بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، نشریه بیلد از کاربرانش درخواست کرد برای بهترین مربی های آلمانی تاریخ رای بدهند و یوپ هاینکس با بالاترین میزان آرا، از نظر کاربران این نشریه به عنوان بهترین مربی آلمانی تاریخ انتخاب شد.

یورگن کلوپ در رده دوم قرار گرفت. اوتمار هیتزفیلد نیز رده سوم را به خود اختصاص داد. سپ هربرگر و اوتو رهاگل با هم در رده چهارم قرار گرفتند.

دو مربی اول لیست یعنی یوپ هاینکس و یورگن کلوپ را احتمالا به خوبی می شناسید. هاینکس با رئال مادرید و بایرن مونیخ قهرمانی اروپا را تجربه کرد و کلوپ نیز پس از درخشش با دورتموند، قهرمانی بوندس لیگا و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان، با لیورپول فاتح اروپا در همین فصل اخیر بود. اوتمار هیتسفیلد دو بار با دورتموند و بایرن مونیخ فاتح اروپا شد. او در سال 2007 به عنوان بهترین مربی تاریخ بایرن مونیخ شناخته شد. هیتسفیلد در سال های 1997 و 2001 به عنوان بهترین مربی جهان نیز شناخته شد. او دو بار با دورتموند و 5 بار با بایرن مونیخ فاتح بوندس لیگا شده است.

نخستین قهرمانی آلمان در جام جهانی که به معجزه برن شهرت یافت بدون شک مرهون سپ هربرگر است، مردی که با موفقیت‌های خود حدود رایج مربیگری فوتبال را از بین برد. او همچنین عنوان بنیان‌گذار فوتبال آلمان جدید پس از جنگ جهانی دوم را به خود اختصاص داد. بسیاری از اصطلاحات متداول فوتبال به وسیله او ابداع شده‌ که از آن میان می‌توان به «توپ گرد است»، «حریف بعدی همیشه سخت‌ترین است»، «بازی 90 دقیقه است» و «بعد از یک بازی همیشه قبل از یک بازی دیگر است» اشاره کرد. مدت مربی‌گری او در تیم ملی آلمان 32 سال بوده‌ است که پنج سال از سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد بیشتر است. اوتو رهاگل با فورتونا دوسلدورف قهرمان جام حذفی آلمان شد. سپس با وردربرمن دو بار قهرمان بوندس لیگا، دو بار قهرمان جام حذفی، سه بار قهرمان سوپرجام آلمان و یک بار قهرمان جام در جام اروپا شد. رهاگل در کایزرسلاترن هم موفق بود و پس آنکه آنها را به بوندس لیگا رساند، این تیم را در سال 1998  قهرمان بوندس لیگا کرد اما بزرگترین افتخار تاریخ فوتبال یونان نیز مرهون رهاگل است. او با یونان در جام ملت های اروپای سال 2004 قهرمان شد. او استاد موفقیت با تیم هایی بود که کسی شانسی برای آنها متصور نبود.

منبع
برچسب ها: بیلد یوپ هاینکس یورگن کلوپ
دیدگاه ها
آلبرت اشپیر 0 پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴
یوپ هاینکس مربی مظلومی بود که هرگز کشف نشد. بعد از قهرمان کردن رئال تو چمپیونز و جداییش از رئال فدراسیون فوتبال آلمان باید اونو جانشین برتی فوگتس میکرد ولی احمقها رفتند اریش ریبک رو سرمربی تیم ملی آلمان کردند که حاصلش افتضاح یورو 2000 بود. کلا مربی با کیفیتی بود که هرگز شناخته نشد و بهش بها داده نشد. به نظرم هیتزفیلد در مقام بالاتری از کلوپ قرار دارد.
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.