شکست دادن دورتموند برای نیکو کواچ، سرمربی بایرن مونیخ بسیار بیشتر از یک پیروزی معمولی بوده است و می توان از آن به عنوان یک نمایش قدرت در مسیر فتح بوندسلیگا یاد کرد.

بایرن مونیخ البته این پیروزی مهم را مدیون نسلی از بازیکنان خود است که در این اواخر بیشتر مورد انتقاد قرار گرفته بودند.
بایرن مونیخ بار دیگر توانست خود را به عنوان مدعی اصلی فتح رقابت های بوندس لیگای این فصل مطرح نماید. پیروزی 5-0 مقابل دورتموند در حقیقت فراتر از یک پیروزی معمولی بوده است و می توان آن را یک نمایش قدرت فوق العاده دانست. مونیخی ها در بازی شنبه شب ثابت کردند که همچنان می توانند در بازی های بزرگ بدرخشند و حریف خود را از همان ابتدای بازی تحت فشار قرار دهند.

بی تردید نمایش شاگردان نیکو کواچ در بازی شنبه شب بهترین عملکرد آنها در این فصل بوده چون به ندرت مونیخی ها در این فصل برای کسب پیروزی و رسیدن به هدف خود چنین مصمم دیده شده بودند. پیروزی قاطع مقابل دورتموند همچنین موفقیتی بزرگ برای نیکو کواچ محسوب می شود و می تواند تا حدودی آینده وی بر روی نیمکت مربیگری مونیخی ها را ضمانت کند و در نهایت این نتیجه به احتمال زیاد می تواند نجات بخش مونیخی ها در فصل 2018/19 باشد. بی تردید بعد از حذف بایرن مونیخ از رقابت های لیگ قهرمانان این فصل فشار زیادی بر روی کادر فنی و سرمربی این تیم وجود داشت و میزان بزرگی این فشار را می توان از نحوه خوشحالی و شادی نیمکت نشینان مونیخی بعد از به ثمر رسیدن هر گل درک نمود. به خصوص اینکه اولی هونس رئیس باشگاه بایرن مونیخ نیز پیش از این بازی تاکید کرده بود که انتظار نمایش و نبرد فوق العاده ای از تیم خود دارد.

شنبه شب برای نیکو کواچ سرمربی بایرن مونیخ به شب بسیار باشکوهی تبدیل شد. چون وی توانست در این شب سرانجام اولین پیروزی خود به عنوان سرمربی بایرن مونیخ در یک بازی بزرگ را تجربه کند. در این بازی مشخص بود که تیم از نیکو کواچ و راهنمایی های وی تبعیت می نماید، همچنین درستی تصمیمات سرمربی کروات بایرن مونیخ برای انتخاب ترکیب اصلی تیم برای رویارویی با دورتموند صدرنشین به اثبات رسید. نیکو کواچ در این دیدار اجازه داد تا شاگردانش نمایشی شجاعانه تر از دیدار مقابل لیورپول ارائه دهند که این موضوع نیز مورد تمجید بسیاری از کارشناسان فوتبال آلمان قرار گرفته است.

در پیروزی قاطع مقابل دورتموند سه بازیکن بایرن مونیخ نقشی کلیدی بر عهده داشتند. بازیکنانی که به نسلی تعلق دارند که در  این اواخر مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته بودند و از آنها به عنوان بازیکنانی پا به سن گذاشته و پر اشتباه یاد می شد. متس هوملس، توماس مولر و خاوی مارتینز بازیکنان مورد نظر هستند که با گل ها و پاس گل های خود بار دیگر کیفیت بالای خود را به نمایش گذاشتند. به خصوص متس هوملس که در بازی مقابل تیم سابق خود علاوه بر گل زنی، به عنوان رهبر خط دفاعی بایرن مونیخ نیز آمار فوق العاده ای از خود بر جای گذاشت و در نهایت نیز به عنوان برترین بازیکن میدان انتخاب شد.

 

مونیخی ها در بازی شنبه شب در استادیوم خانگی خود بسیار موثر، مصمم و با تمرکز بالا ظاهر شدند و به خوبی برنامه های سرمربی خود را در زمین پیاده کردند، اما شاگردان لوسین فاوره بر عکس میزبان خود عملکردی بسیار بی هدف، مایوس کننده و پر اشتباه داشتند و بی تردید شایسته چنین شکست تلخی بودند. شکستی که حتی می تواند به قیمت از دست رفتن قهرمانی آنها در بوندس لیگا تمام شود. در حقیقت مونیخی ها در این بازی به بهترین شکل ممکن به میهمانان خود یاد دادند که چگونه می توان فاتح بوندس لیگا شد و این بازی را به کلاس درسی برای جوانان دورتموندی بدل کردند.

سرنوشت قهرمانی بوندس لیگا حال در اختیار بایرن مونیخ قرار گرفته و آنها برای رسیدن به هفتمین قهرمانی متوالی خود در شش دیدار آینده می بایست به مصاف شش تیم دوسلدورف، وردربرمن، نورنبرگ، هانوفر، لایپزیش و آینتراخت فرانکفورت بروند. علاوه بر این، مونیخی ها در مرحله نیمه نهایی رقابت های DFB Pokal نیز میهمان وردربرمن خواهند بود. هدف مونیخی ها در این فصل کسب یک دوگانه داخلی است که با شکست دورتموند تا حدودی به آن نزدیک تر شده اند. از دست دادن قهرمانی بوندس لیگا برای شاگردان نیکو کواچ می تواند به شکستی بسیار بزرگ بدل شود. از لحاظ روانی این تیم بعد از پیروزی مقابل نزدیک ترین رقیب خود از شرایط خوبی برخوردار است. هر چند مسئله روانی به تنهایی برای موفقیت در دوئل قهرمانی کافی نخواهد بود، چون مونیخی ها در این فصل از ثبات لازم برخوردار نبوده اند و حتی در بازی مقابل تیم های کوچک تر همانند دوسلدورف و فرایبورگ نیز با مشکل مواجه شده و امتیاز از دست داده اند.

منبع
برچسب ها: بروسیا دورتموند بوندسلیگا مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.