فدراسیون خواهد بود یا نه. البته گریندل همچنان در جلسات رسمی شورای فیفا و کمیته اجرایی یوفا شرکت خواهد کرد چون به عنوان اعضای این شورا و کمیته انتخاب شده و مسئولیتش ربطی به مدیریتش در فدراسیون فوتبال آلمان ندارد.


شاید برخی فکر می کنند دلایل ورزشی و کسب نتایج ضعیف توسط تیم ملی آلمان، دلیل استعفای راینارد گریندل بوده است. اما گویا داستان به گونه دیگری شکل گرفته است.

چند روزی بود که رسانه های آلمانی از استعفای قریب الوقوع رئیس فدراسیون فوتبال آلمان صحبت می کردند. حتی نام متزلدر و لام به عنوان جانشین احتمالی گریندل مطرح شد. عصر دیروز (سه شنبه) این خبر رسمی شد و راینارد گریندل رسما از سمتش کناره گیری کرد. انتشار این خبر مهم می تواند چالش بزرگی برای فوتبال آلمان به شمار بیاید. طبیعتا مهم ترین سوالی که در این میان مطرح می شود، دلیل این استعفاست.

به گزارش اسکای اسپورتس، گریندل تحت فشار بود و به کسب درآمد نامشروع و سوءاستفاده از مقامش متهم شده بود. مهم ترین اتهام مطروحه هم دریافت یک ساعت لوکس و گران قیمت به عنوان هدیه بود. گریگوری سرکیس، یک مرد ثروتمند و بانفوذ اوکراینی است و این ساعت گرانبها را به رئیس فدراسیون فوتبال آلمان هدیه کرده است. او در آن زمان، نایب رئیس و عضو کمیته اجرایی یوفا بود. حالا با هم یادداشت راینارد گریندل که در وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال آلمان منتشر شده است را مرور می کنیم:


از پست ریاست فدراسیون فوتبال آلمان استعفا کردم. عذرخواهی می کنم که به خاطر قبول کردن یک ساعت، به بازیکنان حرفه ای و داوطلب فوتبال لطمه زدم!

آقای سرکیس هیچ منفعت مالی در ارتباط با فدراسیون فوتبال آلمان نداشت. او قبل و بعد از هدیه دادن ساعت، هیچ کمکی نخواست. در آن زمان کاملا روشن بود که او بار دیگر در UEFA Exko حضور نخواهد داشت؛ که چنین هم شد. به همین خاطر در آن زمان و در حال حاضر، این هدیه از نظر من مشکلی نداشت و باعث ایجاد تضاد منافع نمی شود.

از نظر من، آن ساعت یک هدیه بود و هیچ ربطی به اتحادیه اوکراین یا یک شرکت تجاری نداشت. من هم از باب ادب و احترام، این هدیه را پذیرفتم. در ضمن آن ساعت را از کسی پنهان نکردم و به همکارانم در ژنو نشانش دادم. در جلسه کاری که در فرانکفورت داشتیم هم به این هدیه اشاره کردم. نمی دانستم برند ساعت مورد نظر چه ارزشی دارد و در کل، این ساعت به چه قیمتی خریداری شده است.

البته من با ماموران اجرایی فیفا و یوفا ملاقات می کنم و گزارشی در مورد این ساعت به اداره مالیات خواهم داد. در این مورد با مشاورم در حوزه مالیات هم مشورت کرده ام. تمام کسانی که مرا می شناسند می دانند که من انسان حریصی نیستم. من سال ها با این مسائل درگیر بوده ام. آخر هفته گذشته من فهمیدم که ارزش این ساعت 6هزار یورو بوده و به همین خاطر من دیروز (دوشنبه) صبح به اداره مربوطه رفتم و در این مورد صحبت کردم.

منبع
برچسب ها: راینهارد گریندل فدراسیون فوتبال آلمان
دیدگاه ها
German 1974 0 چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
فدراسیون ایران و کارکنانش باید از این همه صداقت درس عبرت بگیرند
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.