بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
تقویم و برنامه بازی‌های یورو 2024 + گروه‌بندی و استادیوم‌ها

تقویم و برنامه بازی‌های یورو 2024 + گروه‌بندی و استادیوم‌ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، هفدهمین دوره از مسابقات جام ملت‌های اروپا موسوم به «یورو» در تابستان 2024 به میزبانی کشور آلمان برگزار می‌شود.

حدود یک ماه مانده به شروع بزرگ‌ترین تورنمنت ملی قاره اروپا، زمان‌های دقیق برگزاری 51 مسابقه یورو 2024 را گردآوری کرده‌ایم. تورنمنت یورو 2024 روز جمعه 25 خرداد 1403 شروع می‌شود و در دیدار افتتاحیه، آلمان در استادیوم فوسبال آرنا مونشن (آلیانتس آرنا) به مصاف اسکاتلند می‌رود. دقیقا یک ماه بعد، استادیوم المپیا اشتادیون برلین از مسابقه فینال میزبانی می‌کند. نگاهی داریم به گروه‌بندی رقابت‌ها، استادیوم‌های میزبان و زمان برگزاری بازی‌های یورو 2024. در طول تورنمنت، زمان‌بندی مسابقات مراحل حذفی نیز تکمیل می‌شود.

گروه‌بندی یورو 2024
گروه A گروه B گروه C گروه D گروه E گروه F
آلمان اسپانیا انگلیس فرانسه بلژیک پرتغال
مجارستان آلبانی دانمارک اتریش رومانی ترکیه
اسکاتلند کرواسی اسلوونی هلند اسلواکی جمهوری چک
سوئیس ایتالیا صربستان لهستان اوکراین گرجستان
استادیوم‌های میزبان یورو 2024

با توجه به قوانین یوفا درباره ظرفیت حداقلی 30 هزار نفری استادیوم‌های میزبان یورو، دست آلمان برای انتخاب استادیوم کاملا باز بود. 10 استادیوم آلمان از یورو 2024 میزبانی می‌کنند که غیر از یکی، همه در جام جهانی 2006 نیز مورد استفاده قرار گرفتند. استادیوم 51 هزار نفری دوسلدورف تنها استادیومی بود که در جام جهانی 2006 میزبان نبود اما در جام جهانی 1974 و یورو 1988 مورد استفاده قرار گرفت. 

چهار استادیوم در غرب، سه استادیوم در جنوب، دو استادیوم در شرق و یک استادیوم در شمال آلمان برای میزبانی یورو 2024 برگزیده شده‌اند. 

استادیوم‌های میزبان یورو 2024 آلمان
شهر استادیوم گنجایش (صندلی)
برلین المپیااشتادیون 74461 
مونیخ فوسبال آرنا مونشن (آلیانتس آرنا) 70076
دورتموند بی‌فائوبی اشتادیون (زیگنال ایدونا پارک) 65849
اشتوتگارت اشتوتگارت آرنا (MHP آرنا) 54906
گلزن‌کرشن آرنا آئوف شالکه (فلتینس آرنا) 54740
فرانکفورت فرانکفورت آرنا (والداشتادیون) 54697
هامبورگ فولکس‌پارک اشتادیون 52245
دوسلدورف دوسلدورف آرنا (مرکور اشپیل آرنا) 51031
کلن استادیوم کلن (راین انرژی اشتادیوم) 49827
لایپزیش استادیوم لایپزیش (ردبول آرنا) 42959

شهرهای میزبان یورو 2024

موقعیت شهرهای میزبان یورو 2024 آلمان

 

