بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
خداحافظی بایرن با سار، چوپو و یونگ

خداحافظی بایرن با سار، چوپو و یونگ

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، اف سی بایرن پیش از آخرین بازی خانگی این فصل با اریک ماکسیم چوپوموتینگ (35) و بونا سار (32) خداحافظی کرد. هر دو در پایان فصل قهرمان آلمان را ترک خواهند کرد. مکس ابرل و کریستوف فروند، هدیه ای از طرف باشگاه به سار اهدا کردند و از او به خاطر تعهدش به بایرن تشکر کردند. چوپو به دلیل بیماری نتوانست در این مراسم شرکت کند.

 

مکس ابرل:

مایلیم از اریک ماکسیم چوپوموتینگ و بونا سار برای چهار سال بسیار موفق تشکر کنیم. هر دو در این مدت سه بار در قهرمانی اف سی بایرن و قهرمانی در جام باشگاه های جهان و سوپرجام آلمان سهیم بوده اند. اف سی بایرن برای هر دوی آنها بهترین ها را برای آینده آرزو می کند.

 

چوپوموتینگ:

"من می خواهم از اف سی بایرن برای لحظات فوق العاده و موفق تشکر کنم. بازی کردن برای این باشگاه بزرگ یک رویا بود. من همیشه همه چیزم را برای تیم و هواداران برجسته‌مان دادم.»

 

سار:

خوشحالم که به مدت چهار سال بخشی از این باشگاه بزرگ و خانواده اف سی بایرن بودم. می خواهم از کل باشگاه و هواداران فوق العاده اش برای حمایتشان تشکر کنم. برای اف سی بایرن بهترین ها را برای آینده آرزو می کنم. من همیشه این باشگاه را در قلبم نگه خواهم داشت.»

 

چوپو در تابستان 2020 از پاری سن ژرمن به مونیخ نقل مکان کرد. ملی پوش کامرونی متولد هامبورگ از آن زمان تاکنون 122 بازی برای اف سی بایرن انجام داد . این مهاجم 38 گل زد و 13 پاس گل داد. در دوران حضورش در بایرن، او سه بار قهرمان بوندسلیگا، و یک بار قهرمان جام باشگاه‌های جهان و سوپرجام آلمان شد.

سار نیز چهار سال پیش از مارسی به بایرن پیوست. او هم سه بار قهرمان آلمان و یک بار قهرمان جام باشگاه های جهان و قهرمان سوپرجام شد. ملی پوش سنگالی همچنین در دوران حضورش در اف سی بایرن به همراه تیم ملی خود قهرمان جام ملت های آفریقا 2022 شد. سار 33 بازی برای قرمزها انجام داد که در آن ها یک گل به ثمر رساند و 4 پاس گل داد.

اف سی بایرن همچنین با عضو هیئت مدیره اش آندریاس یونگ نیز خداحافظی کرد. رئیس هربرت هاینر و مدیرعامل یان کریستین دریسن به یانگ 62 ساله که برای اولین بار در سال 1996 به باشگاه ملحق شد، هدیه ای اهدا کردند و از طرف باشگاه به خاطر کار شگفت انگیزش از او تشکر کردند.

منبع