بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
توماس توخل: به بایرن مونیخ آمدم تا عناوین را کسب کنم اما ما موفق نشدیم

توماس توخل: به بایرن مونیخ آمدم تا عناوین را کسب کنم اما ما موفق نشدیم

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، توماس توخل از موفق نشدنش در بایرن مونیخ صحبت کرده است.

در چارچوب هفته سی‌وسوم بوندسلیگا، بایرن مونیخ در آخرین بازی خانگی فصل خود در آلیانتس آرنا به مصاف وولفسبورگ رفت و موفق شد 2-0 پیروز شود تا جایگاه دومی خود را از اشتوتگارت پس بگیرد.

به نقل از اسکای؛ حال توماس توخل در کنفرانس خبری پس از بازی درباره عملکردشان مقابل وولفسبورگ، اولین گل لاورو زوونارک برای بایرن مونیخ، دلیلش برای خداحافظی نکردن از هواردان به همراه باقی بازیکنان در آخرین بازی خانگی فصل و برخی دیگر از مسائل صحبت کرده است.

 

ما شایسته این پیروزی بودیم 
 20 تا 25 دقیقه ابتدایی فوق‌العاده‌ای داشتیم، با پاس‌هایی که می‌دادیم بسیار سریع بودیم. همچنین بسیار منعطف بودیم. ما در نیمه زمین حریف خیلی خوب آن‌ها را تحت فشار گذاشتیم و راه‌حل‌های خوبی پیدا کردیم. در نیمه دوم کار ما برای خلق موقعیت دشوارتر شد اما تا لحظه آخر تمرکزمان را حفظ کردیم. بازیکنان جوانی داشتیم که امروز اولین بازی خود را انجام دادند. در کل، شایسته این پیروزی بودیم.

 

استفاده خوب لاورو زوونارک از فرصت خود
 لاورو شخصیت خوبی دارد و بسیار سخت‌کوش است. او شایسته حضور در ترکیب بود. همچنین امروز مصدومان زیادی داشتیم و او نیز از شانس خود استفاده کرد. دیدن او در تمرینات لذت‌بخش است و عملکرد او در این بازی نیز بسیار خوب بود. 

 

خداحافظی نکردن از هواداران 
 این لحظه‌ای برای تیم است و هواداران برای مربی به استادیوم نمی‌آیند. من کسی نیستم که بخواهد در مرکز توجهات قرار بگیرد. 

مکس ابرل نیز درباره اینکه چرا در آخرین بازی خانگی فصل از توماس توخل تقدیر نشد، گفت:

 من با توماس صحبت کردم و هر دو به این نتیجه رسیدیم که اکنون وقت مناسبی برای این‌کار نیست زیرا هنوز کاری برای انجام دادن و چیزی برای از دست دادن، داریم و آن هم جایگاه دوم است.

 

نتوانستیم به اهداف‌مان برسیم
 من عاشق فوتبال هستم و این بخش بزرگی از زندگی من است. اینکه در چنین سطحی مربیگری می‌کنم، یک مزیت است. به اینجا آمدم تا جای ممکن عناوین را کسب کنم اما ما موفق نشدیم. تا ماه فوریه، تنها دو امتیاز از بایرلورکوزن عقب‌تر بودیم. ما امتیازات زیادی را به خاطر آنکه خوب بازی نکردیم و مصدومان زیادی داشتیم، از دست دادیم. در آن دو هفته، شکست مقابل لورکوزن، بوخوم و لاتزیو هزینه زیادی برای ما داشت. سپس در لیگ قهرمانان اروپا دو بازی بسیار خوب مقابل آرسنال و رئال مادرید داشتیم. به عنوان یک مربی، هر روز که می‌گذرد، تجربه کسب می‌کنید و این کار، همین است. زندگی ادامه دارد و تجربیات جدیدی پیش روی شما قرار دارد.

 

بایرن مونیخ به خاطر داشتن کیم مین جائه خوش شانس است 
 در مجموع، من از او بسیار راضی هستم. متأسفانه در برخی مقاطع مانند بازی رفت مقابل رئال مادرید، اشتباهاتی مرتکب شد اما در کل، او بازیکنی قابل اعتماد است. بایرن مونیخ می‌تواند خود را خوش شانس بداند که چنین بازیکن خوبی با یک ذهنیت عالی دارد. 

منبع