بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، بازیکن افغان‌تبار بایر لورکوزن به تیم ملی آلمان دعوت شد تا از این حیث رکورددار شود.

جدید ترین سورپرایز فوتبال اروپا به یک بازیکن افغان اختصاص یافته است. ندیم امیری که از پدر مادری افغان در آلمان متولد شده توسط یوآخیم لو به تیم ملی آلمان فراخوانده شد تا در دو مسابقه دوستانه برابر آرژانتین و استونی مورد آزمایش قرار گیرد. نکته جالب توجه این است که ندیم برادر دیگری به نام نوید دارد که او هم در لیگ‌هایی دسته پایین آلمان فعالیت می‌کند. اما ندیم راه ستاره شدن را با عضویت در آکادمی هوفنهایم پیش گرفت و حالا پیراهن یکی از تیم‌های پر افتخار جهان را بر تن می‌کند.

 

ناگلزمن، سرمربی حال حاضر لایپزیش آلمان در سال 2013-2014 ندیم امیری را در پست هافبک هجومی به بازی گرفت و در همان سال توانست با تیم زیر 19 ساله‌های هوفنهایم قهرمان اروپا شود. همین امر باعث حضور ندیم در تیم بزرگسالان هوفنهایم شد. این هافبک از سال 2014 تا 2019 توانست 127 بار پیراهن هوفنهایم را در بوندس لیگا و مسابقات اروپایی بر تن کند و در این مدت توانست 15 گل نیز به نام خود ثبت کند.

 

اولین گل امیری برای هوفنهایم برابر بورسیا دورتموند در جریان تساوی 3-3 به ثمر رسید. اولین گل اروپایی او نیز در جام یوفا به دست آمد. هنگامی که هوفنهایم در برابر استانبول باشاکشهیر قرار گرفت و امیری یکی از سه گل نماینده آلمان را به ثمر رساند. این بازیکن افغانی – آلمانی از جولای 2019 به بایرن لورکوزن پیوست تا کماکان در بوندس لیگا فعالیت کند. ندیم امیری که در پست هافبک هجومی بازی می‌کند ،تا به اینجا در سه بازی برای لورکوزن به میدان رفته و موفق به ثبت گل نشده است.

 

نکته جالب توجه این است که ندیم امیری برای تمام رده‌های پایه آلمان بازی کرده است. از تیم زیر 18 ساله‌ها تا زیر 21 ساله‌های آلمان که افتخارات خوبی هم به ارمغان آورده است. این بازیکن 22 ساله چند ماه قبل در جریان جام ملت‌های اروپا زیر 21 ساله موفق شد همراه با ژرمن‌ها تا فینال برود اما در این مرحله با نتیجه 2-1 مقابل اسپانیا شکست خوردند و نایب قهرمان شدند. تک گل مانشافت در این دیدار را ندیم امیری در دقایق پایانی بازی به ثمر رساند.

 

به نظر می‌رسد که یوآخیم لو پروژه جوان کردن آلمان را بیش از پیش با جدیت دنبال می‌کند و حالا با دعوت از بازیکنانی مثل گنابری، امیری، سوله، کیمیچ و ورنر به دنبال بازگشت به جمع قدرتمندان قاره سبز خواهد بود.

منبع
برچسب ها: ندیم امیری یواخیم لو تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.