بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، داوید آلابا، مدافع بایرن مونیخ اولویت بارسلونا برای تقویت خط دفاعی است.

به گزارش موندو دپورتیوو، از اواخر فصل گذشته بارسا به قطعیت رسید که نیاز است رقیبی جدی برای جوردی آلبا جذب شود تا تیم در روزهای غیبت یا افت او، به یکباره غافلگیر نشود. آلبا فصل گذشته رسما هیچ ذخیره‌ای نداشت و بارسا تا حدودی خوش شانس هم بود که این بازیکن مصدوم نشد. در هفته‌های اخیر گفته شد که نام فیلیپه لوئيس از میان گزینه‌ها حذف شده و جونیور فیرپو نیز اگرچه یکی از گزینه‌های جدی باشگاه است اما اولویت بارسا نیست. بارسا تا مدت‌ها سعی داشت نام این گزینه مخفی بماند اما حالا همه چیز روشن شده است: داوید آلابا.

مدافع اتریشی و 27 ساله بایرن مونیخ که حالا رقیبی جدی به نام لوکاس هرناندز دارد و به عبارتی دیگر جایگاهش در تیم تضمین شده نیست. آلابا از سال 2009 به جز یک فصل که در هوفنهایم توپ زد، در بایرن مونیخ حضور داشته و هم اکنون تا سال 2021 قرارداد دارد و ظاهرا تمایلی به تمدید آن هم ندارد. آلابا زمستان امسال پیش از رسمی شدن انتقال هرناندز به بایرن گفته بود شاید بخواهد در آینده چالش‌های جدیدی را تجربه کند.

بایرن مونیخ مطابق انتظار آلابا را غیرقابل فروش اعلام کرده اما واقعیت این است که امسال را می‌توان آخرین سالی دانست که باواریایی‌ها می‌توانند رقم قابل توجهی در ازای فروش آلابا کسب کنند و سال آینده دست باشگاه خریدار بازتر خواهد بود. بارسا مایل است رقیب قدرتمندی برای آلبا جذب کند و از صرف یک هزینه نسبتا خوب در این راه ابایی ندارد. البته واضح است که خرید فیرپو به مراتب ارزانتر خواهد بود.

بد نیست بدانید بارسا تاکنون دو بار شانسش را برای جذب آلابا در سال‌های 2012 و 2016 امتحان کرده که توفیقی نداشته است. حالا باید دید در سومین مرتبه، چیزی دستگیرش می‌شود یا خیر.

منبع
برچسب ها: داوید آلابا بارسلونا نقل و انتقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.