بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، فرانک ریبری، ستاره سابق بایرن مونیخ که در این تابستان پس از 12 سال حضور در آلیانس آرنا، این تیم را به مقصد فیورنتینا ترک کرد، در مصاحبه ای مفصل در مورد مسائل مختلف صحبت کرده است.

به گزارش Bild، صحبت های ریبری در این مصاحبه را می خوانید:

ارتباط با هم تیمی های سابق در بایرن مونیخ؟

“ هنوز هم تقریبا با همه بازیکنان بایرن مونیخ در ارتباط هستم. با مانوئل (نویر)، توماس (مولر)، سرژ (گنابری)، ژروم (بواتنگ)، داوید (آلابا) و دیگران صحبت می کنم. حتی اخیرا با اولی هونس نیز گفت و گویی داشتم. این موضوع مرا خوشحال می کند. دوستی هایمان پابرجا باقی مانده است و همه این سوال را از من می پرسند که کی به مونیخ باخواهی گشت؟
 

عملکرد گنابری در بایرن مونیخ؟

“ برای او و عملکردش در مقابل تاتنهام، خوشحالم. به ثمر رساندن 4 گل در یک نیمه فوق العاده است. او استعداد زیادی دارد و همه چیز را به سرعت یاد می گیرد. خوشحالم که اوضاع برای او خوب پیش می رود. او اکنون قدرت و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت.
 

آیا گنابری ریبری جدید خواهد بود؟

“ من این نوع مقایسه ها را دوست ندارم. من تجربه چنین مقایسه هایی را در تیم ملی فرانسه داشتم و از من به عنوان زیدان جدید یاد می شد. زیدان زیدان است، ریبری ریبری است، کومان کومان است و گنابری نیز گنابری. هر کسی مسیر خودش را دارد و سرژ نیز دوران حرفه ای طولانی مدتی پیش رویش دارد.
 

وضعیت بایرن مونیخ؟

“ بایرن مونیخ در حال حاضر تیمی انعطاف پذیر است که می تواند با سیستم های مختلف به میدان برود. از نظر من کوتینیو حامی خوبی برای لواندوفسکی است. او همواره می خواهد صاحب توپ باشد و برای به دست آوردنش تلاش می کند. او بازیکن مسئولیت پذیری است و چه وینگر ها و چه لوی (لواندوفسکی) را صاحب توپ می کند.
 

صحبت های مطرح شده در مورد نویر و تراشتگن؟

“ تراشتگن دروازه بان فوق العاده ای است که عملکرد بسیار خوبی در بارسلونا داشته است اما من سال های زیادی در کنار مانوئل بازی کرده ام و از نظر من اگر او به طور کامل و 100 درصدی آماده باشد، در دنیا و در تیم ملی آلمان، دروازه بانی بهتر از او وجود ندارد.
 

مقایسه سری آ و بوندس لیگا؟

“ سری آ به طور کامل با بوندس لیگا متفاوت است. در ایتالیا مباحث تاکتیکی اهمیت بیشتری دارد و تیم ها با احتیاط و کنترل بیشتری بازی می کنند. در بوندس لیگا اما، داستان متفاوت تر است و شما همواره و در تمام 90 دقیقه باید بدوید و جریان بازی سریع تر است. با این حال، هر دو لیگ جذابیت خاص خودشان را دارند.
 

جدایی از بایرن مونیخ؟

“ من می توانستم برای بایرن بازی کنم. هنوز هم در سطح آن ها هستم اما زندگی اینگونه است. شما باید برخی چیزها را قبول کنید و صفحه ای جدید را در زندگیتان ایجاد کنید. مراسم خداخافظی فوق العاده ای در آنجا داشتم و همه چیز بی نظیر بود.
 

خداحافظی آرین روبن از دنیای فوتبال؟

“ وقتی شنیدم که آرین (روبن) از فوتبال خداحافظی کرده است، ناراحت شدم. اما او خودش از شرایط بدنی اش آگاهی دارد و تنها خود او می توانست چنین تصمیمی را بگیرد. او طبیعتا در حال حاضر از زندگی اش لذت می برد.
 

عملکرد کواچ در بایرن مونیخ؟

“ سال اول برای او کمی مشکل بود. او از فرانکفورت به بایرن مونیخ آمده بود و تیم در ابتدا مشکلاتی را داشت، اما در نهایت موفق به کسب دو گانه شدیم. چه کسی می تواند از او انتقاد کند و بر علیه عملکردش صحبت کند؟ سال دوم اوضاع برای او آسان تر پیش می رود. من در جریان هستم که او رابطه خوبی با بازیکنان دارد.
 

نظر شما در مورد کای هاورتس و علاقه بایرن مونیخ به جذب او چیست؟

“ در چنین سنی، او باید بیشتر بازی کند و به کسب تجربه بپردازد. تیاگو (آلکانتارا)، کیمیش، گورتزکا، تولیسو و شاید کوتینیو، بازیکنان میانی بایرن مونیخ هستند و ترافیک زیادی در خط میانی وجود دارد. من موضوعی مشابه را در مورد رناتو سانچز، تجربه کردم. او استعداد و پتانسیل باورنکردنی داشت اما به ندرت برای بایرن مونیخ بازی کرد و شرایطش دشوار شد. می دانم شرایط در بایرن مونیخ تا چه حدی دشوار است.
 

نظرتان در مورد جیدون سانچو ستاره جوان دورتموند، چیست؟ آیا او مناسب بازی برای بایرن مونیخ است؟

“ سانچو بازیکن بسیار خوب و بااستعدادی است، اما همانطور که در مورد هاورتس گفتم، بایرن در پست او بازیکنان خوب زیادی دارد، بنابراین او در کجا می تواند بازی کند؟ در خط حمله بایرن مونیخ بازیکنانی مانند مولر، گنابری، پرشیچ، کومان، کوتینیو و لواندوفسکی حضور دارند و در حال حاضر رقابت زیادی برای حضور در ترکیب اصلی وجود دارد و با این شرایط جای بسیار کمی برای او در ترکیب بایرن مونیخ وجود خواهد داشت.
 

علاقه آینتراخت فرانکفورت به شما در این تابستان؟

“ آن ها در تابستان به جذب من علاقه داشتند. اما فکر می کنم که آن ها می خواستند قراردادی یک ساله با من به امضا برسانند و این موضوع هیچ گاه جزو انتخاب های من نبوده است. من از خودم، شرایط بدنی ام و میل به بازی ام آگاه هستم و قراردادی دو ساله را می خواستم که فیورنتینا سریعا این شرایط را برایم فراهم کرد.
 

آیا انتقال به باشگاه دیگری در آلمان را در نظر گرفته بودید؟

“ نه. من تجربه جدیدی می خواستم و به دنبال کشور و زندگی جدیدی بودم.

منبع
برچسب ها: فرانک ریبری
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.