برنامه بازی‌های یورو 2024

جمعه 25 خرداد 1403 (افتتاحیه)
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
آلمان - اسکاتلند 22:30 آلیانتس آرنا، مونیخ هفته اول گروه A
شنبه 26 خرداد 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
مجارستان - سوئیس 16:30 راین‌انرژی کلن هفته اول گروه A
اسپانیا - کرواسی 19:30 المپیااشتادیون برلین هفته اول گروه B
ایتالیا - آلبانی 22:30 زیگنال ایدونا پارک دورتموند هفته اول گروه B
یکشنبه 27 خرداد 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
لهستان - هلند 16:30 فولکس‌پارک اشتادیون هامبورگ هفته اول گروه D
اسلوونی - دانمارک 19:30 MHP آرنا اشتوتگارت هفته اول گروه D
صربستان - انگلیس 22:30 فلتینس آرنا گلزن کرشن هفته اول گروه C
دوشنبه 28 خرداد 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
رومانی - اوکراین 16:30 آلیانتس آرنا مونیخ هفته اول گروه E
بلژیک - اسلواکی 19:30 والداشتادیون فرانکفورت هفته اول گروه E
اتریش - فرانسه 22:30 مرکور اشپیل آرنا دوسلدورف هفته اول گروه C
سه شنبه 29 خرداد 1403 
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
ترکیه - گرجستان 19:30 زیگنال ایدونا پارک دورتموند هفته اول گروه F
پرتغال - جمهوری چک 22:30 ردبول آرنا لایپزیش هفته اول گروه F
چهارشنبه 30 خرداد 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
کرواسی - آلبانی 16:30 فولکس‌پارک اشتادیون هامبورگ هفته دوم گروه B
آلمان - مجارستان 19:30 MHP آرنا اشتوتگارت هفته دوم گروه A
اسکاتلند - سوئیس 22:30 راین‌انرژی کلن هفته دوم گروه A
پنجشنبه 31 خرداد 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
اسلوونی - صربستان 16:30 آلیانتس آرنا مونیخ هفته دوم گروه C
دانمارک - انگلیس 19:30 والداشتادیون فرانکفورت هفته دوم گروه C
اسپانیا - ایتالیا 22:30 فلتینس آرنا گلزن کرشن هفته دوم گروه B
جمعه 1 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
اسلواکی - اوکراین 16:30 مرکور اشپیل آرنا دوسلدورف هفته دوم گروه E
لهستان - اتریش 19:30 المپیااشتادیون برلین هفته دوم گروه D
هلند - فرانسه 22:30 ردبول آرنا لایپزیش هفته دوم گروه D
شنبه 2 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
گرجستان - جمهوری چک 16:30 فولکس‌پارک اشتادیون هامبورگ هفته دوم گروه F
ترکیه - پرتغال 19:30 زیگنال ایدونا پارک دورتموند هفته دوم گروه F
بلژیک - رومانی 22:30 راین‌انرژی کلن هفته دوم گروه E
یکشنبه 3 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
سوئیس - آلمان 22:30 والداشتادیون فرانکفورت هفته سوم گروه A
اسکاتلند - مجارستان 22:30 MHP آرنا اشتوتگارت هفته سوم گروه A
دوشنبه 4 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
آلبانی - اسپانیا 22:30 مرکور اشپیل آرنا دوسلدورف هفته سوم گروه B
کرواسی - ایتالیا 22:30 ردبول آرنا لایپزیش هفته سوم گروه B
سه شنبه 5 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
هلند - اتریش 19:30 المپیااشتادیون برلین هفته سوم گروه D
فرانسه - لهستان 19:30 زیگنال ایدونا پارک دورتموند هفته سوم گروه D
انگلیس - اسلوونی 22:30 راین‌انرژی کلن هفته سوم گروه C
دانمارک - صربستان 22:30 آلیانتس آرنا مونیخ هفته سوم گروه C
چهارشنبه 6 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
اسلواکی - رومانی 19:30 والداشتادیون فرانکفورت هفته سوم گروه E
اوکراین - بلژیک 19:30 MHP آرنا اشتوتگارت هفته سوم گروه E
جمهوری چک - ترکیه 22:30 فولکس‌پارک اشتادیون هامبورگ هفته سوم گروه F
گرجستان - پرتغال 22:30 فلتینس آرنا گلزن کرشن هفته سوم گروه F
پنجشنبه و جمعه، 7 و 8 تیر 1403
  • روزهای استراحت؛ مسابقه نداریم
شنبه 9 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
دوم گروه A - دوم گروه B 19:30 المپیااشتادیون برلین بازی 38؛ یک‌هشتم نهایی
اول گروه A - دوم گروه C 22:30 زیگنال ایدونا پارک دورتموند بازی 37؛ یک‌هشتم نهایی
یکشنبه 10 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
اول گروه C - سوم گروه D/E/F 19:30 فلتینس آرنا گلزن کرشن بازی 40؛ یک‌هشتم نهایی
اول گروه B - سوم گروه A/D/E/F 22:30 راین‌انرژی کلن بازی 39؛ یک‌هشتم نهایی
دوشنبه 11 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
دوم گروه D - دوم گروه E 19:30 مرکور اشپیل آرنا دوسلدورف بازی 42؛ یک‌هشتم نهایی
اول گروه F - سوم گروه A/B/C 22:30 والداشتادیون فرانکفورت بازی 41؛ یک‌هشتم نهایی
سه شنبه 12 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
اول گروه E - سوم گروه A/B/C/D 19:30 آلیانتس آرنا مونیخ بازی 43؛ یک‌هشتم نهایی
اول گروه D - دوم گروه F 22:30 ردبول آرنا لایپزیش بازی 44؛ یک‌هشتم نهایی
چهارشنبه و پنجشنبه، 13 و 14 تیر 1403
  • روزهای استراحت؛ مسابقه نداریم
جمعه 15 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
برنده بازی 39 - برنده بازی 37 19:30 MHP آرنا اشتوتگارت بازی 45؛ یک‌چهارم نهایی
برنده بازی 41 - برنده بازی 42 22:30 فولکس‌پارک اشتادیون هامبورگ بازی 46؛ یک‌چهارم نهایی
شنبه 16 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
برنده بازی 40 - برنده بازی 38 19:30 مرکور اشپیل آرنا دوسلدورف بازی 48؛ یک‌چهارم نهایی
برنده بازی 43 - برنده بازی 44 22:30 المپیااشتادیون برلین بازی 47؛ یک‌چهارم نهایی
یکشنبه و دوشنبه 17 و 18 تیر 1403
  • روزهای استراحت؛ مسابقه نداریم
سه شنبه 19 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
برنده بازی 45 - برنده بازی 46 22:30 آلیانتس آرنا مونیخ بازی 49؛ نیمه نهایی
چهارشنبه 20 تیر 1403
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
برنده بازی 47 - برنده بازی 48 22:30 زیگنال ایدونا پارک دورتموند بازی 50؛ نیمه نهایی
پنجشنبه، جمعه و شنبه، 21 تا 23 تیر 1403
  • روزهای استراحت؛ مسابقه نداریم
یکشنبه 24 تیر 1403 (فینال)
بازی ساعت (به وقت تهران) استادیوم چارچوب
برنده بازی 49 - برنده بازی 50 22:30 المپیااشتادیون برلین فینال
منبع